Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko104
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

511

Jan Śpiewak wygarnia absurdy mieszkalnictwa.

Dawid_Kwlk
Dawid_Kwlk
z
x.com
dodany: 10.05.2026, 08:04:11
  • #
    patodeweloperka
  • #
    nieruchomosci
  • #
    budownictwo
  • #
    polska
  • #
    mieszkanie
  • #
    mieszkaniedeweloperskie
  • 166
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (166)

najlepsze

Milegodniawszystkim
Milegodniawszystkim
Milegodniawszystkim
10.05.2026, 19:34:15 via Wykop
  • 125
z jednym się zgodzę
praca jest bardzo wysoko opodatkowana, a mieszkania praktycznie w ogóle nie są
często nie opłaca się wręcz sprzedawać mieszkania np. ze spadku, zeby nie placic podatku
ja na rynku widze ludzi co 20 lat sprzedaja jeden dom
gdyby ten czlowiek mial zaplacic z 5000 zl podatku rocznie to dom sprzedalby w ciagu roku, a placi pewnie ze 100 zl to liczy, ze w koncu trafi na frajera
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KEjAf
KEjAf
10.05.2026, 21:06:52 via Wykop
  • 58
@NaMoment: chodzi właśnie o to żeby nie męczyć (nieproporcjonalnie) podatkami zwykłych ludzi - tych którzy utrzymują się z pracy a nie z posiadanych nieruchomości.
  • Odpowiedz
Escalade
Escalade
10.05.2026, 21:51:39 via Wykop
  • 97
Czemu wy wszyscy chcecie d---------ć zwykłych ludzi?


@NaMoment: Czemu WY nie potraficie ogarnąć, że ZWYKLI ludzie (czytaj większość) nie ma kilku mieszkań na wynajem? xDD
Prawda jest taka, że tak długo jak patodeweloperka i wynajem będą tak obrzydliwie opłacalne to nic się nie zmieni. 2 mieszkania (choćby spadkowe) nie powinny być opodatkowane (zwłaszcza, że i tak zaraz będzie przepisywanie na członków rodziny). Każde kolejne powinno być progresywnie, w rejonach 5
  • Odpowiedz
Grzesiok
Grzesiok
10.05.2026, 20:58:29 via Wykop
  • 82
Jestem przsekonany, że dowalą podatek zwykłym ludziom, a deweloperuchy będą miały zwolnienie( ಠ_ಠ)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Grzesiok
Grzesiok
10.05.2026, 21:17:08 via Wykop
  • 12
@FOTEL: a czy pisałem gdzieś że mamy nic nie robić?
  • Odpowiedz
vojtas123
vojtas123
vojtas123
12.05.2026, 06:14:51 via Wykop
  • 0
@editores: Zasłużyło na to. Debile wybierają debili do władzy. Teraz to już mamy spaloną ziemię - ogromne zadłużenie, niska dzietność, wysokie koszty życia, fatalne prawo, bieda i inflacja.
  • Odpowiedz
ShadyTalezz
ShadyTalezz
10.05.2026, 20:47:32 via Wykop
  • 79
Ale siędzi tam ta grupka jak na kazaniu skonsternowana, że ktoś się ośmielił powiedzieć prawdę o tej patologii w telewizji
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ShadyTalezz
ShadyTalezz
11.05.2026, 21:30:22 via Wykop
  • 1
@text:

sam tym samym przyznajesz się do porażki.


jakiej porażki, ja żyję jak pączek w maśle, miałem masę farta w życiu i mam na tyle autorefleksji, że wiem że to nie zasługa mojej pracowitości albo inteligencji tylko właśnie
  • Odpowiedz
text
text
11.05.2026, 23:38:04 via Wykop
  • 1
tak bo mieszkania na wynajem w ogóle nie powinny istnieć, żadna forma renty kapitałowej nie powinn

