Wpis z mikrobloga

Ale co to ma za znaczenie? Skoro taką ziemię nabył w sposób legalny to jakie widzisz powody do tego żeby nie mógł nią swobodnie dysponować? Bo ktoś inny nie ma?


@TestoDepot: Z dwóch powodów. Pierwszy - od kogo nabył tę ziemię? Skąd ten ktoś ten tytuł do ziemii zdobył? Od kogo go kupił? Do kogo ziemia należała na początku? Na początku ktoś gdzieś tę ziemię zawsze zwyczajnie z-----ł ( ͡
  • Odpowiedz
@SarahC: @GienekZFabrykiOkienek: Miejsce w Warszawie nie jest z gumy, a fakt jest taki, że wiele domów to rudery którymi nikt się nie zajmuje, bo właściciel wyjechał za granicę 20 lat temu jak zapołodnił karynę i tyle go widzieli. Fakt jest taki, że coś trzeba zrobić pytanie co i jak. W Tokio nie ma tak, że coś stoi żeby stało. Jak się biznes nie skleił to miejscówkę przejmują następni
  • Odpowiedz
@mickpl: nie zachowuj się jak typowy pisowiec xD. Nie rozwiązuje się problemu od końca. Trzeba się zastanowic dlaczego te mieszkania są puste. W większosci dlatego, że włąściciel g---o może jak trafi na nieuczicwego wynajmującego.

Zwiększyć prawa właścicieli do eksmisji to zwiększy się też liczba dostępnych na wynajem mieszkań, no ale łatwiej dać podatek xD i jeszcze debille temu przyklaskują
  • Odpowiedz
@Janusz_Rekina: Czemu ma sprzedać? Ja mam w Kielcach 3 mieszkania, dwa wynajęte studenciakom, bo blisko UJK, a trzecie stoi puste i czeka aż go wyremontuję. Jak będę chciał, to będzie stało puste i 10 lat. Ciul mnie interesuje, że jakieś nosacze nie mają gdzie mieszkać.
  • Odpowiedz
@instalacja: doskonale wiem kim jest Adam Smith, co nie oznacza ze musze zgadzac sie z nim we wszystkim. Takze nie mierz wszystkich swoja miara, no i jesli Twoim single source of truth jest wikipedia, to skladam serdeczne gratulacje :).
  • Odpowiedz
@borjaki: to jest bardzo dobry pomysł ogólnie, podatki mogą i powinny stymulować popyt i podaż, tak jak np nakłada się wysokie podatki na p-------y, żeby zniechęcić ludzi do palenia i to jest dobre. Podobnie tutaj, może udać się "aktywizować" setki tysięcy mieszkań co może być korzystne dla społeczeństwa tj. niższe ceny najmu, niższe ceny nieruchomości.
  • Odpowiedz
@mickpl: bardzo dobry pomysł, bo ja nie mam żadnego mieszkania więc nie będę musiał płacić tego podatku więc się cieszę bo mnie to nie dotyczy i inni ludzie będą to musieli płacić. Dziękuję pan pis.
  • Odpowiedz
@Crazy_summer: To są pustostany. GUS liczył m.in. zużycie energii i wody. Na nowych osiedlach bywa, że np. połowa budynku stoi pusta, bo było kupowane "inwestycyjnie" i nawet tego nie wykańczają.


@mickpl:
tylko, że mieszkania z nowych osiedli (po marcu 2021) nie zaliczają się do puli 200k pustostanów. Po pierwsze definicja

Mieszkanie niezamieszkane: Mieszkanie, w którym w momencie badania statystycznego nie była zameldowana (na pobyt stały lub czasowy) żadna osoba ani też nie mieszkała, nawet czasowo,
  • Odpowiedz
@borjaki no nie możesz, mieszkania >służą temu żeby się w nich mieszkało. Jak chcesz lokować kapital to kupuj złoto czy inne gowno. dziękuję i zamykam temat.


@marcelus: no to beda w nim mieszkac moje dzieci. skad mam wiedziec czy bedzie mnie stac na mieszkanie za 20 lat? kupilem kiedy mialem taka mozliwosc proste.
a czy dzialke na mazurach tez mam sprzedac bo jestem tam tylko pare rqzy w roku?
  • Odpowiedz
Ciul mnie interesuje ze jakieś bogatsze osoby będą musiały zapłacić podatek.


@Positano1: Jedyne co będziesz mógł, to się spłakać bo żadnego podatku nie będzie. Jedyne o czym była mowa, to zabronienie funduszom inwestycyjnym masowego wykupywania mieszkań, szkoda tylko że u nas to jest marginalne zjawisko i w niczym nie pomoże.
  • Odpowiedz
Jedyne co będziesz mógł, to się spłakać bo żadnego podatku nie będzie.


@kezioezio: ale dlaczego mam płakać

Jedyne o czym była mowa, to zabronienie funduszom inwestycyjnym masowego wykupywania mieszkań, szkoda tylko że u nas to jest marginalne zjawisko i w niczym nie pomoże.


@kezioezio: no narazie może i jest marginalne zjawisko ale w krajach na zachodzie to ceny mieszkań szybują i są przejmowane właśnie przez fundusze inwestycyjne więc
  • Odpowiedz
Ojcowie współczesnej, liberalnej ekonomii nawet dawali gwiazdkę, że nieruchomościami nie można spekulować ani je kumulować, bo wszyscy na tym tracą.


@mickpl: [potrzebne źródło] nieironicznie
W pełnie się z tym zgadzam ale ciekawlem kto to powiedzial
  • Odpowiedz