Wpis z mikrobloga

@kiera1: ja robię na samosiach w okolicach 2 w nocy bo jest szybko i pusto i brak januszerki i lubię płacić groszówkami. Zajmuję sobie kasę i wrzucam groszaki i inny bilon czasem z 20 minut i nikt nie ma do mnie pretensji że mu utrudniam życie.
@Khozana: do czasu, im bardziej szybciej będzie na samoobsługowych, tym więcej normalnych kas zamkną, aż się wyrówna i zostajesz z dodatkową pracą bez benefitu. To już się wydarzyło w sklepach, do których chodzę w Krakowie. Właściciele korporacji piją szampana, bo mają darmowych pracowników.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kiera1: to najlepsze co powstało w marketach. Przeważnie nie ma do nich kolejek, mogę kontrolować czy wbiły się wszystkie rabaty bo w dyskontach różnie to bywa.
@kiera1: ma to sens gdy przy tych ksach stoi na stałę kasjerka, która pomaga gdy: kasujesz alkohol, kasa nie "widzi" na wadze reklamówki, ktos zapomniał wpisać kod produktu ktory kupujesz, kasa sie przywiesi :p

Chyba tylko taki system mają w Carrefourze. W Biedronce, Kauflandzie i Lidlu te kasy powinni zlikwidować.
@kiera1: w Łodzi koło uniwersytetów i akademików jest i lidl i biedronka i dzięki wielu kasom samoobsługowym, właśnie nie ma kolejek. Akurat sklepy mają niedobór pracowników, więc szukają alternatyw, bo jednak ktoś tez musi dbać, to, żeby towar rozstawiać, a pracownik nie rozdwoi się, ale wykopek musi #!$%@?ć trzy po trzy
@kiera1: Paniczowi nie chce się kasować produktów. No to stój w kolejce do normalnej, z resztą paniczy i emerytów xD. Te kasy nie zniknęły, nawet nie za bardzo zmniejsyzła się ich liczba mimo iż mogliby je w sumie #!$%@?ć i zastąpić. Ja tam wolę sobie szybciej samemu skasować bo nie jestem bucem z płytkim ego.
@kiera1: tak jak z sortowaniem śmieci. Wywózka śmieci podrożała kilkukrotnie przez ostatnie pare lat i jeszcze się ludziom wmawia żeby robili wstępne sortowanie zamiast zakładów, które i tak to robią w imię „ekologii”


@kanciak12: trochę tak, a trochę nie. Jak suche i czyste opakowanie po czymkolwiek będzie w osobnych workach/pojemnikach niż brudne pieluchy i gnijące resztki jedzenia, to jest zupełnie inna sytuacja, niż próbować to rozdzielić i oczyścić po tym