Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Moja line managerka w #pracbaza właśnie odmówiła mi podwyżki dając kilka dziwnych argumentów. Jednym z nich było to, że jestem 'nieresponsywny, rozkojarzony, podejrzewa że zajmuje się innymi rzeczami podczas pracy'. Skąd jej się to wzięło? Ponieważ nie odpisuje OD RAZU na Slacku. W jej mniemaniu powinienem śledzić komunikator 24/7 i jak tylko pojawia się pytanie, od razu lecieć z odpowiedzią. Kij z tym, że człowiek skupia się na pracy czy innych dyskusjach. Dla niej odpisanie 3 minuty po zadanym pytaniu to oznaka, że coś jest nie tak.

W piatek nagle się pojawiła (miała mieć wolne) żeby omówić z zespołem jedną sprawę. O 9.00 napisała o co chodzi, 9:04 wysłała link do zooma. Ja zobaczyłem to dopiero o 9:15 `(bo nie byłem przy kompie) jak mnie wywołała do tablicy pytaniem "Czy ja w ogóle dzisiaj pracuje bo wszyscy dołączyli do spotkania oprócz mnie" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cóż, mam nadzieje, że moje wypowiedzenie odczytasz równie szybko jak tego wymagasz. Patologia

#korposwiat #korpo #zalesie #programista15k #praca

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63bbb1c0bab6bef5c0905ede
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 111
@boguslaw_licencyjny: bullshit panienki i zapraszam na szkolenia z podstaw komunikacji panowie niedostępni na czacie techniczni xd . po to jest komunikator żeby się komunikować i żeby reagować jak ktoś do was pisze. jak jesteś poza kompem to wstawiasz be right back i nara. jak nie ogarniasz tak podstawowych rzeczy to współczuje essa a zawsze można sprawdzić wiadomość i w sekundę ocenić czy trzeba działać czy mozna na później xd przegrywy
@AnonimoweMirkoWyznania: Jakbym słyszał o swoim menago z poprzedniej roboty.

Człowiek zajęty swoimi rzeczami, rozmawia z kimś, pracuje i nagle otwiera Slacka a tam 5 wiadomości:

- cześć, możesz mi napisać coś więcej o tym tasku?
- @imie.nazwisko
- up
- daj znać jak będziesz

I to w przeciągu jakiś 10 minut.

Tak się później pluł na tą 'ułomną komunikację' z firmie, że chciał przeforsować obowiązek zmiany statusu na Slacku na
@beka_z_was_wypoki: jw, często jednak człowiek skupia się na ważniejszych rzeczach niż śledzenie wiadomości na slacku. A jak ktoś ma pilną sprawę na która potrzebuje odpowiedzi NA JUŻ to niech sobie dzwoni na zoomie czy właśnie slacku a nie oczekuje że będę miał okienko otwarte 24/7 co by tylko nie przeoczyć żadnego pytania
@ATAT-2: zazdro :D
ja miałem managerke która potrafiła do mnie napisać 60 razy w ciągu dnia i za każdym razem zaczynała od "cześć Anon" i czekała aż sie przywitam również. jak napisałem żeby pisała od razu co ode mnie chce to mnie do hr zgłosiła, bo to co robie to "sianie negatywnych wibracji i nie stosowanie sie do CORE VALUES firmy" ku*waXD