Wpis z mikrobloga

@Fidelis profesjonalne magazyny energii rzeczywiście są nieopłacalne.

Ale kupione i zrobione przez siebie magazyny energii są jak najbardziej opłacalne. Ja żyłem w przeświadczeniu, że magazyn energii musi być "nowoczesny" bo nie ma innej drogi.

O dziwo dowiedziałem i mój znajomy to tylko potwierdził samemu tak robiąc, że jeśli masz miejsce (czyli dom) to najlepiej kupić akumulatory z wózka widłowego, najlepiej x2 (u niego wyszło trzy lata temu 9k zł bo załatwiał od
@firyt: Nie wiem czy ten post to jest jakaś prowokacja, ale widocznie nie wiesz po ile był prąd 10 lat temu oraz ile kosztowały wtedy panele. Instalacja w tamtym czasie w ogóle się nie finansowała bo czas spałacania wynosił chyba 25-30 lat. Pominę już fakt, że nie było możliwości "magazynowania" energii w sieci elektroenergetycznej, a baterie w takich instalacjach dopiero raczkowało.
@Fidelis: jak czytam takie #!$%@? ze magazyny są nieopłacalne to leje na potęgę. Nie wiesz kto i kiedy instaluje taki magazyn, nie wiesz po co jest potrzebny. Ale jak znawca piszesz ze to nieopłacalne.

A wyobraź sobie ze taki magazyn energii starcza na 6 godzin pracy na kompie. W godzinę zarabiam 50. $, u mnie we wsi prądu nie ma raz na dwa tygodnie, przez 2 godziny. Zatem miesięcznie 200$ jestem