Wpis z mikrobloga

"Zakazanie najmu krótkoterminowego ograniczy turystykę" - lol XD Po pierwsze to jest rak dla ludzi, którzy mają w bloku takie mieszkania. Po drugie airbnb od dawna nie jest już tak konkurencyjny cenowo do hoteli. Po trzecie turyści powinni siedzieć w hotelach, a jak janusz chce się bawić w hotelarza to niech sobie wybuduje hotel z innymi januszami. 99% społeczeństwa na takim zakazie skorzysta, dziękuję za uwagę.

#nieruchomosci #wynajemkrotkoterminowytorak
  • 124
  • Odpowiedz
@mickpl: prowadzenie turystyki w normalnym bloku to patologia. Kupowałem specjalnie mieszkania na VAT 23% gdzie cale bloki w górach maja status lokali usługowych. Nikt nie ma prawa tam mieszkać całorocznie i nikt mi nie powie, ze jestem Janusz :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@mickpl: co ma zrobić z turystom który zachowuje się jak bydło? Po 1 nie wynajmować a po drugie powinien być tutaj zastosowany taki sam mechanizm jak przy fotoradarach. Jeśli właściciel nie wskaże osoby która popełniła wykroczenie to sam dostaje mandat i tyle. Jak ma się nieruchomość to jest się za nią odpowiedzialnym tak samo jak za auto
  • Odpowiedz
Po drugie airbnb od dawna nie jest już tak konkurencyjny cenowo do hoteli.


@mickpl: To sobie pojedź rodziną na wakacje. Mieszkanie w hotelach gdy ma się dzieci to jest dramat. Airbnb pozwala w normalnej cenie wynająć mieszkanie na krótki czas.
  • Odpowiedz
@mickpl: To nie powinno byc tak, ze rzad ci zakazuje wynajac mieszkania (czyli ogranicza twoje prawo wlasnosci - w zakresie dysponowania), tylko powinny byc skuteczne proste i szybkie narzedzia przeciwdzialania naruszaniu norm sasiedzkich. Malo osob o tym wie, ale wspolnota moze w pewnych przypadkach nawet pozbawic wlasciciela wlasnosci lokalu. Niewiele osob wie, ale zgodnie z ustawą wspolnota moze zlicytowac mieszkanie takiego wlasciciela airbnb jak przez niewlasciwe zachowanie czyni korzystanie z
  • Odpowiedz
@mickpl: @rskk: a może wystarczy codziennie wzywać policję i nakładać mandaty na właściciela mieszkania?
Ja korzystam z Airbnb, nie robię gnoju i czemu mam na tym cierpieć? Albo ludzie którzy kupili mieszkanie na taki wynajem i dbają o porządek?
  • Odpowiedz
A co zrobisz? Wzywasz policję do jednej ekipy, a kolejnego dnia masz następną XD


@mickpl: pominąłeś tutaj pewien ważny aspekt, ekipa może nie otworzyć policji drzwi xDDD
  • Odpowiedz