@ShadyTalezz:
Tak, tak, a wszelkie oszczędnosci rozdawane biednym, a jak ktoś biedny, to może kraść w sklepach, bo bogatszych mozna okradać.
Przejżrzałem kilka twoich wpisów, dla ciebie ratunku już nie ma, głębokie zeszmacenie intelektualne i mentalnośc złodzieja i nieudacznika.
Natomiast twoje wpisy sa o tyle cenne, że ludzie moga sobie popatrzeć, kto popiera obecną
  • Odpowiedz
ketrish
ketrish
ketrish
10.05.2026, 22:00:36 via Wykop
  • 40
Kto sie wychowal na osiedlu blokow (lub domkow) w starym budownictwie ten wygral zycie. Bylo:
- miejsce na boisko (ew. prowizorka)
- byl plac zabaw
- bylo gdzie postawic auto
- bylo gdzie usiasc (pogadac z sasiadem)
- zawsze bylo kilka sklepow
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ENDRIU444
ENDRIU444
ENDRIU444
11.05.2026, 16:14:36 via Wykop
  • 1
@ketrish: Ale mam nadzieje że wiesz jak teraz jest:
- miejsce na boisko (ew. prowizorka )- boiska nie ma bo wszędzie zagęszczanie bloków.
- był plac zabaw - teraz nie ma placów polikwidowali bo wszystkim przeszkadzało lub przerabiają na parkingi.
- było gdzie postawić auto - zmniejszanie miejsc parkingowych prawdziwa wojna o każde miejsce do parkowania.
- było gdzie usiąść (pogadać z sąsiadem) - ławki polikwidowane bo menele nocne imprezy robiły z nowymi sąsiadami
  • Odpowiedz
23kulpamens
23kulpamens
11.05.2026, 17:31:30 via Wykop
  • 3
Obecne osiedla są dużo lepsze i bardziej przyjazne mieszkańcom.


@editores: ta xD brak zieleni, przedszkola takiej że dostępne praktycznie tylko samochodem, ze sklepów tylko supermarket, brak miejsc parkingowych, brak usług, wszystko wybudowane tak żeby upchać jak najwięcej mieszkań na jak najmniejszej przestrzeni,
może i osiedla za PRL były kończone przez 20 lat, ale ostatecznie miały wszystko i stanowiły wygodną przestrzeń do życia jak na tamte czasy, a ty świadomie albo
23kulpamens - >Obecne osiedla są dużo lepsze i bardziej przyjazne mieszkańcom.

@edit...

źródło: nowoczesne_osiedla

Pobierz
  • Odpowiedz
arturnowak2018
arturnowak2018
arturnowak2018
10.05.2026, 21:32:01 via Wykop
  • 36
spokojnie spokojnie. jeszcze kilkanaście lat i ten kraj zdechnie.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

f9JXBEArQ2H4TKl
f9JXBEArQ2H4TKl
f9JXBEArQ2H4TKl
10.05.2026, 22:15:14 via Wykop
  • 16
@arturnowak2018: niestety taki cel obrali politycy, zarznac ten kraj dla swoich chwilowych korzysci. Jedynie rewolucja by pomogla i wymiana calutkiego rzadu, zeby zadna osoba z polityki nie zostala w niej. Ale to sie nie wydarzy
  • Odpowiedz
krzychu1995
krzychu1995
krzychu1995
11.05.2026, 07:35:03 via Wykop
  • 5
@f9JXBEArQ2H4TKl: W sumie jakaś nowość? 1RP też byłą dorżnięta przez szlachtę, dzisiaj mamy podobnie. "Elity" dbają o swój tyłek
  • Odpowiedz
Dawid_Kwlk
Dawid_Kwlk
Autor
10.05.2026, 08:11:33 via Wykop
  • 35
Zgodnie z polskim prawem, samodzielny lokal mieszkalny musi mieć minimum 25 m². Garaż blaszany ma 15m2

Jak to obchodzą? Jeśli deweloper chce budować mniejsze jednostki (np. 18–20 m²), rejestruje je jako lokale usługowe (tzw. lokale zakwaterowania turystycznego).
Kupujący płaci wyższy VAT (23% zamiast 8%), a lokale te często są upakowane obok siebie w sposób przypominający hotel lub akademik, co drastycznie zwiększa zagęszczenie ludności na działce.
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Czoso
Czoso
10.05.2026, 08:24:47 via Android
  • 67
@Dawid_Kwlk:

Tak naprawdę wszystko poniżej 35m2 nie nadaje się do niczego.

Gotowanie i spanie w tym samym pokoju urąga ludzkiej godności. 20m2 to niedawno proponowano jako minimum kojca dla dużego psa.
  • Odpowiedz
Czoso
Czoso
10.05.2026, 21:59:07 via Wykop
  • 2
@fervi: Czyli to co opisujesz nie ma osobnej sypialni.

Tak jak mówię, sypialnia musi być oddzielona od kuchnio-salonu.

