Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich, jestem tu zupełnie nowy. Temat Assay zainteresował mnie z tego powodu, że skontaktowali się ze mną tel. i zaproponowali "inwestycję" pod weksel. Dzięki wpisom w wykopie nalazłem "delikatne ostrzeżenia" na ten temat w KNF, UOKiK. Podziękowałem więc za takową inwestycję. Po dwóch czy trzech tyg. zadzwonili ponownie z ofertą kupna akcji HyperStrange [HS]. Min. kwota inwestycji to 50 tys. Nie zgadzała mi się jednak sugerowana telefonicznie wycena spółki, plasowana na poziomie ok. 110 mln ;-). Proste porównania podobnych ale już na New Connect były przynajmniej 5 razy niższe. Wycena HS na poziomie ok. 110 mln była argumentowana jankeską ofertą za HS. Jednak, jak przekazano mi telefonicznie, właściciele HS nie pochylili się po marne 110 mln, bo rzekomo czekają na 440 mln, co ma nastąpić w 2025 r. Poprosiłem o uwiarygodnienie tej oferty jakimiś wiążącymi dokumentami, jednak takowych nie otrzymałem. Coś zbyt kolorowo wygląda ta inwestycja. Dziwne czasy nastały, oj dziwne. Ale co tu długo szukać - wojna za granicą, a my takimi zwykłymi, przyziemnymi sprawami się zajmujemy.
#assay
  • 44
Może po prostu nie chcą od Jankesów tych brudnych dolarów, a wolą czyste złotówki od nas?
Jeśli chodzi o sposób prowadzenia rozmów (nie wiem, czy skrypt, czy nie; nie miałem zbyt wielu takich rozmówców), to brzmiało to tak, jakby mieli główną wytyczną: "OBIECYWAĆ, NIC NIE PODPISYWAĆ", czy też "nikt ci nie da tyle, ile ja ci mogę obiecać". Dobijać to będą - zapewnieniami. wy - jeśli to czytacie, a wierzę, że tak
@HyperLayman:

Cześć,

super, że dałeś ten wpis. Poniżej odnoszę się do pewnych poruszonych przez Ciebie spraw.
Przypominam, że spółce Hyperstrange był poświęcony ten wpis:
https://www.wykop.pl/wpis/63152915/perla-w-koronie-assay-dzis-bedzie-o-spolce-hyperst/

1. Plany na przyszłość
Na początku zatrzymajmy się nad tą przyszłą wyceną 440 mln zł w 2025r. W 3 lata od teraz możesz zarobić 330 mln zł (440 - 110) dzięki właściwemu poprowadzeniu spółki i sprzedaży jej (pewnie inwestorowi branżowemu lub na giełdzie). Więc co robisz?
Pobierz virgola - @HyperLayman: 

Cześć,

super, że dałeś ten wpis. Poniżej odnoszę się d...
źródło: comment_1669305041ZiPeoGDFHu5YzdVbjWv3sS.jpg
Zrobiłem sobie wcześniej analogiczne obliczenia, tylko sporo prostsze. Sprowadzało się to jednak do tych samych wniosków. Dlatego, jak pisałem, coś mi się tu grubo nie zgadzało z tą wyceną HS, w konsekwencji wyceną emisji. Dodam tylko, że wg szablonu tych prostych szacunków, ceny akcji dla zdroworozsądkowej wyceny firmy, przedstawionej przez Ciebie w dwóch wariantach - max i min, zapewne powinny się przedstawiać następująco:
dla wyceny HS 20,6 mln, cena 1 akcji powinna