Wpis z mikrobloga

"Zakazanie najmu krótkoterminowego ograniczy turystykę" - lol XD Po pierwsze to jest rak dla ludzi, którzy mają w bloku takie mieszkania. Po drugie airbnb od dawna nie jest już tak konkurencyjny cenowo do hoteli. Po trzecie turyści powinni siedzieć w hotelach, a jak janusz chce się bawić w hotelarza to niech sobie wybuduje hotel z innymi januszami. 99% społeczeństwa na takim zakazie skorzysta, dziękuję za uwagę.

#nieruchomosci #wynajemkrotkoterminowytorak
  • 124
@lycaon_pictus: Ja ze dwa razy wziąłem takiego jednodniowego po Pradze i po Wiedniu, i w połowie zwiedzania umawiałem się tylko z przewodnikiem gdzie i o której odjazd, i z żoną sobie łaziliśmy mniej oczywistymi uliczkami, sami szukaliśmy knajpy, a nie jadłodajni do której codziennie przychodzą same wycieczki itp. ;P
Zdaję sobie oczywiście sprawę, że takie 'ekspresowe' wybrałem bo co można w jeden dzień zobaczyć jak nie najbardziej oklepaną trasę :D

Jednak
@Cierniostwor: Czyli osoba wynajmująca od Ciebie mieszkanie musiałaby mieć jakąś historię tak?
A jak pierwszy raz jadę do jakiegoś kraju? Wchodzę w dorosłość i wcześniej rachunki płacili rodzice?
Jak zbudować taką historię skoro nikt bez niej mi nie wynajmie :P
@zuchtomek: Mi chodzi o takie tygodniowe, gdzie masz cały czas jednego przewodnika ze sobą, który już jest przy grupie w czasie śniadania w hotelu. Inna rzecz - przewodnik pierwszego dnia rozdaje walkie talkie z słuchawkami z opcją tylko do słuchania, więc nikt nie będzie się nigdzie pchał. Wycieczki też są często wskazane, że dla dorosłych, bo intensywnie, jedzenie to śniadanie i kolacja w hotelu, a w ciągu dnia, to tam gdzie
Po pierwsze to jest rak dla ludzi, którzy mają w bloku takie mieszkania. Po drugie airbnb od dawna nie jest już tak konkurencyjny cenowo do hoteli. Po trzecie turyści powinni siedzieć w hotelach, a jak janusz chce się bawić w hotelarza to niech sobie wybuduje hotel z innymi januszami. 99% społeczeństwa na takim zakazie skorzysta, dziękuję za uwagę.


@mickpl: rakiem nie jest najem krótkoterminowy tylko brak regulacji tegoż. Nic państwu do
A jak pierwszy raz jadę do jakiegoś kraju?


@zuchtomek: Np. Airbnb przecież pokazuje recenzje ze wszystkich krajów a nie tylko z jednego

Wchodzę w dorosłość i wcześniej rachunki płacili rodzice?


@zuchtomek: Mówimy o najmie krótkoterminowym, nie o wyprowadzce od rodziców.

Jak zbudować taką historię skoro nikt bez niej mi nie wynajmie :P


@zuchtomek: Na pewno nie wszystkie lokale by jej wymagały, oczywiście w zamian za brak tych wymagań byłby
@Hatespinner: po raz pewnie kolejny życzę Ci wynajmu krótkoterminowego obok twojego mieszkania, przeżyjesz na własnej skórze to zobaczysz. A jak mieszkasz w domu, to życzę Ci magazynu czy innej przeładowni na działce obok pracującej wyłącznie w godzinach nocnych, też zobaczysz co znaczy spokój w domu i niezakłócony sen.

@mickpl: co do joty się zgadzam, zresztą pewnie wiesz bo swoje perypetie z tym rakiem opisywałem właśnie pod #wynajemkrotkoterminowytorak
Ale nic się
@Rorschak:

zdarzą się spokojne dni, ale będzie się to regularnie przeplatać z imprezami i darciem mordy


@Jasak:

po raz pewnie kolejny życzę Ci wynajmu krótkoterminowego obok twojego mieszkania


Czekam na jakieś dane/statystyki na temat tego ile mieszkańców narzeka na to, ze znajdują się obok najmu tymczasowego i jaki jest odsetek takich sytuacji, gdzie te narzekania nie znajdują rozwiązania. Oczywiscie się nie doczekam, bo na wykopie w tym temacie istnieje tylko
@Cierniostwor: Czyli wszyscy musieliby korzystac z airbnb? Nie można lokalnie znaleźć ogłoszenia? Mam 33 lata i nigdy nie korzystałem, a przeważnie biore mieszkania prywatne.

Przy rodzicach chodzilo mi o wyjazd na wakacje bez nich - nie wyprowadzke, w takiej sytuacji przeciez tez nie masz historii.

Podbicie ceny widziałbym uczciwe jedynie jeżeli byłaby to zwrotna kaucja na przykład, inaczej byłoby to skrajnie nie uczciwe bo opinie z innych wyjazdów to też żadna
@Hatespinner: przecież ja Ci na to pytanie już odpowiadałem i wkleiłem źródło z Amsterdamu gdzie takie badanie zrobili i zaczęli walczyć z problemem. Jest nawet określenie na to co airbnb robi z centrami miast tkz. gentryfikacja, jest on jedną składową "prywatyzowania zysków, uspołeczniania kosztów" co wyludnia centra zostawiając je martwe poza sezonem czy wieczorami w nieimprezowych porach.
A artykułów również ze źródłami to jest z milion wyników po wpisaniu "airbnb parties