Spanie i gotowanie w tym samym pomieszczeniu jest poniżej godności ludzkiej,
  • Odpowiedz
bossssob
bossssob
bossssob
11.05.2026, 09:21:54 via Wykop
  • 12
Jedyny absurd jest taki, że niemiecki fundusz chce kupić X dziesiąt tysięcy mieszkań i ma być zwolniony z wszystkiego, nawet podatków od zysków. A później na pełnej wlatuje ten przygłupawy, lewacki szkodnik i pier*li, że polski Janusz który ma 3 mieszkania to dorobkiewicz, złodziej i ma płacić od zakupu, od zysku i jeszcze co rok kataster. Bo przecież to on winduje ceny :D

Właściwie to największym absurdem jest to, że Polacy nie
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

krzysztof-j
krzysztof-j
krzysztof-j
11.05.2026, 10:08:45 via Wykop
  • 3
@bossssob: wreszcie jakiś głos rozsądku. Jak człowiek zasuwa całe życie i to często z dala od rodziny, odkłada kasę i kupi w końcu 1, 2 czy 3 mieszkania, które do tego wynajmuje i wie, że jest to zabezpieczenie emerytalne bo polska emerytura tylko na waciki wystarczy to jest nazywany pasożytem, wyzyskiwaczem itp. W końcu kupił te mieszkania za ciężko zarpbione i ciężko opodatkowane pieniądze. A na koniec będzie efekty swojej
  • Odpowiedz
krzysztof-j
krzysztof-j
krzysztof-j
12.05.2026, 13:51:32 via Wykop
  • 0
@uganda_player: a ja Ci tłumaczę, że to tylko teoria i nie działa w praktyce na zachodzie. Tam nawet większy procent ludzi wynajmuje a nie posiada na własność mieszkania. Jedyne na co może podziałać w takim kształcie podatek katastralny są pustostany. Ale w przypadku wynajmu koszty zostaną przerzucone na klienta, a całość efektu zasili studnię bez dna czyli budżet państwa, wtedy kolejne Sasiny będą sobie bezkarnie mogły przepalać kasę na wybory
  • Odpowiedz
MercedesBenizPolska
MercedesBenizPolska
11.05.2026, 05:39:10 via Wykop
  • 8
Nie lubie tego człowieka, ale jeśli chodzi o jego wypowiedzi na temat mieszkań to w 100% się zgadzam
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MichuB
MichuB
11.05.2026, 09:21:57 via Wykop
  • 12
@MercedesBenizPolska: nie wiem jak można nie lubić człowieka, za to że mówi i pisze prawdę o otaczającym nas świecie, o tym że ludzie są socjopatami i nie patrzą dalej niż na koniec własnego nosa.
  • Odpowiedz
MichuB
MichuB
15.05.2026, 22:03:49 via Wykop
  • 0
@thorgoth:

ilość transakcji wskazuje na to, że jednak ktoś je kupuje po tych cenach.

Żyjemy w najmniejszych klitkach w Europie.
Tak jak w Niemczech, Austrii, Francji, Włoszech, Niderlandach normą jest 50m^2 na dwie osoby, tak w Polsce normą jest 40m na 4 osoby. W Holandii normalne mieszkanie dla rodziny 2+2 ma 80m^2. W Polsce takich mieszkań się nie buduje w ogóle, bo kosztują koszmarne
  • Odpowiedz
MadmaxPL
MadmaxPL
11.05.2026, 04:09:03 via Wykop
  • 4
Większym mieście metr działki chodzi 0d 400 pod słupami energetycznymi do 800 zł za M2 nikt normalny tyle nie zapłaci więc wszystkie te działki idą pod szeregówki. Jest tak teraz patologia z tymi szeregowkaki. Ja to nazywam blok w poziomie. Dosłownie wszędzie te p---------i budują, zamiast jeden dom na działce 1000 m jest 4.
Mam zła wiadomość PIS i PO się nie chwali ale łańcuchy dostaw znowu zaraz runa. Już wszystko co
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PIAN--A_A--KTYWNA
PIAN--A_A--KTYWNA
11.05.2026, 08:46:32 via Wykop
  • 2
Majątek w Polsce jest zabetonowany. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4408
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3230
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3128
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2378
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2044
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #nieruchomosci
  • #mieszkaniedeweloperskie
  • #budownictwo
  • #deweloperka
  • #mieszkanie
  • #heheszki
  • #polska
  • #warszawa
  • #krakow
  • #prawo
  • #patologiazmiasta
  • #januszebiznesu
  • #mieszkania
  • #kredythipoteczny
  • #afera

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia