Wpis z mikrobloga

Z racji tego, że mój post o Dodzie został usunięty, to postanowiłem wrzucić go ponownie, jednak bez żadnych określeń, które mogą kogokolwiek obrażać.

Idolka wykopków i wielu normików - Doda - popisała się świetnym tekstem w wywiadzie, pozwolę sobie zacytować:

Chciałam wysokiego, z ładnymi zębami i umięśnionego, takie minimum, a tu na dzień dobry taki karakan.


I ja wiem, że ludzie o postępowych poglądach powiedzą, że PRZECIEŻ TO JEJ PREFERENCJE DAJ JEJ SPOKÓJ. I okej, preferencje preferencjami, każdy z nas je ma, tylko, że to w żaden sposób się pod to nie podpisuje, to jest zwykłe obrażanie ludzi, którzy nie wpasowują się w nasze upodobania. Nie rozumiem jak można być fanem Dody, co z tego, że ma tak wysokie IQ, jak jej zachowanie jest po prostu wieśniackie i chamskie. Nie wiem jak dziennikarze mogą do niej podchodzić i prosić o wywiady, jak na większości takich wywiadów ona patrzy na nich po prostu z pogardą i to czuć na kilometr. Jednak pal licho, że tak twierdzi, bo pewnie większość kobiet i mężczyzn ma podobne zdanie o niskich mężczyznach, jednakże taka wypowiedź pada publicznie i, najgorsze w tym wszystkim, rozchodzi się bez echa. Praktycznie tylko na fb Patrycji Wieczorkiewicz można się o takim czymś dowiedzieć. I właśnie dlatego takie wypowiedzi padają, z niskiego wzrostu mężczyzn ludzie, a zwłaszcza kobiety, mają przyzwolenie na robienie sobie żartów, czy stosowanie inwektyw w przestrzeni publicznej.

Czy w odwrotnej sytuacji, gdyby powiedział coś podobnego znany facet, np. Krzyszof Ibisz, to media zostawiłyby to bez echa? Przecież chłop miałby skończoną karierę gdyby powiedział, że np. tylko kobiety mające maksymalnie 25 lat są atrakcyjne. Zresztą, obecne czasy pokazują, że nawet nie musiałby mówić, bo już jakieś brukowce zaczęły grzebać w życiorysie Leo DiCaprio i wytykać mu to, że spotyka się tylko z kobietami do max 25 lat. I jakoś tutaj nikt nie mówi, że to przecież jego preferencje!

Rowerowa firma Kross zerwała współpracę z kolarzem Michałem Fonalem tylko dlatego, że zasugerował w relacji IG, że to kobiety mają więcej wymówek by nie ćwiczyć. Czy jakaś firma zerwie współpracę z panią Dorotą za to, co powiedziała? Nie wiem, choć się domyślam. Podwójne standardy aż biją po oczach.

Przypominam, że w Polsce codziennie 15 osób odbiera sobie życie, 12 z nich to mężczyźni. Ryzyko samobójstwa u mężczyzn wzrasta wraz z niższym wzrostem, a takie wypowiedzi wciąż padają w przestrzeni publicznej i tak naprawdę nikogo to nie rusza, nikt tego nie skrytykuje. Facet, który prowadził z nią wywiad gdzie te słowa padły, po prostu się zaśmiał i powiedział, że cieszy się, że nie jest niski. I właśnie to jest kolejny powód dlaczego wciąż tak się dzieje. My, faceci, nie potrafimy się zjednoczyć, to jest ciągła rywalizacja, niski wzrost jest wyśmiewany, bo dużo wyżsi faceci wiedzą, że takie poniżanie innych, wbrew pozorom, podoba się sporej części kobiet. Bagatelizujemy każdą obelgę jeśli ona nie dotyczy nas samych.

Mój post, zwłaszcza po ponownym dodaniu, pewnie gówno zmieni, ale myślę, że warto takie wypowiedzi chociaż nagłaśniać i wiedzieć z jakim człowiekiem tak naprawdę mamy do czynienia w przypadku Dody. Możliwe, że coś jeszcze przeoczyłem z oryginalnego postu, ale niestety miałem dostęp tylko do początkowej części.

#wzrost #przegryw #doda #pieklomezczyzn #blackpill #redpill #bekazpodludzi #depresja #zalesie #psychologia #samobojstwo #logikarozowychpaskow #rozowepaski #randki #przemyslenia
wilhelm99 - Z racji tego, że mój post o Dodzie został usunięty, to postanowiłem wrzuc...

źródło: comment_1667059187zcOLmc9tKgonHQLVXiErIR.jpg

Pobierz
  • 59
nie, to nie jest ta sama sytuacja. Wygląda to na sztucznie stworzoną polaryzację (antagonistyczny dualizm), której celem jest dopieczenie kobietom. Twierdzenie, że kobieta po 25. roku życia, bądź z nadwagą nie może być atrakcyjna


@srednibrat: Nie wiem, czy tam była polaryzacja, ale wiem że u ciebie to zadziała się w głowie jakaś przeintelektualizowana akcja :)

Autor w ogóle nie rozważa w kategoriach prawdy bądź fałszu tego, czy kobieta z nadwagą jest
@Pharos: Autor w ogóle nie rozważa w kategoriach prawdy bądź fałszu tego, czy kobieta z nadwagą jest nieatrakcyjna.

