Wpis z mikrobloga

@Minieri: no moja matka miała wypadek i w trybie pilnym dostała termin na badania za rok jak by nie miała napisane na kartce pilne to by mogła pytać o termin za dwa lata, jutro jedzie do katowic zrobić prywatnie za 200zl czy jakoś tak na ch_j takie coś jak nfz mam łożyć pieniądze.

W razie "W" żeby mieć ubezpieczenie tak zawsze ludzie mówią..
Tylko gdy to w już sie stanie to
@Minieri narzeczoną miała wylew krwi w oku, a że jeszcze przed 30tka ciśnienie podwyższone bez powodu. Rodzinny się nie podjął nic robić tylko dał skierowanie do okulisty. To w 5 czy 6 przychodniach nas odesłali z terminam nai za rok na NFZ a prywatnie to za dwa tygodnie. Co z tego że na skierowaniu pisze "PILNE".
@euklides: Powiem ci tak - ja miałem zagrożenie życia bo podobno jakym przyjechał kilka godzin później to by mnie tylko w worek pakowali, ale sam ogarnąłem i wiedziałem że chcę na stół i wycinajcie. 5 dni na sali leżałem i codziennie się "wspołlokatorzy" zmieniali. Jak się leży i nie ma co robić to się po prostu rozmawia. I słyszałem takie historie, że ja pierdzielę to sie na film nadaje xD
@Minieri: trzymaj się, mam nadzieje, ze stać Cię na prywatnego, albo chociaż termin się szybciej zwolni. Nigdy nie chodzę na nfz, bo wiem, że to po prostu bez sensu. Ginekolog za rok, terapia najmniej za pół roku, interna, jeżeli pojadę do innego miasta i będę czekac od 7, to może o 10 wpuści
Moja mama ma kartę DILO, czyli teoretycznie jako rakowiec powinna być przyjmowana priorytetowo. Czy tak jest rzeczywiście? Absolutnie kurła nie.


@Minieri: nie wiem czy dobrze rozumiesz kartę DILO, w niej nie chodzi o to, że pacjent onkologiczny jest całe życie przyjmowany szybciej do specjalistów. Założeniem tej karty jest że osoba, u której dopiero podejrzewa się nowotwór będzie szybciej diagnozowana.

A jak podejrzewacie jakąś wznowę/przerzuty to ja bym prędzej biegła do swojego
@euklides: Bo teraz każde skierowanie ma status pilne, lekarze są świadomi kolejek
Ja 2 lata temu miałem nadgarstek operowany z powodu zapalenia ścięgna i jakbym nie miał karty Zasłużonego dawcy krwi to czekałbym 3 lata w kolejce, dla ZDK było to 6 tygodni, a w prywatnym gabinecie chirurgii jednego dnia 1200zł. W szpitalu leżałem tydzień...
Oczywiście rehabilitacja na pilnie po operacji i na ZDK ok pół roku, a wystarczyły dwie wizyty
@min_borda: Nie chodzi o przerzuty. Chodzi o niewyleczone nerki i ból, mocny ból. Jeśli chodzi o sam nowotwór to wyniki są dobre, ale narobił syfu w nerkach najprościej mówiąc, naciekał i teraz pojawił się ból. Farmakologia z apteki bez recepty nic nie daje. Już 3 różne leki mamie kupowałem.
@min_borda: Mamy receptę na mocne przciwbólowe, np. Oxycontin. Gówno to daje. Mama tylko gorzej się czuje jak to łyka. I żeby nie było dbam o to żeby jadła, nie jest tak że łyka leki na pusty żołądek.
@Minieri: właśnie o tym piszę, żeby to nie był jeden lek przepisany w ciemno, tylko żeby specjalista, jeśli trzeba, tak połączył różne specyfiki, żeby w końcu było dobrze. U mnie do oxydoloru dorzucono plastry, a poza tym leki działające doraźnie. I ciągle mi powtarzali, że spokojnie, jak coś to zmodyfikujemy, jest jeszcze duży zakres działania.

