Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Moja line managerka w #pracbaza właśnie odmówiła mi podwyżki dając kilka dziwnych argumentów. Jednym z nich było to, że jestem 'nieresponsywny, rozkojarzony, podejrzewa że zajmuje się innymi rzeczami podczas pracy'. Skąd jej się to wzięło? Ponieważ nie odpisuje OD RAZU na Slacku. W jej mniemaniu powinienem śledzić komunikator 24/7 i jak tylko pojawia się pytanie, od razu lecieć z odpowiedzią. Kij z tym, że człowiek skupia się na pracy czy innych dyskusjach. Dla niej odpisanie 3 minuty po zadanym pytaniu to oznaka, że coś jest nie tak.

W piatek nagle się pojawiła (miała mieć wolne) żeby omówić z zespołem jedną sprawę. O 9.00 napisała o co chodzi, 9:04 wysłała link do zooma. Ja zobaczyłem to dopiero o 9:15 `(bo nie byłem przy kompie) jak mnie wywołała do tablicy pytaniem "Czy ja w ogóle dzisiaj pracuje bo wszyscy dołączyli do spotkania oprócz mnie" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cóż, mam nadzieje, że moje wypowiedzenie odczytasz równie szybko jak tego wymagasz. Patologia

#korposwiat #korpo #zalesie #programista15k #praca

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63bbb1c0bab6bef5c0905ede
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 111
@AnonimoweMirkoWyznania trzeba było jej powiedzieć, że stałeś i żeby nie robiła takich szybkich spotkań bo nie można się spokojnie wysrać.
Generalnie jak ktoś tak robi jak ona, że trzeba w minutę odpisać Itp to szybko powoduje to zmęczenie projektem i wypalenie zawodowe.
Ja bym #!$%@?ł taka robotę, ale wcześniej bym jej koło dupy zrobił, że powoduje zbędny stres, że organizuje spotkania w 5 minut, że niszczy zespół itp
@beka_z_was_wypoki: jw, często jednak człowiek skupia się na ważniejszych rzeczach niż śledzenie wiadomości na slacku. A jak ktoś ma pilną sprawę na która potrzebuje odpowiedzi NA JUŻ to niech sobie dzwoni na zoomie czy właśnie slacku


@ATAT-2: Jak można do kogoś dzwonić na zoom albo na slacku bez uprzedzenia? 0_o
Nie ma tak pilnych rzeczy żeby nie dało się „hej masz czas na call?”
I wtedy się zdzwonić.
@drakonia też to zaobserwowałem pracując w kilku firmach. Raz byłem jedynym facetem w departamencie i dopóki byłem obecny w pokoju (to nie był open space), to był luz ale jak wyszedłem to one się między sobą kłóciły, ciągnęły itp. Kompletnie dziwna sytuacja. Ale w stosunku do mnie były zawsze spoko.
@AnonimoweMirkoWyznania:
Jestem ciekaw czy to nie moze jest polaczone z tym ze wiele firm ma mniejsze budzety na IT na ten rok.
Wiec wymowka by nie dac podwyzki to oszczednosc dla nich ;-).
Mowie na przykladzie swojej firmy gdzie jestem TL i firma poinformowala nas o tym na malym spotkaniu samych TL
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Zaczynam rozumieć dlaczego mam takie wysokie wyniki w ankiecie kwartalnej, choć nic takiego (według mnie) nie robię. Jest tyle patoli w korpo, że wystarczy być "normalnym" żeby ludzie cię lubili.
@AnonimoweMirkoWyznania: ale po co się tutaj żalisz? Jak cię boli ta sytuacja to ją sobie w pracy wyjaśnij, no chyba że sam przed sobą jesteś świadomy że się #!$%@? i się zrobiło głupio. No i fakt, teraz nie trzeba zupełnie nic umieć żeby komfortowo zmieniać pracę w IT ale żaden normalny człowiek nie będzie się z tego powodu tasował w internecie.