Wpis z mikrobloga

#!$%@? w robocie mam być od 8 do 16, ale płacą mi tylko za zalogowane godziny w zadaniach w jirze. xd
Nie ma zadań = nie zarabiam. I w takim sytuacjach mam pisać maile do kierownictwa, żeby mi dali zajęcie. Często mają wylane na to.

W czasie dnia mam śledzić kanał komunikacji, by szybko odpisywać na wiadomości.

To jest normalne?

#polska #it #pracait #pracbaza #praca #b2b
  • 69
@artur-tyminski: to zależy od charakteru pracy, nie każda praca jest zadaniowa, przykładowo jeśli są zespoły operacyjne czy wsparcia to czasem po prostu czekają na zadanie. A jak nie ma zadań to można usprawnić jakieś procesy czy zrobić rzeczy na które zawsze brakuje czasu.
Nie ma zadań = nie zarabiam. I w takim sytuacjach mam pisać maile do kierownictwa, żeby mi dali zajęcie. Często mają wylane na to.


@artur-tyminski: xD co za korpojanuszex
Sami też pracujemy na Jirze, ale jak "nie ma co robić" to mamy na to przygotowane odpowiednie kody, albo mamy się "szkolić" na które to czynności też da przygotowane kody xD 8h systemowo ma być, ale czy to jest 8h #!$%@? czy
A ty myślałeś, że ci b2b dali, żeby więcej zapłacić


@taktoto: b2b to dla firmy jeżeli nie wprost oszczędność, to co najmniej prostsze i tańsze rozliczenia czy znacznie mniej zobowiązań wobec pracownika. Ja jestem od lat na b2b i zapis w kontrakcie o rozliczeniu 8h minimum czy robota jest czy nie to oczywistość
@artur-tyminski: Jesteś na B2B (samozatrudnieniu)? Umowę masz podpisaną zoodnie z polskim prawem czy z jakimś zagranicznym kołchozem na podstawie ichniejszego prawa? I co masz w tej umowie? Że masz siedzieć w robocie w określonych godzinach ale płacą ci tylko za wykonywane zadania?
#jprdl Takie są właśnie te wszystkie korzyści z B2B tak bardzo zachwalane przez #juniordeveloper ow wanna be #programista25k ¯\_(ツ)_/¯

Tak w ogóle jeśli masz umowę podpisaną zgodnie z polskim
@artur-tyminski: niech mi ktoś jeszcze powie ze b2b to przyszłość. Też byłem na chwilę w takim gównie ze jak jest robota to robię a jak nie to nie i deklaracja że nie będę pracował dla innych. I tak po miesiącu #!$%@?łem się z tego interesu bo przez pierwszy tydzień czekałem na dostępy a w drugim wpadł jeden task. Teraz wole być na UOP i mieć wszystkie benefity wraz z prawem pracy
@artur-tyminski: jeśli stawka jest na tyle dobra, że nawet w sytuacji kiedy kilka dni nie będzie roboty a Ty dalej możesz wyjść na swoje to ok, ale jeśli nie zarabiasz ponad średniej rynkowej, a dorzucają Ci stres związany z tym czy danego dnia coś zarobisz, czy nie, to lipa