Wpis z mikrobloga

@Reanef: a ja nie popieram.dlaczego jakis karakan ma mi nakladac kolejny podatek, na cos co kupilem z opodatkowanych juz kilkakrotnie pieniedzy. to jest moja wlasnosc i moge z nia robic co chce. #!$%@? juz od tego ze obecne prawo stoi po stronie patusow ktorych nie mozna wyrzucic z mieszkania jak nie placa.


@borjaki: Nie, nie możesz robić co chcesz bo ziemia to dobro rzadkie

Tak samo nie możesz wykupić z
Płaci podatek od nieruchomosci niezależnie od tego czy tam mieszka czy nie. Poza tym jaki jest koszt doprowadzenia miejskiej infrastruktury do mieszkaniu w bloku? Podpowiem żaden. Bo za przyłącze i rozprowadzenie instalacji w bloku płaci właściciel a nie miasto


@Lord_Nikon: Podatek od nieruchomości jest śmiesznie niski
@Cierniostwor: Ale o co ci chodzi? To w Polsce brakuje działek na sprzedaż? W samej Warszawie jest ich 2000. W jaki sposób mieszkań jest ograniczona liczba?


@Lord_Nikon: To że coś jest dostępne na sprzedaż nie znaczy że tego nie brakuje.
W PRL zawsze wszystko mogłeś kupić w Pewexie.
Nawet w Gettcie mogłeś za duże pieniądze kupić dowolne jedzenie czy zjeść w restauracji. Ale czy to znaczy że w gettcie nie
2. Właściciele pustych mieszkań mogą je "przerobić" na biura. Wystarczy, że zarejestrują kolejne biuro w danym mieszkaniu i dalej będzie puste.


@uriel_ck: czyli podatek od nieruchomości usługowej, a nie od mieszkalnej? ~10zł za metr kwadratowy?

2.a. mogą nawet fikcyjne umowy podpisać ze szwagrami.


@uriel_ck: I cyk podatek od najmu (jak kwota będzie z niska to jeszcze kontrola ze skarbówki).
@Lord_Nikon: Po pierwsze ilość miejsca cały czas spada a nie rośnie, po drugie, nie możemy podchodzić do tego tematu tak wybiórczo, bo znajdziesz równie dobrze pierdylion tego typu wyjaśnień dla innych lokalizacji. A wyludnione centra miast pełne pustostanów jak najbardziej obniżają ich atrakcyjność do życia.