Wpis z mikrobloga

  • 537
@sargento to nie jest tak że mięso nie jest smaczne. Po prostu to co się dzieje ze zwierzętami nie jest. Wegetarianizm/weganizm to dieta oparta na przekonaniu że nasz luksus smaku mięsa nie może być oparty na cierpieniu innych istot.
  • Odpowiedz
  • 243
@Spring90: drapieżnik daje szanse ofierze na ucieczkę, jest to po prostu kolej natury, że jeden osobnik musi zginąć, aby drugi mógł przeżyć, dobór naturalny itp. Zabija też jedną ofiarę, a nie tysiące

Jeżeli uważasz, że upolowanie kawałka kurczaka czy świni w markecie czyni z ciebie drapieżnika, to wybacz, ale jesteś po prostu padlinożercą, bo to mięso jest padłe od dawna. Tu nie działa żaden dobór naturalny, bo wszystkie osobniki idą na
  • Odpowiedz
  • 20
@sargento
Och to bardzo proste, oni uważają hodowlę w takich warunkach i ubój za nieetyczny. Nie twierdzą zazwyczaj że przechodzą na wege bo mięso jest niesmaczne.

Mam nadzieję że pomogłem.
  • Odpowiedz
to dieta oparta na przekonaniu że nasz luksus smaku mięsa nie może być oparty na cierpieniu innych istot.


@Hrjk: wytłumacz mi w takim razie dlaczego akurat upodobali sobie awokado, gdzie plantacje awokado zużywają masę wody utrudniając dostęp do wody pobliskim mieszkańcom, a na dodatek w Ameryce Południowej w wielu miejscach konkurują z plantacjami Koki prowadząc do lokalnych konfliktów, w których cierpią cywile.

Pomijam już, że są nie jedne badania wskazujące, że
  • Odpowiedz
@eloar: Bo podoba im się smak.

Uwaga, ważny komunikat. Nikogo, dosłownie NIKOGO nie obchodzi co się dzieje w krajach trzeciego świata.

Po co popadać w tą spiralę #!$%@??
Oh, więc nie jesz mięsa, bo zwierzęta cierpią? To czemu nie obchodzi cię los pewnych mieszkańców Ameryki Południowej, gdzie konkurencja awokado z plantacjami Koki prowadzi do lokalnych konfliktów? Może opanuj się i zacznij #!$%@?ć mięso, bo inaczej hipokryzja.

Więc powiedź mi wykopku, czy
  • Odpowiedz
Jeżeli uważasz, że upolowanie kawałka kurczaka czy świni w markecie czyni z ciebie drapieżnika,


@mvmxks: Tyś widział co się dzieje w Lidlu jak jest promocja na mięso? To nie tylko polowanie - to wojna! Walka o przetrwanie między studentami, samotnymi matkami i emerytami. Może nie jestem drapieżnikiem, ale gdy stoję do kasy z kawałkiem mięsa wyrwanym z cielska lodówki wiem, że to ja wygrałem starcie - jestem prawdziwym wojownikiem!
  • Odpowiedz
  • 1
@eloar

wytłumacz mi w takim razie dlaczego akurat upodobali sobie awokado


Marketing, nic więcej. Nie dość, że to jak piszesz - mało etyczna alternatywa, to jeszcze koszt napompowany sztucznie, a wcale nie AŻ takie zdrowe i dietetyczne jak się je reklamuje. A ludzie sobie wrzucają po 2 do miski i mają FIT sałatkę. "No przecież nic prawie nie jem a tyję... "
  • Odpowiedz
@JustTheDude to nie jest zero-jedynkowe że albo rezygnujesz ze wszystkiego i idziesz do lasu albo masz #!$%@? ne na wszystko. Jeśli wiesz ze jesteś w stanie zrezygnować z czegoś co przyczyni się pozytywnie na środowisko to dlaczego nie
  • Odpowiedz
@JustTheDude Większość się zgadza z jednym wyjatkiem: obecne elektrownie węglowe nie zanieczyszczają powietrza - połowa elektrowni to aktualnie instalacje oczyszczania spalin i to co leci z komina to praktycznie czyste CO2. Na ocieplenie klimatu to ma wpływ, na smog - żaden.
  • Odpowiedz
Wegetarianizm/weganizm to dieta oparta na przekonaniu że nasz luksus smaku mięsa nie może być oparty na cierpieniu innych istot.


@Hrjk Dobrze, ale to jest twoja opinia na ten temat. Dlaczego weganie swój pogląd chcą narzucić innym? W dodatku to chyba jedyny argument który nie jest zwyczajnym kłamstwem
  • Odpowiedz
drapieżnik daje szanse ofierze na ucieczkę, jest to po prostu kolej natury, że jeden osobnik musi zginąć, aby drugi mógł przeżyć, dobór naturalny itp. Zabija też jedną ofiarę, a nie tysiące


Jeżeli uważasz, że upolowanie kawałka kurczaka czy świni w markecie czyni z ciebie drapieżnika, to wybacz, ale jesteś po prostu padlinożercą, bo to mięso jest padłe od dawna. Tu nie działa żaden dobór naturalny, bo wszystkie osobniki idą na rzeź, a
  • Odpowiedz
@mvmxks:

drapieżnik daje szanse ofierze na ucieczkę, jest to po prostu kolej natury, że jeden osobnik musi zginąć, aby drugi mógł przeżyć, dobór naturalny itp. Zabija też jedną ofiarę, a nie tysiące


Lis jak wbija do kurnika to nie zostawia jeńców
  • Odpowiedz
@Hrjk: żarcie wegańskie i wegetariańskie może być smaczne i dostarczać nowych doznań smakowych. Sam jestem fanem dobrego i ciekawego wege jedzenia mimo ze jestem mięsożerca. Ale najgorsi są właśnie ci weganie z przekonania co będą ci robić wyrzuty o serek a sami czasem #!$%@? jajka z chowu klatkowego bo tańsze
  • Odpowiedz