Wpis z mikrobloga

Pytanie do #programista15k

Mamy 4 Software Architektów, każdy z nich ma 8 lat doświadczenia technicznego jako programista i resztę doświadczenia jako architekt:

1. Architekt nr 1, w sumie 10 lat doświadczenia komerycjnego
2. Architekt nr 2, w sumie 15 lat doświadczenia komerycjnego
3. Architekt nr 3, w sumie 20 lat doświadczenia komerycjnego
4. Architekt nr 4, w sumie 5 lat doświadczenia komerycjnego i tutaj wyjątek - 4 lata jako programista

Jaką stawkę godzinową netto powinni mieć Waszym zdaniem poszczególni architekci? Możecie podawać widełki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #programista25k #pracait
  • 33
  • Odpowiedz
liczymy jakies equity dodatkowo


@Warrior: podawajmy kwoty netto starając się uwzględnić dodatkowe benefity, by nie komplikować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@villager: myślę, że do podania widełek dla poszczególnych przypadków danych jest wystarczająco ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zawsze możesz przedstawić swoje wstępne założenia i ustosunkować się do nich, podając estymowane stawki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@villager: z mojego doświadczenia powyżej 10+ lat doświadczenia spotykałem samych dziadów którzy dostawali te tytuły "architekta" za wysługe lat, marnowali lata w kompletnym legacy, i bardzo mało wiedzieli o najnowszych technologiach. w okolicy 8-10 lat za to łatwiej znaleźć perełki z wszechstronnym doświadczeniem, bo im sie jeszcze "chce"
  • Odpowiedz
@villager: pytanie ile te "perełki" mogą być Twoim zdaniem warte jeśli chodzi o stawkę godzinową ( ͡° ͜ʖ ͡°) W moim odczuciu to jest 250-350 zł netto/h pracując z Polski. Nie wiem czy mając 15-20 lat doświadczenia można dobić np. do 450 - nie słyszałem nigdy o takich przypadkach.
  • Odpowiedz