Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko142
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

401

Hiszpania: Zakon ślubujący ubóstwo wyrzuca emeryta na bruk

Hiszpania: Zakon ślubujący ubóstwo wyrzuca emeryta na bruk

Franciszkanie w Hiszpanii posiadający 300 mieszkań w centrum Madrytu przeprowadzili eksmisję emeryta. Wywołało to falę protestów

kenai
kenai
z
pl.euronews.com
dodany: 09.05.2026, 17:21:58
  • #
    kosciol
  • #
    hiszpania
  • #
    nieruchomosci
  • #
    czynszojady
  • #
    wiadomosci
  • #
    europa
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Rejestr pasożytów mieszkaniowych
ciastofrancuskie
z czarnalistanajemcow.pl
  • 0

Komentarze (93)

najlepsze

Brut_all
Brut_all
Brut_all
10.05.2026, 09:23:51 via Android
  • 127
Nie płacił, więc gdzie afera? Oczywiście, artykuł się skupia bardziej na tym, kto wynajmuje, ile ma mieszkań oraz że emeryt mieszka tam od dawna. Bo to wszystko przecież takie ważne, natomiast niepłacenie najmu to jedynie taki drobny szczegół.
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kristoflampart
kristoflampart
10.05.2026, 17:10:48 via Android
  • 19
@costamtenteges: no ale to chodzi o braci mniejszych, właścicielami mieszkań pewnie są bracia więksi ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
ibilon
ibilon
ibilon
10.05.2026, 17:21:01 via Wykop
  • 30
Afera jest taka, że kościół katolicki sam nie żyje zgodnie z moralnościa która głosi.

@Sarza01: Kościół głosi żeby nie płacić czynszu?
  • Odpowiedz
darksaber
darksaber
09.05.2026, 18:27:04 via Wykop
  • 72
Wygląda na to, że afera głównie ze względu na to kto jest właścicielem mieszkania.
Z tego co pamiętam w Hiszpanii funkcjonuje system kontrolowania cen za wynajem.
Więc jak właściciel nie może podnieść ceny by nadążyć za rosnącymi kosztami i inflacją to i nie opłaca mu się przeprowadzać remontów.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

benyowsky
benyowsky
11.05.2026, 05:25:32 via Wykop
  • 11
@darksaber: przede wszystkim jeśli emeryta nie stać na życie w centrum miasta to może się przenieść na obrzeża. W Polsce to normalne, a w Hiszpanii, miejscowi komuniści drą ryja. U mnie na osiedlu (poza centrum) jest cała masa emerytów, którzy posprzedawali domy i kupili mieszkania. Raz, że taniej, dwa - nic nie trzeba robić, bo od remontów jest administracja. I jakoś nikt nie płacze. Dziadek zamiast się przenieść do mniej
  • Odpowiedz
darksaber
darksaber
11.05.2026, 19:42:00 via Wykop
  • 0
@benyowsky: No tak. Nie ma pracy więc nie ma wymówki, że mu byłoby daleko. Choć jak to z tego typu sprawami prawda jest gdzieś po środku.
  • Odpowiedz
paveua
paveua
10.05.2026, 07:08:06 via Wykop
  • 26
No pomogli temu człowiekowi dostąpić luksusu ubóstwa
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zoggy
zoggy
10.05.2026, 05:22:40 via Android
  • 22
Hiszpania doprowadziła do tego że legalnie mogą w twoim mieszkaniu zamieszkać i dewastować obcy occupas. To dopiero kraj mem totalny brak poszanowania prawa do własności.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

nabis21
nabis21
nabis21
10.05.2026, 09:23:35 via Android
  • 25
@zoggy: Chyba piszesz o Polsce, gdzie wzmocniono prawa occupas zwanych lokatorami.
W Hiszpanii od kwietnia zeszłego roku rozprawa sądowa i wywalenie nie płacącego occupas nie zajmuje więcej niż 15 dni.
  • Odpowiedz
FuzzyWuzzy_
FuzzyWuzzy_
10.05.2026, 13:36:31 via Wykop
  • 19
@zoggy: Tak było kiedyś, ale zmienili przepisy w ubiegłym roku. Zupełnie inaczej niż u nas, gdzie przyznali większą ochronę przed eksmisją niepłacącym cwaniakom.
  • Odpowiedz
Pytalski_malopolan
Pytalski_malopolan
Pytalski_malopolan
10.05.2026, 17:39:12 via Wykop
  • 13
Jakby wywalili go tęczowi/ socjaliści/feministki z squat to też by był kwik? Co ma ślubowanie ubóstwa do wywalenia typa z mieszkania który nie płacił? Mieli udostępnić mu w myśl socjalizmu za darmo a sami spać na ulicy?
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pytalski_malopolan
Pytalski_malopolan
Pytalski_malopolan
11.05.2026, 06:11:51 via Wykop
  • 2
@aiksto: rozumiem że cytaty piętnujące se** jednopłciowy też tak chętnie cytujesz?¯\(ツ)/¯
Pytalski_malopolan - @aiksto: rozumiem że cytaty piętnujące se** jednopłciowy też tak...