Autor tematu nadwagi nawet nie poruszył. Natomiast zasugerował, że kobiety po 25. roku życia są nieatrakcyjne, co zresztą później potwierdził: To jest dokładnie ta sama sytuacja, w obu przypadkach obie strony nie mają wpływu na to ile mają wzrostu, czy lat.
@wilhelm99: a ja nie chce grubej, brzydkiej, niskiej, takiej z krótkimi włosami nie chce też matki z dzieckiem, jakbym miał cipe byłbym najgorszym rodzajem p0lki XD chyba zapominacie że jakby przegrywem zainteresowała się laska na jego poziomie urody (czyli mocne 2/10) to by ja olał bo przecież należy mu się szara myszka 7/10 za sam fakt że istnieje. No i klasyk: samobójstwa mężczyzn żeby podkreślić jakie te różowe to suki i
Natomiast zasugerował, że kobiety po 25. roku życia są nieatrakcyjne


@srednibrat: To nieprawda. Myślę, że o tym wiesz, tylko na siłę próbujesz wybronić bzdurę którą tu napisałeś. Autor napisał:

Przecież chłop miałby skończoną karierę gdyby powiedział, że np. tylko kobiety mające maksymalnie 25 lat są atrakcyjne.


To zdanie nie oznacza, że autor ma takie zdanie o kobietach. Służy tylko jako niezbyt dobry przykład. Kolejne zdanie:

To jest dokładnie ta sama sytuacja,
@wilhelm99: To jest typiara, która nawet na oko widać, że jest toksyczna. Jej były mąż (nie Majdan) był zamieszany w jakieś dziwne akcje, po nią zresztą tez policja nad ranem przyjechała. Gada takie rzeczy, bo jej cala kariera jest oparta na szokowaniu. Nie dupnie za to tak jak mogłaby osoba, która ogólnie uchodzi za wyważoną i kulturalną. To jest chamka. Może i niegłupia, ale chamka. I chamstwa, darcia mordy i jeżdżenia
@Pharos: "Przecież chłop miałby skończoną karierę gdyby powiedział, że np. tylko kobiety mające maksymalnie 25 lat są atrakcyjne"

To zdanie nie oznacza, że autor ma takie zdanie o kobietach. Służy tylko jako niezbyt dobry przykład

To zdanie jest wyrwane z kontekstu. Chwilę wcześniej napisał: Czy w odwrotnej sytuacji

Z jednej strony mamy Dodę, której nie podoba się określony typ mężczyzn. Z drugiej strony wyobrażonego męskiego celebrytę, któremu nie podobają się kobiety
@localoca: Ale czy ty nie rozumiesz o to, że nie chodzi o to co powiedziała, tylko o to, że praktycznie nie ma żadnej reakcji na to i jest przyzwolenie na takie teksty? Daj mi przykład znanego faceta, który bezkarnie wypowiadał się o urodzie kobiet i nie zostało to przez żadne medium nagłośnione. Bo w przypadku Dody każde jej pierdnięcie jest komentowane, ale akurat to nie.
Natomiast autor poprzez tego wymyślonego cekebrytę sugeruje


@srednibrat: Nie sugeruje. Sugerowałby, gdyby stworzył sobie takie nędzne porównanie jak to o kobietach po 25 roku życia i napisał wprost, że się z tym zgadza. A na poziomie języka użył tego tylko jako porównania. Co samo w sobie nie oznacza nic więcej. Reszta to tylko twoje przeintelektualizowane aluzje.
@Pharos: Nie sugeruje. Sugerowałby, gdyby stworzył sobie takie nędzne porównanie jak to o kobietach po 25 roku życia i napisał wprost, że się z tym zgadza

Istotną cechą sugestii jest to, że nie musi być wyrażona wprost

3. «informacja, która nie wynika wprost z czyjejś wypowiedzi lub jakiegoś tekstu, ale jest w nich zawarta np. w formie aluzji»
My, faceci, nie potrafimy się zjednoczyć, to jest ciągła rywalizacja


@wilhelm99: ja myślę, że w tym jest cały problem. Kobiety organizują sobie szkolenia, spotkania, oferty tylko dla kobiet. Dziewczyna z wioski przyjedzie do miasta i szybko zdoła wyjść na prostą. Nie ma stygmatyzowania, jeśli czegoś nie umie, będzie miała wsparcie innych kobiet (i mężczyzn).
Sam dostając dyskryminującym kopniakiem w ryj (pomoc biznesowa/ksiegowa/podatkowa tylko dla kobiet - środkowy palec mi pokazano), dotarło
@wilhelm99: A to nie było czasem, tak ze doda wyśmiewała całkiem racjanolnie myslenie życzeniowe kobiet tak nie dawno, a teraz prowadzi, program w którym wybiera sobie chłopa, wiec musi wybierać z nasto chłopa, dwa to jest #!$%@? doda, ona jest w górnym jednym promilu jeśli idzie o inteligencje, wygląd i kasę. Bystrych i ładnych są dziatki tysięcy, ale, takich partii jak ona jest kilka na kraj.
@wilhelm99: Czy w odwrotnej sytuacji, gdyby powiedział coś podobnego znany facet, np. Krzyszof Ibisz, to media zostawiłyby to bez echa? Przecież chłop miałby skończoną karierę gdyby powiedział, że np. tylko kobiety mające maksymalnie 25 lat są atrakcyjne.

To nie jest odwrotna sytuacja. Gdyby powiedział, że tylko młode kobiety są atrakcyjne to albo by skłamał, albo dałby wyraz jakimś uprzedzeniom do kobiet po 25. roku życia.


@srednibrat: To nie jest odwrotna