Wpis z mikrobloga

@Warrior_97: Ale tego miejsca jest bardzo bardzo dużo. Warszawa ma chyba najniższa gęstość zaludnienia spośród stolic w UE. Ewentualne wyludnienia centrów miast wynika z faktu ze nasze społeczeństwo sie starzeje a w centrach dużych miast zwyczajowo zamieszkiwali ludzie najstarsi. Wymyśliliście sobie jakieś abstrakcyjne argumenty które nie maja znaczenia tylko po to aby #!$%@?ć inna grupę społeczna
  • Odpowiedz
@mickpl: Nie jestem ekspertem ale co kogo obchodzi czyjś majątek? Rozumiem że gdybyście mieli po 2/3 kawalerki w Wawie to sami z siebie zgłosili byście się do płacenia takiego podatku.
Stoją puste bo mogą, co komu do tego? Ograniczone zasoby? Nie każdy musi mieszkać w centrum Warszawy. Niech wprowadzą ten podatek, ceny najmu znów wzrosną, właściciel chcąc chronić tyłek wystawi ogłoszenie, żeby mieć podkładkę, a że nikt się nie zgłosi
  • Odpowiedz
a ja nie popieram.dlaczego jakis karakan ma mi nakladac kolejny podatek, na cos co kupilem z opodatkowanych juz kilkakrotnie pieniedzy. to jest moja wlasnosc i moge z nia robic co chce.


@borjaki:
No w przypadku nieruchomości to chyba tak nie działa xD. Nieruchomość, jak nazwa wskazuje, jest nieruchoma. Znajduje się w jakiejś przestrzeni publicznej i pośrednio wpływa na życie osób sąsiadujących z tą nieruchomością. Twoja postawa przypomina postawę jakiegoś wsiura,
  • Odpowiedz
to jest moja wlasnosc i moge z nia robic co chce


@borjaki: to zrobią tak że mieszkania nie będą taką własnością. na wiele produktów masz obostrzenia co do handlu to czemu na mieszkania by nie miało być jakichś mechanizmów utrudniających spekulację
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek:

ziemii nikt sobie sam nie wyprodukował żeby swobodnie nią dysponować


Ale co to ma za znaczenie? Skoro taką ziemię nabył w sposób legalny to jakie widzisz powody do tego żeby nie mógł nią swobodnie dysponować? Bo ktoś inny nie ma?
  • Odpowiedz
3. Ten podatek i tak zostanie w jakiś sposób przełożony na najemcę, a jak nie to właściciele mieszkań już teraz mają pretekst, żeby podnieść ceny najmu.


@uriel_ck: Podatek od pustostanu przerzucony na najemcę. Coraz lepsze te fikołki.

W jaki sposób mieszkań jest ograniczona
Assailant - > 3. Ten podatek i tak zostanie w jakiś sposób przełożony na najemcę, a j...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
natomiast zastanawia mnie jak mozna bronic komuszych zapedow

@borjaki: Adam Smith było komunistą? Ciekawych rzeczy można się dowiedzieć tutaj.

  • Odpowiedz
to jest moja wlasnosc i moge z nia robic co chce


@borjaki:

Nie, nie możesz robić co chcesz, nawet jakbyś się z miasta wyprowadził to drzewa sobie na działce nie zetniesz bez pozwolenia i ma to pewne uzasadnienie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
do obejscia w 15min jak zakaz handlu w niedziele xD

@wrukwiony: To ciekawe dlaczego większość sklepów jest zamknięta. Może potrzebują takiego genialnego dostawcy jak ty?
  • Odpowiedz
@instalacja: alez Cie boli, ze ktos moze sobie cos kupic. A nie lepiej tez sobie zarobic zamiast tak pluc jadem i wyzywac ludzi od cwaniaczkow? na szczecie pis ma twarz sasina wiec wiekszosc ich zakazow i nakazow mozna obchodzic.
  • Odpowiedz
Podatek od pustostanu przerzucony na najemcę. Coraz lepsze te fikołki.


@Assailant: oczywiście, inwestorzy którzy mają duży zasób mieszkaniowy (w tym pustostany) przerzucą na najemców ten dodatkowy koszt

Jeżeli wiesz że dziecko za 3 lata idzie na studia to je na te 3 lata wynajmij.


@Cierniostwor: chyba żeś na łeb upadł, wynajmiesz mieszkanie na miesiąc i już zapomnij że masz mieszkanie - skoro eksmitować z niego nie wolno
  • Odpowiedz
oczywiście, inwestorzy którzy mają duży zasób mieszkaniowy (w tym pustostany) przerzucą na najemców ten dodatkowy koszt


@megawatt: Super rada. Jutro biorę w leasing Mercedesa AMG i przerzucam koszty na pracodawcę. Na pewno w zębach przyniesie podwyżkę.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@borjaki: Mam dawno spłacone mieszkanie w Wawie, ale wmawiaj sobie dalej, że to zazdrość odklejeńcu XD

Sprawdziłeś na wiki kim był Adam Smith czy ślinotok ci to uniemożliwił?
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: Miejsce w Warszawie nie jest z gumy, a fakt jest taki, że wiele domów to rudery którymi nikt się nie zajmuje, bo właściciel wyjechał za granicę 20 lat temu jak zapołodnił karynę i tyle go widzieli. Fakt jest taki, że coś trzeba zrobić pytanie co i jak.
  • Odpowiedz
@borjaki no nie możesz, mieszkania służą temu żeby się w nich mieszkało. Jak chcesz lokować kapital to kupuj złoto czy inne gowno. dziękuję i zamykam temat.
  • Odpowiedz