źródło: images (11)

Pobierz
  • Odpowiedz
benyowsky
benyowsky
11.05.2026, 10:57:07 via Wykop
  • 1
@aiksto: tekst anonimowy zawierający naukę apostołów. Czego nie rozumiesz? Już w grckojęzycznym wstępie jak byk jest napisane: "Διδαχή των Δώδεκα Αποστόλων". Czyli nauczanie dwunastu apostołów. Jest anonimowe, bo nikt się nie podpisał, ale z racji tego, że jest zgodne z nauką apostolską nikt nie kwestionuje treści jako prawdziwego nauczania. Tekst jest bardzo wczesny o czym świadczy choćby fakt braku informacji o zniszczeniu świątyni. Jest wielce prawdopodobne, że tekst
  • Odpowiedz
ahmed-reyk
ahmed-reyk
10.05.2026, 19:35:27 via Wykop
  • 9
Miłosierdzie jest wtedy gdy komuś pomagam dobrowolnie z dobroci serca, a nie jak jakiś stary dziad okupuje komuś mieszkanie i za nic nie chce płacić. To że ślubowali ubóstwo nie znaczy z automatu że są głupkami do dymania przez cwaniaków.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

benyowsky
benyowsky
11.05.2026, 05:19:41 via Wykop
  • 7
@ahmed-reyk: przede wszystkim chrześcijaństwo to nie frajerski socjalizm jak chcieliby niektórzy. W Piśmie jest cała masa fragmentów, które mówią o pomocy i jak jej udzielać. Nigdzie nie jest napisane, że chrześcijanin ma się dawać robić w balona. Za to jest, że kto nie pracuje ma też nie jeść, albo, że jak ktoś korzysta z gościny powyżej trzech dni to jest fałszywym prorokiem i takiego należy zwyczajnie kopnąć w dupę. Jest
  • Odpowiedz
P_i_o_t_R
P_i_o_t_R
10.05.2026, 17:09:59 via Wykop
  • 9
Pytanie dlaczego wszyscy muszą mieszkać w najlepszej lokalizacji?

Trochę to bezduszne ale czy Pan Emeryt nie może zamieszkać gdzieś, gdzie czynsz jest niższy?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dzaro-dzaroslawski
dzaro-dzaroslawski
dzaro-dzaroslawski
10.05.2026, 19:03:25 via Wykop
  • 7
@P_i_o_t_R: mógłby ale wtedy nie byłoby o czym pisać clock baitów
  • Odpowiedz
benyowsky
benyowsky
11.05.2026, 05:10:44 via Wykop
  • 3
@P_i_o_t_R: mógłby, ale wówczas hiszpańscy gimboateusze/komuniści nie mieliby powodu do afery.
  • Odpowiedz
Endrula83
Endrula83
Endrula83
10.05.2026, 13:24:44 via Wykop
  • 7
Ale w czym problem? Emeryt nie płacił to dostał kopa. Chyba nie ma w tym nic niezwykłego? I jakie ma znaczenie fakt, że wynajmujący ma x domów/mieszkań?
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ibilon
ibilon
ibilon
10.05.2026, 17:24:36 via Wykop
  • 5
@Endrula83: Problem w tym, że gimboateiści nienawidzą Kościoła i wykorzystają każdy pretekst, by toczyć pianę z pyska.
  • Odpowiedz
benyowsky
benyowsky
11.05.2026, 10:48:24 via Wykop
  • 1
Tak, ma. Ale nie ma prawa robić tego kosztem społecznym i wyzyskiem. I to jasno wynika z biblii. A ten zakon dokładnie to robi. Maksymalizuje zysk niczym fundusz inwestycyjny wiedząc, że jest problem z mieszkaniami, wiedząć, że upada demografia, bo nikt nie zrobi dziecka u czynszojada. Świadome prowadzi do społecznego upadku. To jest społeczne ludobójstwo czego dokonuje. Nie jest to więc zysk w rozumieniu chrześcijańskim a czysto kapitalistycznym, dokładnie neoliberalnym, bo klasyczy
  • Odpowiedz
siddhariha-cautama
siddhariha-cautama
11.05.2026, 06:57:03 via Wykop
  • 5
Ten człowiek trzy lata nie płacił za wynajem, środki z wynajmu służą na pokrycie kosztów zakonu Jeżeli ludzie nie płacą im za wynajem to zakonnicy nie mają co jeść. Trzy lata migania się od płatności to i tak wiele proponowali mu rozłożenie długu na raty. Jak jest człowiek nieważne ile ma lat i nie radzi sobie i potrzebuję pomocy finansowej to od tego jest państwo. To państwu ten człowiek płacił podatki więc
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

8kiwi
8kiwi
8kiwi
10.05.2026, 18:32:00 via Wykop
  • 1
Nie pamiętam kiedy ostatnio słyszałem jakieś pozytywne wiadomości dotyczące Hiszpanii
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PucamIzMercedesa
PucamIzMercedesa
10.05.2026, 18:57:28 via Wykop
  • 3
@8kiwi: Jak odgrażali się terrorystycznemu państwu położonemu w Palestynie i to chyba tyle.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4375
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3218
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3117
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2370
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2032
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #katolicyzm
  • #religia
  • #wiara
  • #ciekawostki
  • #chrzescijanstwo
  • #bekazkatoli
  • #polska
  • #papiez
  • #heheszki
  • #ksiadz
  • #pieniadze
  • #przemyslenia
  • #pedofilia
  • #historia
  • #watykan

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking