Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Po co przegrywy marzą o #emigracja skoro emigracja jest dla 2 typów ludzi:
- wygrywów #programista15k / innych inżynierów / albo inne dziedziny jeśli jesteś ponadprzeciętny (tak że nawet na emigracji kosisz konkurencję)
- budowlańców
Tymczasem pojawiają się wpisy o klepaczach excela, po studiach, z angielskim którzy tutaj zarabiają te 5k na rękę i myślą, że za granicą czeka ich inna praca niż w Lidlu. Przecież to świadomy spadek jakości życia tylko po to żeby być za granicą. Jeśli nie jesteś koksem w danej dziedzinie to jakie ponadprzeciętne umiejętności posiadasz? Bo obsługę komputera ogarnia każdy, wiele rzeczy mogą nauczyć na miejscu (miejscowych) no i konkurujesz z imigrantami. Większość młodych (przynajmniej w większych miastach) pracuje albo w jakimś #korpo albo innym prywatnym biznesie. Dlaczego ktoś miałby was chcieć na emigracji za samą obsługę kompa i ew. angielski?

#praca #niemcy #anglia #uk #holandia #norwegia #francja #kariera #usa #szwecja

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6383372d4bf3873cacec90c0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Po co przegrywy marzą o #emigracja ...
źródło: comment_1669565896YVHbMRB7V9DarJpH9yjRu1.jpg
  • 26
ZazdrosnyPiwniczak: @Pozytywny_gosc: oczywiście zlecieli się już fajnopolacy, którzy łechcą sobie ego sraniem na swój kraj a nie wychyliło stad nosa. Pracuje w it i pomimo dostawania ofert z zachodu nie mam zamiaru stad się ruszać. Na zachódzie nie ma takiego rozwarstwienia zarobków i ludzie z it nie są tam specjalnie opłacani (oczywiście pomijam top kilka procent prawdziwych wymiataczy). Dostaje oferty z Niemiec za ok 10tys euro brutto. Jestem #przegryw wiec
SilnyKloszard: @PiotrFr: No ale podstawowe wydatki to są właśnie główna składowa wszelkich wydatków xD wiadomo, ze produkty premium, elektronika, auta ciuchy lepszych marek na zachodzie kosztują tyle co u nas bądź nawet mniej, ale z drugiej strony jak często kupujesz nowa karte graficzna czy laptopa? To ja już wole raz ma kilka lat zaplacic za laptopa tem tysiąc więcej u nas niż przy podobnej pensji w DE codziennie płacić 20%
@AnonimoweMirkoWyznania:

No ale podstawowe wydatki to są właśnie główna składowa wszelkich wydatków xD

I wydajesz 5k€ na te podstawowe wydatki?

Żyje w jednym z tych "droższych" krajów i tak:
- kredyt za dom
- wszystkie opłaty, prąd, ubezpieczenia
- prywatne żłobki dla 2 dzieci
- dobre wyżywienie
Kosztuje mnie ok 3k€. Wg tych przeliczników to jak ktoś w Polsce z 4k PLN xD
Chcę to zobaczyć