A jeśli dobrze pamiętam, to większość tych leków można przyjmować niezależnie od jedzenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Minieri: to jeszcze nie ma źle, tydzień temu próbowałem się zarejestrować do gastroenterologa lub hepatologa, najszybciej kwiecień 2025 ( ͡° ʖ̯ ͡°).
@Minieri: pilne, czyli jesteś rzucany w środek stawki, a nie na koniec XD

Jak dojdzie do wizyty, to się okazuje, że od 2023 są zmiany i trzeba jeszcze druczek przynieść, a jak nie ma, to proszę tutaj szybki termin w 2025 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@euklides kurde, na dyżur okulistyczny w szpitalu zawsze wpadałem od ręki, bez żadnego skierowania jak miałem zwykłe opiłki w oku. Raz musiałem tylko czekać ok. 1,5h w kolejce, tak praktycznie od ręki.
@Quassar tylko gorzej jak pójdziesz do lekarza prywatnie, wydasz te 200zł a tu wyjdzie coś co trzeba np operacyjnie robić no i prywatnie koszt na kilka(naście?) tysięcy złotych
@Minieri terminy leczenia NFZ i szukaj gdzie szybko, możesz tam zaznaczyć ze pilne. Co do bólu, waprozyator i medyczna marihuana, jedna z pacjentek miała przerzuty na kości - oksykodon, plastry z fentanylem o kant dupy rozbić - po thc spała jak susel, a wcześniej na wózku inwalidzkim nie mogła wysiedzieć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Minieri: mialem USG na cito na za miesiąc. Zadzwonilem prywatnie i miałem za 3h. Dzień pozniej już byłem w szpitalu, bo prywatny mi dal skierowanie. Tak to by mnie nie przyjęli.
@Minieri: sorry, ale ktoś was robi w #!$%@?, kolokwialnie mówiąc. Moja mama także jest w trakcie leczenia nowotworu. Z resztą, 3 raz w ciągu 12 lat. Nigdy, ale to nigdy nie czekała tyle na jakiekolwiek badania. Urolog, cyk, konsultacja i za w tygodnie diagnoza. Coś z wątrobą czy nerkami, to samo. Konieczność wycięcia migdałków? Piątek wizyta w poniedziałek na stole. Nie zrozum mnie źle, ale coś tu nie gra.
@emesc: "tylko gorzej jak pójdziesz do lekarza prywatnie, wydasz te 200zł a tu wyjdzie coś co trzeba np operacyjnie robić no i prywatnie koszt na kilka(naście?) tysięcy złotych"

Większość lekarzy przyjmujących prywatnie pracuje również w szpitalach państwowych. Zazwyczaj płacisz za wizytę prywatną a on cie kieruje na zabieg/operacje do szpitala na nfz z szybkim terminem.

@Minieri W sumie to nie jest wizyta u onkologa a sprawy z rakiem mówisz że są
@emesc: zgadza się i co wtedy??
Nic Ludzie wydają te oszczędności lub porzucają od rodziny, banków itd i je robią. Bo jak Nie zrobią to mogą zginąć itd.. tak że widzisz.

Zobacz sobie ile jest fundacji i zbiórek regularnie ktoś krzyczy i pomoc i zadaj sobie to pytanie gdzie jest w tej chwili NFZ....

Ja miałem opreracj nogi dość prosta z 10 min trwała ofc nfz nie refunduje.. koszt 2 tys
@Minieri podziękuj starym dziadom co chodzą po lekarzach dla sportu. Ja mając częstoskurcze stwierdzone na sor - dostałam termin do kardiologa na za pół roku. Pół roku z atakami gdzie masz puls 200. XDDD


@ZasilaczKomputerowy: jakie 400 zł jak ja płacę kilka razy więcej, a u lekarza byłem ostatni raz przed pandemią.

Problem jest w armii staruchów, którzy niedbali o siebie, a większość część życia zarabiali równowartość 20 dolarów miesięcznie i nie odprowadzali żadnych składek. Pierwszeństwo przy przyjęciach do szpitali i lekarzy powinny mieć osoby młode, takie które jeszcze jeszcze mają szansę spłacić koszty leczenia w składkach
@Minieri: dla mnie to jakiś kosmos. Trafiłem do szpitala w innym mieście z ostrym bólem brzucha, podejrzenie najpierw wyrostka, potem choroby Crohna. Spędziłem 8 dni, w tym 4 na żywieniu pozajelitowym. Wróciłem do swojego miasta ze skierowaniem pilnym do szpitala na dalsze badanie. Pierwszy termin normalny byłby za 10 miesięcy, a pilny za dwa miesiące. Babka w rejestracji jak usłyszała, że to może być choroba Crohna to powiedziała, ebym podszedł pod
@Minieri: Przecież #!$%@? głupoty, w Łodzi czeka się tydzień. Gdzie się czeka 1,5 roku niby? Pomijam że nie ma regionalizacji i można się leczyć w dowolnym miejscu w polsce
www.terminyleczenia.gov.pl sobie zobaczcie bo Miras bajkopisarz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Minieri: Kolega po operacji kolana miał rehabilitację w trybie pilnym z terminem na za rok xD

@dizzydom: ja pierwsze 3 tygodnie sam wykupowalem, po dwóch miesiącach od zabiegu udało się dostać miesiąc na NFZ xd