Wpis z mikrobloga

czy tych idiotów z #youtube całkiem powaliło? powiedzmy że odkryłem nowy kanał i chce obejrzeć całą jego zawartość od początku - i co mam teraz kurva zrobić? przewijać za każdym razem tych kilkaset filmów, co zajmuje jeszcze więcej czasu z czterema zamiast sześcioma miniaturkami? komu przeszkadzał przycisk sortujący filmiki od najstarszego?

konsekwencje robienia wszystkiego pod smartfony i zoomerów z adhd są katastrofą dla ludzkości, a osoby za to odpowiedzialne powinny zostać rozerwane końmi
  • 113
via Wykop Mobilny (Android)
  • 160
@osiemosiemczteryjeden: wielka mi #!$%@? sztuczna inteligencja sterująca wyszukiwaniami. Praktycznie każdy serwis, z którego korzystałem i korzystam był dla mnie lepszy w użyciu, gdy nie był tak chamsko sterowany.
Facebook to dramat, zwykli ludzie już nic na niego nie wstawiają, to już tylko portal pod marketing.
Instagram mi służył głównie do oglądania zdjęć znajomych (dziwnym przypadkiem tylko płci pięknej ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) ale teraz co chwilę
@osiemosiemczteryjeden: ostatnio szukałem jednego filmiku gdzie byłem pewien kto to wrzucił do sieci ale autor zrobił jakąś dziwną czystkę na kanale i wywalił połowę tego co tam było.

Wpisywanie tytułu - jakieś dziwne kanały gdzie murzyni nagrywają swoje reakcje oglądając ten filmik (?)
Wpisywanie tytułu i nazwy autora - filmiki z kanału autora ale żaden z nich nie jest tym co chcę
Wpisywanie tytułu filmiku i tytułu bajki z której jest
@vogello: @cotidiemorior: jest wtyczka PocketTube, która pozwala przypisywać kanały do kilku grup i potem możesz wyświetlać zawartość łącznie albo rozłącznie nawet. Oprócz takiego filtrowania na karcie subskrypcji jest też dodatkowe boczne menu, gdzie można rozwinąć daną grupę i szybko wybrać konkretny kanał z listy. Plus jest jeszcze dodatkowa główna karta do wyboru, którą dzieli na kolumny i do każdej można przypisać treści w różny sposób (grupa, kanał, playlista).

To jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 47
@osiemosiemczteryjeden: Youtube to jest rak, kiedyś wchodziłeś w subskrybcje i miałeś wszystkie filmy. Teraz jak nie klikniesz #!$%@? dzwoneczka to może się okazać że nie pokaże ci filmiku chyba że wejdziesz na konkretny kanał. Kiedyś na koniec filmu otwierało ci coś z proponowanych mniej więcej zgodnego z aktualnie oglądanymi treściami. Teraz możesz oglądać program kulinarny po czym pokaże ci film z Lola albo standup który już obejrzałeś w całości XD na
@osiemosiemczteryjeden: ja mam ta opcje sortowania od najstarszego, najnowszego i najpopularniejsze, zniknie mi zaraz tez czy o co chodzi? Ogólnie yt staje się z roku na rok w ogóle nie do użytku, te ich #!$%@? algorytmy wiedzące lepiej ode mnie interesuje, #!$%@? wyszukiwarka, #!$%@? polecane filmy, reklamy non stop… nawet jak coś subskrybujesz to często nie wrzucają nowych filmów do głównego menu. Kiedyś jak miałam zajawkę na coś konkretnego to pod
#!$%@? z algorytmem, nastali teraz tyle reklam przy każdym filmiku że musiałem znaleźć specjalna wyszukiwarkę w sklepie Play która mi te reklamy blokuje xD

Wejdź na YT

Scrolluj przez minutę żeby algorytm słońcu polecił filmik którego nie widziałeś

Odpal filmik

2 reklamy na start, pomiń

W połowie filmu wyjebuje 20s niepomijalną reklamę

Na koniec kolejne 2 zanim automatycznie odpali się kolejny materiał

ten uczuć kiedy chciałeś obejrzeć 38s klip z Tekken7 i
@osiemosiemczteryjeden: youtube to gówno już od dawna. Reklama na reklamie, wyszukiwanie nie działa, co chwilę żydowskie premium wyskakuje, że masz kupić, bo inaczej będziesz miał hehe reklamki. Sortowanie filmów jakieś zupełnie z dupy, zamiast wyświetlać z moich subskrybcji, których jest lekko ponad 300, to wyświetla jakiś szajs z głównej. Do tego te reklamy. Te #!$%@? reklamy. Cały czas kilka tych samych reklam na krzyż, do tego często są dwie jakieś 20
@osiemosiemczteryjeden: Akurat z tymi social mediami to jest głębszy temat, a na przestrzeni dosłownie 2-3 lat degradacja tych witryn to jest jakiś totalny dramat.

Facebook - Kiedyś używałem Facebooka do obserwowania znajomych, oraz jako swego rodzaju agregatora treści, gdzie miałem kilkadziesiąt stron, które mnie interesowały i mogłem być na bieżąco z wieloma informacjami. Teraz znajomi praktycznie już nie publikują nic na FB, wszyscy przerzucili się na instagram, a na Facebooku na
A wie ktoś, o co chodzi z tymi nickami? Przecież teraz też już długo każdy miał nick, jaki sobie wpisał w ustawieniach. A jak sie na kogoś w komentarzach kliknęło, to kierowało na kanał na youtubie. I wydaje się ze nadal tak jest
@osiemosiemczteryjeden: takie zmiany sprawiają, że ludzie po prostu sukcesywnie odchodzą od facebooka i youtube w związku z tym ich bezmyślnym pchaniem reklam i algorytmów. Tak samo było z tv albo swego czasu naszą klasą. Każdego dnia ludzie będą zaglądali tam coraz mmiej, aż w końcu zapomną, że coś takiego istniało. Masakra, że takie wielkie koncerny jak google czy meta, nie ogarniają takich rzeczy