Wpis z mikrobloga

Pytanie do #programista15k

Mamy 4 Software Architektów, każdy z nich ma 8 lat doświadczenia technicznego jako programista i resztę doświadczenia jako architekt:

1. Architekt nr 1, w sumie 10 lat doświadczenia komerycjnego
2. Architekt nr 2, w sumie 15 lat doświadczenia komerycjnego
3. Architekt nr 3, w sumie 20 lat doświadczenia komerycjnego
4. Architekt nr 4, w sumie 5 lat doświadczenia komerycjnego i tutaj wyjątek - 4 lata jako programista

Jaką stawkę godzinową netto powinni mieć Waszym zdaniem poszczególni architekci? Możecie podawać widełki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #programista25k #pracait
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@a5f5c1: wiesz są stawki i są stawki, do równania trzeba dorzucić współczynnik stabilności zatrudnienia xD czasem lepiej zarabiać mniej, ale stabilniej.

ogólnie p--------e jest być na topie listy płac w firmie, jesteś wtedy pierwszy do wypieprzenia w trzy sekundy przy najmniejszych problemach firmy
  • Odpowiedz
czasem lepiej zarabiać mniej, ale stabilniej.


@villager: jak się komuś znudzi bycie "wypieprzanym" z firm za bycie na topie listy płac, to zawsze ten ktoś może wrócić na stabilną posadkę za 30% mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@a5f5c1: lata doświadczenia o niczym nie świadczą. Widziałem totalnych jełopów z 15 latami doświadczenia, których w ogóle bym nie zatrudnił i widziałem wymiataczy zaraz po studiach albo i bez po jakimś roku w firmie
  • Odpowiedz
@villager: jak się komuś znudzi bycie "wypieprzanym" z firm za bycie na topie listy płac, to zawsze ten ktoś może wrócić na stabilną posadkę za 30% mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@a5f5c1: właśnie nad tym pracuję ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
Nie wiem czy mając 15-20 lat doświadczenia można dobić np. do 450 - nie słyszałem nigdy o takich przypadkach.


@a5f5c1: no ja miałem tyle na ostatnim kontrakcie, tylko uśredniając się jakoś mega na tym nie wzbogaciłem ¯\_(ツ)_/¯ dość mam bycia na górze listy płac i bycia pod ciągłym ostrzałem

  • Odpowiedz
@a5f5c1: Ja to bym pierw zaczal od sprecyzowania co oznacza architekt w twoim przypadku bo tytuly w Branzy IT nie sa ubiquitous. No tez jak ocenisz 4 osoby jesli branza nie ma jasno okreslonego czym zajmuje sie architekt i co robi. W Jednej org to bedzie po prostu engineer, w innej kazdy senior bedzie wypelnial twoje kryteria architekta, a jeszcze w innej to bedzie Enterprise Architekt a w jeszce
  • Odpowiedz