Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Po co przegrywy marzą o #emigracja skoro emigracja jest dla 2 typów ludzi:
- wygrywów #programista15k / innych inżynierów / albo inne dziedziny jeśli jesteś ponadprzeciętny (tak że nawet na emigracji kosisz konkurencję)
- budowlańców
Tymczasem pojawiają się wpisy o klepaczach excela, po studiach, z angielskim którzy tutaj zarabiają te 5k na rękę i myślą, że za granicą czeka ich inna praca niż w Lidlu. Przecież to świadomy spadek jakości życia tylko po to żeby być za granicą. Jeśli nie jesteś koksem w danej dziedzinie to jakie ponadprzeciętne umiejętności posiadasz? Bo obsługę komputera ogarnia każdy, wiele rzeczy mogą nauczyć na miejscu (miejscowych) no i konkurujesz z imigrantami. Większość młodych (przynajmniej w większych miastach) pracuje albo w jakimś #korpo albo innym prywatnym biznesie. Dlaczego ktoś miałby was chcieć na emigracji za samą obsługę kompa i ew. angielski?

#praca #niemcy #anglia #uk #holandia #norwegia #francja #kariera #usa #szwecja

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6383372d4bf3873cacec90c0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Po co przegrywy marzą o #emigracja ...

źródło: comment_1669565896YVHbMRB7V9DarJpH9yjRu1.jpg

Pobierz
  • 26
OkiełznanaPanda: Niezła próba naczelniku prezesie Kaczyński

Dlaczego:
- bo Polska jest smutnym jak #!$%@? krajem z okropna mentalnością, wszyscy są smutni, spotykałem wielu psychopatów i do dzisiaj nie wiem skąd tyle zła w człowieku
- bo nie zamierzam wstawać rano, żeby pod koniec miesiąca odebrać równowartość 1200 euro wypłaty, tyle zarabiają 15 letni Niemcy zbierając ogórki w wakacje, a programowania mi się nie chce uczyć bo nie zamierzam wykonywać czynności, które
- bo Polska jest smutnym jak #!$%@? krajem z okropna mentalnością, wszyscy są smutni, spotykałem wielu psychopatów i do dzisiaj nie wiem skąd tyle zła w człowieku


@AnonimoweMirkoWyznania: coz, powiem tak, usredniajac oczywiscie - Polacy duzo marudza, ale maja gigantyczna zalete, sa szczerzy. Jak ktos Cie nie lubi to widzisz, jak ktos lubi tez widzisz, nikt nie bedzie na dluzsza mete udawal bo poprawnosc polityczna

- bo nie zamierzam wstawać rano,
@AnonimoweMirkoWyznania: Bombe? Jaką? Jeżeli nuklearną to rozpoczęłaby zagładę całego świata, więc czy byś był we Francji, USA czy Polsce tak samo byś zginął prędzej czy później.

Polska ma Żubrówke i bigos, Niemcy mają Oetingera i Wursta, Jankesy Burgera i Whisky z Kentucky. Wszystko jeden #!$%@?.

Polski paszport słaby? To ciekawe, bo możesz na nim wjechać wszędzie praktycznie bez wizowo, albo załatwiając wizę turystyczną na pare miesięcy bez żadnego problemu. Nawet do
15 letni Niemcy zarabiają 1200 E. Tak jak i duża część społeczeństwa w Niemczech. Nie jest tak kolorowo jak się niektórym wydaje. Niemcy chcą na wszystko papier, mimo ujednolicenia bolońskiego chcą Anerkennungów dyplomów, mają niskie rozwarstwienie społeczne przez co nie ma tak, że jeden zarabia 1.5k a drugi 10k. Raczej zarobki w większości zawodów po za lekarzem, prawnikiem, programistą i inne inżyniery są do siebie zbliżone.


@dsomgi00: ja bym dodal tez
@DryfWiatrowZachodnich: Byłem chwile w Niemczech i byłem na Bawari w małym miasteczku więc w sumie praktycznie samych rodowitych Niemców spotykałem i byli w miare ok, ale może przez to byli sympatyczni, bo mówiłem po niemiecku i cieszyli się, że w ogóle umiem mówić ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jest też sporo dziwaków i gburów. Raczej Niemców bym przyrównał do Polaków jak chodzi o takie życie codzienne. Zamierzałem nawet
@dsomgi00: mhm, ok. A co do tych amerykanow i baltow, to ich tylko poznales tak na chwile czy to jakies dluzsze relacje?
Pytam, bo z moich doswiadczen czesto wyglada tak ze na poczatku wszystko ok, usmiechy, a potem sie okazuje ze trzymaja Cie na dystans i wychodza inne kwasy, czesto zupelnie odwrotnie niz w Polsce
@DryfWiatrowZachodnich: Amerykanie często się czują jakby istniało tylko USA, są wg. siebie najważniejsi i nawet ostatnio w czwartek jak było święto dziękczynienia to dziwili się, że w Polsce czegoś takiego nie ma i że się tego nie obchodzi xD. Ale ogólnie do współpracy spoko ludzie. Z bałkanów, mimo że sporo muslimów to też niczego sobie, nie ma problemów z ludźmi, każdy się dogaduje, zawsze uśmiech i są mega pracowici. A pracuje
- wygrywów #programista15k / innych inżynierów / albo inne dziedziny jeśli jesteś ponadprzeciętny (tak że nawet na emigracji kosisz konkurencję)


@AnonimoweMirkoWyznania: co za #!$%@?, zagranicą jako programista zaroisz te 5k euro powiedzmy, ale masz takie koszty życia jakbyś w polsce zarabiał 6-8k netto PLN

Zarabiają 20-25k PLN w polsce żyjesz jak król mając niskie koszty życia. Żadnemu programiście nie opłaca się wyjechać za granicę, chyba że do jakiejś Rumunii czy Estonii
@Pozytywny_gosc: Co jest takiego drozszego na zachodzie niz w PL na obecna chwile? Chyba nie hipoteki i jedzenie XD?? Polskie ceny uslug (obsluga klienta to jakis #!$%@? zart i zasluguje na mini serial z Netflixa), jedzenia i hiptek #!$%@?.