Wpis z mikrobloga

@JustTheDude trochę z dupy te twoje porównania.
Ktoś wprost napisał "przeszkadza ci że zwierzęta cierpią? to czemu jesz owoc przez który ludzie cierpią?". To tak jak bym powiedział że jestem ekologiczny bo kupuję szynkę zawiniętą w papier, co z tego że jeżdżę 4-litrowym dieslem żeby ją kupić. tzw. hipokryzja.

Fakty są takie że żeby jeść zdrowo, bez szkody dla środowiska i bez cierpienia innych kręgowców trzeba spożywać tylko produkty lokalne i nisko
  • Odpowiedz
@CheSlaw: Ponarzekaj na tych wegan narzucających poglądy innym pod postem rzeczonych wegan. Oh wait, takich postów na wypoku za bardzo nie ma, za to to dużo mięsożerców dzwoni jak OP tego posta.:p

Ciągle słyszę o tych mitycznych wojujących weganach ale na każdej #!$%@? domówce gdzie pojawi się jakiś weganin i nic nie mówi o swoim żarciu to się nasłucham od drugiej strony jak to na pewno niezdrowe, jak problematyczne dla gospodarza,
  • Odpowiedz
Więc powiedź mi wykopku, czy spożywasz produkty firmy Nestle i jej podmiotów?


@JustTheDude: tak, ponieważ moja "filozofia jedzenia", nie zakłada, że luksus mojego jedzenia nie może być oparty na cierpieniu innych istot. Moja filozofia zakłada raczej aby starać się kupować lokalnie, sezonowo i minimalizować marnotrawienie jedzenia.
  • Odpowiedz
@sargento: ale mięso nie ma dobrego smaku, mięso ma teoretycznie swój smak który się nazywa umami ale bez doprawienia mięso najczęściej wcale nie jest dobre.
Żeby mięso było dobre obtaczasz je w panierce, dodajesz przyprawy i tłuszcz.
A skoro doprawiasz mięso to czemu nie można doprawić też innych potraw? Smakuje tak samo jak mięso? Widocznie używasz tych samych sposobów co do mięsa.
  • Odpowiedz
Zabija też jedną ofiarę, a nie tysiące


@mvmxks: Porównanie z dupy. Jeden drapieżnik = jedna ofiara, ok. Ale i miliony drapieżników = miliony ofiar.
  • Odpowiedz
Dlaczego weganie swój pogląd chcą narzucić innym?


@CheSlaw: bo jest według nich słuszny? Jakbym uważał że leworęcznych trzeba mordować też byś szanował mój pogląd?
  • Odpowiedz
@eloar:

wytłumacz mi w takim razie dlaczego akurat upodobali sobie awokado, gdzie plantacje awokado zużywają masę wody utrudniając dostęp
rzeczywiście jest taki problem. ci, którzy to robią, mogą nie być tego świadomi. ale generalnie błędem jest zakładać, że "weganie upodobali sobie awokado". np. u mnie w mieście w sklepie wegańskim jest tylko ekologiczne awokado, do którego właściciele mają pewność, że nie jest krzywdzące dla środowiska i właścicieli. ale ja np. jako
  • Odpowiedz
Jeżeli uważasz, że upolowanie kawałka kurczaka czy świni w markecie czyni z ciebie drapieżnika, to wybacz, ale jesteś po prostu padlinożercą, bo to mięso jest padłe od dawna.


@mvmxks:

To mięso nie jest padłe, tylko hodowlane i poprawnie (przynajmniej do pewnego stopnia) przechowywane, w zwiazku z czym nie traci w wiekszym stopniu na swiezosci i nie reprezentuje ryzyka chorobowego (oczywiscie poza przypadkami gdy na etapie przetworstwa/ sprzedazy nie dochowuje sie nalezytych
  • Odpowiedz
@Spring90: "to powiedz to drapieżnikom którzy jedzą swoje ofiary na żywca nie przejmując się ogłuszaniem"

Nikt im tego nie powie, bo nie są tak inteligentne i świadome jak ludzie i nie są w stanie zmienić swoich zachowań, a człowiek może
  • Odpowiedz
@eloar: "wytłumacz mi w takim razie dlaczego akurat upodobali sobie awokado, gdzie plantacje awokado zużywają masę wody utrudniając dostęp do wody pobliskim mieszkańcom, a na dodatek w Ameryce Południowej w wielu miejscach konkurują z plantacjami Koki prowadząc do lokalnych konfliktów, w których cierpią cywile."

Nie można usprawiedliwiać jednego zła tym, że gdzieś indziej dzieje się inne zło
  • Odpowiedz
luksus smaku mięsa


@Hrjk: xD wegańskie dania nawet nie zbliżają się smakiem do mięsa. Ludzie mylą smak przyprawy do kurczaka ze smakiem kurczaka
  • Odpowiedz
Wegetarianizm/weganizm to dieta oparta na przekonaniu że nasz luksus smaku mięsa nie może być oparty na cierpieniu innych istot.

@Hrjk: No chyba że chodzi o cierpienie ludzi, to wtedy nie.
  • Odpowiedz