Wpis z mikrobloga

aby miała sklep spożywczy w zasięgu 10 minut spacerem, aby miała inne usługi również osiągalne. Aby mogła się samodzielnie obsłużyć a nie wymagać wsparcia innych osób, bez obciążania rodziny i opieki społecznej.


@Massad: To niech się wyprowadzi do Grodziska. Nie musi okupować najbardziej pożądanej lokalizacji w 30-milionowym kraju żeby mieć blisko do spożywczaka xD
  • Odpowiedz
@Antybristler:

Nie powinno się marnować miejsca


Ale jest taki drobny szczegół, że to jest jego miejsce, jego własność i normalnym jest, że może sobie z tą własnością robić co uzna za
  • Odpowiedz
@little_muffin
@Reanef
@kuite22 wy żyjecie w jakiejś bańce. Już pomijam fakt, że podniecacie się nowymi podatkami, ale powiedzcie szczerze w którym punkcie ten plan jest dobry, bo trzeba założyć, że:
1. PiS nie #!$%@? tej ustawy, a jak wiemy ciężko im będzie.
2. Właściciele pustych mieszkań mogą je "przerobić" na biura. Wystarczy, że zarejestrują kolejne biuro w danym mieszkaniu i dalej będzie puste.
2.a. mogą nawet fikcyjne umowy
  • Odpowiedz
@uriel_ck: musisz miec wystrczajaca ilosc szwagrow i im cos odpalic.
Mieszkanie na studia dla dziecka mozna kupic przed tymi studiami pol roku. A nie 10 lat. Zreszta sama znam akcje, ze niby dla dziecka na studia, a tak na prawde dziecko na studiach zamieszkalo w pokoju gdzie indziej. A mieszkanie na wynajem bo lepsza kasa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mickpl: mam mieszkanie, ale popieram kazdy pomysl, który ukróci inwestowanie w mieszkania. Podatek, kataster, cokolwiek co zmusi ludzi do wynajęcia albo sprzedaży nadmiarowych mieszkań. Niech sobie inwestują na innych rynkach zamiast szkodzić społeczeństwu.
  • Odpowiedz
@Reanef: a ja nie popieram.dlaczego jakis karakan ma mi nakladac kolejny podatek, na cos co kupilem z opodatkowanych juz kilkakrotnie pieniedzy. to jest moja wlasnosc i moge z nia robic co chce.


@borjaki: Nieruchomości to strategiczny zasób całego kraju, jego złe zarządzanie źle odbija się na nas wszystkich. A nie ma gorszego zarządzania nieruchomością niż pustostan.
  • Odpowiedz
@little_muffin 4. Co z osobami które mają dzieci które niedługo wybierają się na studia, bądź niedługim czasie będą się wyprowadzać z domu? Kupię mieszkanie i nie mam prawa go potrzymać kilka lat? Powiedzmy 3 lata.


@uriel_ck: Jeżeli wiesz że dziecko za 3 lata idzie na studia to je na te 3 lata wynajmij.
  • Odpowiedz
@borjaki:

to jest moja wlasnosc i moge z nia robic co chce.

to tak nie działa XD we live in a society więc nie jest tak - i od baaaardzo dawna nie było - że możesz ze swoją własnością robić co chcesz (i bardzo dobrze z resztą)
  • Odpowiedz
A jak będzie kryzys komputerowy to tez mogę mieć tylko jeden a stare oddać??


@anhydryt: Tak. Jeżeli np. Chiny kontynentalne napadną Tajwan co wywoła globalny kryzys półprzewodników możliwe że państwa zaczną rozdzielać je według jakiegoś klucza.
Podobnie jest z wodą, kiedy jest susza nie możesz np. podlewać ogródka:
https://www.infor.pl/prawo/wykroczenia/charakterystyka-wykroczen/2991256,Mandat-za-podlewanie-ogrodka-kiedy-i-w-jakiej-wysokosci.html
  • Odpowiedz
@anhydryt: To jest złego, że komputerów możesz wyprodukować nieograniczoną ilość, a ziemii w miastach nie dorobisz, czy wy wanna - be landlordzi serio tego nie rozumiecie? XD
  • Odpowiedz