Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wytłumaczy mi ktoś pewne zjawisko socjologiczne? Widzę trend, który trwa od kilku lat:
1) Mega rzadko widzę grubego mężczyznę. Jak już się trafi to raczej po 50-stce. Po większości młodych widać, że ćwiczą. Jest sporo na prawdę dobrze zbudowanych. Cała reszta ma normalne sylwetki albo są po prostu szczupli. Mógłbym powiedzieć, że u dzisiejszego mężczyzny siłownia to taki must-have.
2) Rzadko widzę szczupłą dziewczynę. Przerażające ile młodych dziewczyn ma nadwagę i ile jest otyłych. Zwykła dziewczyna, która jest szczupła momentalnie przyciąga wzrok na ulicy jakby to był jakiś ewenement. Sporo tych grubszych dziewczyn o dziwo ubiera się dosyć wyzywająco, odkryte części ciała, obcisłe ciuchy jakby nic sobie z tego nie robiły. Sylwetka kobiet 25+ vs mężczyzn 25+ to jakaś przepaść.
3) Mężczyźni zaczynają panicznie bać się o swój wygląd. Poza tym, że na ulicy są lepiej ubrani od kobiet to widać to w social mediach gdzie jest mocny nacisk na szczękę, włosy (modne teraz przeszczepy), kosmetyki no i przede wszystkim ubiór. Lekko wystający brzuch czy lekkie zakola często są wytykane momentalnie przez rzeszę ludzi.
4) Kobiety ubieraja się dosyć męsko? Szczególnie młode - bluzy z kapturem, workowate ubrania, szerokie spodnie. Tutaj są 2 skrajności: albo mega obcisłe ubrania albo luźne workowate.

#przemyslenia #socjologia #moda #niebieskiepaski #rozowepaski #przegryw #blackpill #instagram #tiktok #silownia #mirkokoksy #sport #modameska

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6368d3c1b078a9f02301dddd
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Wytłumaczy mi ktoś pewne zjawisko s...

źródło: comment_1667815745KQ3BC1FYJ6JFzoj33GVUrw.jpg

Pobierz
  • 21
Wszyscy żyjemy w bańkach mydlanych i czasem zdaje nam się że ta banieczka to całość społeczeństwa. Błąd poznawczy i tyle.
Ja wśród blisko setki znajomych dalszych i bliższych nie mam ani jednego pisowca i per analogiam mógłbym powiedzieć że nie ma już pisowców w tym kraju. A są i są ich miliony.

Jest masa grubych chłopaków, jest masa chłopaków nie dbających o ubiór i wygląd, jest masa szczupłych dziewczyn a twoje "trendy"
@AnonimoweMirkoWyznania:

1) Grubasy siedzą w domach na tagu a nie chodzą po ulicach
2) Przejdź się do galerii albo innych miejsc gdzie bywają popularni ludzie, to zobaczysz chude i atrakcyjne
3) Polscy mężczyźni są dalej ubrani jak słowiańscy podludzie. W social mediach jak IG widzisz tylko popularne profile, bo innych nie proponują algorytmy. Zobacz sobie losowe profile na Facebooku i powiedz jeszcze raz że polscy mężczyźni dbają o wygląd ( ͡
@AnonimoweMirkoWyznania: Twoje spostrzeżenia są trafne. Teraz to facet ma byc ladny a od baby sie nic nie wymaga. Czasy sie zmieniają i to na gorsze. Po części jest to wina facetów że nie mają wymagań. Jest popyt jest podaż, nikt nikogo do niczego nie zmusza. Wystarczy nie ruchać grubasek i społeczeństwo na tym zyska.
@Rzyleta: no ja osobiście na siłowni tłumów nie widzę, tak samo nowych osób. Ludzie nawet zbytnio nie mają czasu i chęci na siłownię, jak już to moim zdaniem więcej osób zwraca uwagę na dietę.
@help_me00: no tak, czasy się zmieniają na gorsze bo laski nie gonią już za tym chorym ideałem piękna który wykreowali faceci. Zamiast się cieszyć, że przez większą aktywność fizyczną mężczyzn i dbanie o siebie i i zdrowie będziecie dłużej żyć to płacz, że muszę coś ze sobą robić. #!$%@? iks de.
@AnonimoweMirkoWyznania ja wiem, że takie "mondrości" się dobrze sprzedają na vikop, ale jakbyś chciał napisać coś z sensem, to ogarnij dwa tematy

- dowód anegdotyczny https://m.youtube.com/watch?v=0FoJjuEXSk4

- statystyka

Gówno ankieta z medonetu:

Jak wygląda BMI Polaków? 61 proc. ankietowanych ma problem z nadmierną masą ciała – 74 proc. mężczyzn i 50 proc. kobiet. 29 proc. kobiet i 46 proc. mężczyzn ma nadwagę. Na otyłość cierpi 28 proc. mężczyzn i 21 proc. kobiet.