Wpis z mikrobloga

@angelofdeath007:

natomiast korporacje które najgłośniej krzyczą o ekologii nie mają problemu z podwójnym pakowaniem np. past do zębów czy kremów.

Twoje założenie, że jestem za sortowaniem w domach, a nie #!$%@? w nieekologiczne praktyki firm jest absurdalne. Sporo złej woli trzeba, żeby coś takiego zakładać.
@kiera1: Kasy samoobsługowe to przyszłość i bardzo dobrze. Jedyne wady jakie widzę to brak możliwości płatności gotówkowej jak to było w kasach samoobsługowych w Tesco i debilny mechanizm "wagi" po skasowaniu produktu. Natomiast w kasie samoobsługowej mogę na spokojnie spakować sobie zakupy w takiej kolejności jak chcę, żeby wygodnie się niosło bez ryzyka rozwalenia reklamówki, a nie na szybko wrzucać jak leci bo paniusia na kasie leci i nie patrzy czy
@kiera1: Pracowałam kiedyś w sklepie i nie ma stanowiska "kasjer". Jest stanowisko "pracownik sklepu", bo pracownik siedzi na kasie, ale też np. rozkłada towar, dba o czystość, powinien też pomagać klientom jak czegoś szukają. Nawet jakby w ogóle zniknęły kasy, to i tak pracownicy mieliby masę roboty. Nie czaję tylko po co takie prymitywne rozwiązania zamiast jak to jest w decathlonie, że wrzucasz i samo się nabija, więc ruch jest porównywalny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kiera1:
Ja tam sobie chwalę. W normalnej kasie masz roboty razy dwa:
Wywal towar na tasme -> poczekaj -> przewal towar do torby

W samoobsługowej towar leci od razu do torby. No i jest szybciej.
@Deykun: No i widzisz, wychodzi właśnie fanatyzm i brak ekonomii, logiki. Podziwiam takie jednostki w społeczeństwie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wrzucam dowód na to, że wywóz śmieci niesortowanych dla firmy jest tańszy niż wywóz śmieci sortowanych dla Kowalskiego a Ty sobie robisz kurtyzanę z logiki.
Na osiedlu stoją takie same kubły 1100L.
U mnie na przykład 1 na papier, 1 na plastik, 3 na zmieszane. Odbiór raz
@Kirdan5:

Wrzucam dowód na to, że wywóz śmieci niesortowanych dla firmy jest tańszy niż wywóz śmieci sortowanych dla Kowalskiego a Ty sobie robisz kurtyzanę z logiki.

Udowodniłeś, że wywóz śmieci jest tańszy dla firm niż dla Kowalskiego, a nie, że śmieci segregowane są tańsze od niesegregowanych. Takie nawiązanie jeśli chodzi o logikę.
Nie wiem w czym problem, na tej samej zasadzie można powiedzieć, że sklepy samoobsługowe są złe i lepiej jakby wszystko sprzedawca podawał XD W 2004 roku byłem w Irlandii i tam był już to standard w większych marketach (aczkolwiek w lidlach czy aldich jeszcze nie było chyba). Taki system to raczej obopólna korzyść dla sklepu i klientów, zawsze mnie dziwi jak jeszcze dziś ludzie z nawet 1 czy 2 produktami sobie stoją
@loczyn: Tak zajebiści są ci pakowacze w marketach. niby covid a pchają te brudne łapska i wszystkiego dotykają, te same którymi wyciągają hajs po tipa nigdy ich nie myjąc. Jedna #!$%@? mi ostatnio złamała kartę jak odłożyłem portfel na chwilę to przygniotła go zakupami, musiałem płacić przez pare miesięcy za przewalutowanie z innej. Ci pakowacze tylko #!$%@?ą, zwłaszcza jak i tak wolę sobie po swojemu zakupy wsadzić do plecaka.
W Polsce


@Deykun: moja wina. mogłem dopisać na świecie.
Stany mają 5%, które faktycznie jest użyte ponownie.
a takie coś mam dla świata
"After taking into account losses during recycling, only 9% of plastic waste was ultimately recycled, while 19% was incinerated and almost 50% went to sanitary landfills,"