Wpis z mikrobloga

@domsky: moja ciotka i matka polecają chleb rustykalny z Lidla, i jeżeli Hans podaje prawdziwy skład na stronie to jest to całkiem niezły chleb. W sumie to ani razu nie spleśniał, tylko wysechł.
@mleko23 z ryskiem się zgodzić nie mogę, ale w latach 90 dobry (znaczy pyszny) chleb pszenno żytni (taki klasyk jasny) to był standard, a teraz są miasta, gdzie w ogóle tak dobrego chleba nie znajdziesz, a w dużych miastach są może jakieś pojedyncze piekarnie, gdzie trzeba by było specjalnie jechać żeby taki chleb upolować.
takie zoomerskie gadanie, że nie mogło być coś kiedyś lepsze, smaczniejsze.


@uriel_ck: pamiętam chleby jakie jadałem w latach 90 i spokojnie idzie takie same dalej kupić.
Swoją drogą, zoomerzy/milenialsi często wspominają, że YT i Facebook kiedyś był lepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mirek-zbirek: od około 15 lat w moim mieście nie ma dobrego pszennego chleba. 3 dni były świeże, teraz po 8-9 godzinach już kamienieje, a na drugi dzień wstrętny w smaku. Do tego skóra na ogół jest krucha i sypiąca wszędzie, a dawniej to była elastyczna i się piętki ze smakiem wpieprzało