Wpis z mikrobloga

@Spring90: drapieżnik daje szanse ofierze na ucieczkę, jest to po prostu kolej natury, że jeden osobnik musi zginąć, aby drugi mógł przeżyć, dobór naturalny itp. Zabija też jedną ofiarę, a nie tysiące

Jeżeli uważasz, że upolowanie kawałka kurczaka czy świni w markecie czyni z ciebie drapieżnika, to wybacz, ale jesteś po prostu padlinożercą, bo to mięso jest padłe od dawna. Tu nie działa żaden dobór naturalny, bo wszystkie osobniki idą na
to dieta oparta na przekonaniu że nasz luksus smaku mięsa nie może być oparty na cierpieniu innych istot.


@Hrjk: wytłumacz mi w takim razie dlaczego akurat upodobali sobie awokado, gdzie plantacje awokado zużywają masę wody utrudniając dostęp do wody pobliskim mieszkańcom, a na dodatek w Ameryce Południowej w wielu miejscach konkurują z plantacjami Koki prowadząc do lokalnych konfliktów, w których cierpią cywile.

Pomijam już, że są nie jedne badania wskazujące, że
@eloar: Bo podoba im się smak.

Uwaga, ważny komunikat. Nikogo, dosłownie NIKOGO nie obchodzi co się dzieje w krajach trzeciego świata.

Po co popadać w tą spiralę #!$%@??
Oh, więc nie jesz mięsa, bo zwierzęta cierpią? To czemu nie obchodzi cię los pewnych mieszkańców Ameryki Południowej, gdzie konkurencja awokado z plantacjami Koki prowadzi do lokalnych konfliktów? Może opanuj się i zacznij #!$%@?ć mięso, bo inaczej hipokryzja.

Więc powiedź mi wykopku, czy
Jeżeli uważasz, że upolowanie kawałka kurczaka czy świni w markecie czyni z ciebie drapieżnika,


@mvmxks: Tyś widział co się dzieje w Lidlu jak jest promocja na mięso? To nie tylko polowanie - to wojna! Walka o przetrwanie między studentami, samotnymi matkami i emerytami. Może nie jestem drapieżnikiem, ale gdy stoję do kasy z kawałkiem mięsa wyrwanym z cielska lodówki wiem, że to ja wygrałem starcie - jestem prawdziwym wojownikiem!
@eloar

wytłumacz mi w takim razie dlaczego akurat upodobali sobie awokado


Marketing, nic więcej. Nie dość, że to jak piszesz - mało etyczna alternatywa, to jeszcze koszt napompowany sztucznie, a wcale nie AŻ takie zdrowe i dietetyczne jak się je reklamuje. A ludzie sobie wrzucają po 2 do miski i mają FIT sałatkę. "No przecież nic prawie nie jem a tyję... "
Wegetarianizm/weganizm to dieta oparta na przekonaniu że nasz luksus smaku mięsa nie może być oparty na cierpieniu innych istot.


@Hrjk Dobrze, ale to jest twoja opinia na ten temat. Dlaczego weganie swój pogląd chcą narzucić innym? W dodatku to chyba jedyny argument który nie jest zwyczajnym kłamstwem
drapieżnik daje szanse ofierze na ucieczkę, jest to po prostu kolej natury, że jeden osobnik musi zginąć, aby drugi mógł przeżyć, dobór naturalny itp. Zabija też jedną ofiarę, a nie tysiące


Jeżeli uważasz, że upolowanie kawałka kurczaka czy świni w markecie czyni z ciebie drapieżnika, to wybacz, ale jesteś po prostu padlinożercą, bo to mięso jest padłe od dawna. Tu nie działa żaden dobór naturalny, bo wszystkie osobniki idą na rzeź, a
@Hrjk: żarcie wegańskie i wegetariańskie może być smaczne i dostarczać nowych doznań smakowych. Sam jestem fanem dobrego i ciekawego wege jedzenia mimo ze jestem mięsożerca. Ale najgorsi są właśnie ci weganie z przekonania co będą ci robić wyrzuty o serek a sami czasem #!$%@? jajka z chowu klatkowego bo tańsze