Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wielkiemu panu powinien ktoś w zakładzie rozrywać worki i oddzielać kubeczek od serka od resztek z gruszki, bo on płaci i dla niego ma sens. I to ci rachunek ekonomiczny w łbie się liczy, że powinien być cała zmiana ludzi która każdy worek będzie segregować na miejscu, bo płacisz...



I takie robaki w domach są w Polsce i dzieci mają i przekazują takie gównowzorce.

@Deykun: takie cos to mozna napisac
@Deykun: > Moje tezy to presegregacja to ekologia, i presegregacja sprawia, że cały ten proces jest wydajniejszy i w efekcie tańszy, bo jest. To gdzie ta oszczędność ląduje to już jest kwestia polityki.

Skoro ten proces jest tańszy i wydajniejszy to czemu jego koszty dla mieszkańców nie są niższe? Na tych śmieciach obecnie się całkiem nieźle zarabia. Właśnie przez to, że np. nowe auta mają być zrobione w iluś procentach ze
@Darth_Gohan:

Skoro ten proces jest tańszy i wydajniejszy to czemu jego koszty dla mieszkańców nie są niższe?

Jak masz jako klient końcowy opcje segregacji i niesegragacji to segregacja jest tańsza w przypadku śmieci, ja wyżej napisałem, że patrzę z perspektywy całego procesu, a nie ekonomi/polityki w okół tego, ale nie wie dlaczego mówisz coś co zwyczajnie nie jest prawdą.
@kiera1: #!$%@? nie prawda, sam nabijam produkty kilkukrotnie szybciej niż jakikolwiek kasjer co sobie bardzo cenię. Jak Ci się nie podoba to stój w kolejce do kasy tradycyjnej.
@Deykun:
Podziwiam że Ci się tak chce. Intelektualnie zlomujesz tu każdego kolejnego który buntuje się bo musi, bo lubi, bo chce żeby go zauważono. Szkoda że i tak nie zrozumią.

I tak będą ciągle tylko krzyczeć:#!$%@? komuchy chcą odebrać mi wolność kwiiii place wymagam chruuum, nie ma żadnej ekologii, bo pan chińczyk i tak smrodzi reeeee
@Deykun: Widzę że moje komentarze omijasz szerokim łukiem, to powiem Ci jeszcze coś ciekawego.
Nie korzystamy z wywozu makulatury w tej firmie, bo makulatura idzie do prasokontenera i firma która to odbiera płaci nam, a nie my im.
Sortujemy niektóre formy plastiku, na przykład folię stretch czy bandówki do palet. Za te odpady też nam PŁACĄ, pod warunkiem przesortowania właśnie.
Zauważ w takim razie jakim wałem jest to sortowanie wymuszane na
Wielkiemu panu powinien ktoś w zakładzie rozrywać worki i oddzielać kubeczek od serka od resztek z gruszki, bo on płaci i dla niego ma sens.


@Deykun: i takie robaki nie wiedzą co to automatyzacja i że od lat istnieją roboty, które same sortują.
@Kirdan5:
Powtórzę kolejny raz, że mnie ekonomia w okół tego nie interesuje, porównujesz zakład pracy do klienta prywatnego twierdząc, ze segregacja jest droższa, a na umowie dla tego zakładu pracy którą sam wrzuciłeś wychodzi segregacja taniej. Są inne stawki dla firm i dla domostw, segregacja jest tańsza jak była.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@kiera1: przecież kasjer to jedna z najbardziej niepotrzebnych prac ever, jedna z pierwszych do odstrzału xD jeszcze żebyś na koniec miał to popakowane od razu wszystko w torby to okej, a tak korzystasz z pracy człowieka który jedyne co robi to przesuwa towar nad skanerem - to jest dopiero rak, im szybciej zostanie to w pełni zautomatyzowane tym lepiej
@jskan:

i takie robaki nie wiedzą co to automatyzacja i że od lat istnieją roboty, które same sortują.

Na zachodzie się sortuje cały czas jak się sortowało twierdzenie, że w każdym zakładzie przetwórstwa odpadów w Polsce (które są imho bardzo regionalne) nie ma segregacji manualnej to bardzo optymistyczny obraz tego kraju.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Deykun: już się dowartościowałeś, bańka napompowana : ) Prosta sprawa, przepisy są coraz surowsze i bardzo proeko, ludzie mają z grubsza #!$%@?, a sortować trzeba, więc trzeba też zatrudnić więcej ludzi do pracy, profit. Inna sprawa że zamiast zatrudniać to nas dymają, każą sobie płacić i mają #!$%@? jak reszta, koło się zamyka. Walka z wiatrakami.
@Deykun: Skoro ekonomia Ciebie nie interesuje, to znaczy że Twoje argumenty wynikają nie z logiki a z przekonania i jako takie są z góry subiektywne. Mimo to wyzywasz ludzi od robactwa. Czym się w takim razie różnisz od fanatyka religijnego na przykład? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Deykun: Tak ja szary człowiek mam płukac plastikowe opakowania przed wyrzuceniem bo jak nie to nie jestem eko, natomiast korporacje które najgłośniej krzyczą o ekologii nie mają problemu z podwójnym pakowaniem np. past do zębów czy kremów. Masz przeczytaj sobie co na ten temat mówi specjalista i szukaj problemu tam gdzie on jest czyli w korporacjach a nie w szarym kowalskim który ma tracić połowę ndnia na sortowanie które nic nie
@Deykun: wystarczy trochę zainwestować, bo to nie jest rocket science technologia. Ale wystarczy nie być takim robakiem i śmieciem (sam od takich wyzywasz), żeby o tym wiedzieć.
@kiera1: kasy samoobsługowe to najlepsze co spotkało sklepy. 5 minut i po sprawie, często dużo wolnych. I gówno mnie obchodzi czy firmy szukają w tym oszczędności, przynajmniej nie muszę czekać aż baba przede mną skończy wykłócać się że jogurt to był na promocji o 5 groszy, a na kasie ma normalną cenę albo Janusz zapomni, że NIP trzeba podać i trzeba wycofać cały paragon. Albo że ktoś mi nabije produkt dwa