Wpis z mikrobloga

"Zakazanie najmu krótkoterminowego ograniczy turystykę" - lol XD Po pierwsze to jest rak dla ludzi, którzy mają w bloku takie mieszkania. Po drugie airbnb od dawna nie jest już tak konkurencyjny cenowo do hoteli. Po trzecie turyści powinni siedzieć w hotelach, a jak janusz chce się bawić w hotelarza to niech sobie wybuduje hotel z innymi januszami. 99% społeczeństwa na takim zakazie skorzysta, dziękuję za uwagę.

#nieruchomosci #wynajemkrotkoterminowytorak
  • 124
  • Odpowiedz
@Jasak:

Dzieki za dwa artykuły z #!$%@? z BBC i jeden, który między innymi mówi to tym, że zrzeszenie wynajmujących przez airbnb zgadza się na zasadę taką jak:

Your guests may not cause a disturbance to local
  • Odpowiedz
@mickpl: No ja np wynajmuje na airbnb czy bookingu w 100% zeby pozwiedzac a wracam tam spac i ewentualnie zjesc i takich lokatorow tez jest duzo, wiec zakazac czegos fajnego bo patologia nie umie sie zachowac xd
  • Odpowiedz
@DildoShwaggins: ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nigdy w życiu.
Sam portal jest średni w obsłudze, ale zebrała się tam taka hipsteriada, że ciężko przebrnąć przez większość opisów.

Do tego jest w #!$%@? drogo, bo większość myśli, że są bio/eco/trendy
  • Odpowiedz
@mickpl: rakiem jest mówienie ludziom co mają robić ze swoim mieszkaniem, szczególnie zakazywanie im wynajmowania go komu chcą.
Jeśli najemca łamie prawo, to od tego jest inny paragraf.
  • Odpowiedz
@mickpl: w sumie z większością się zgadzam, ale...
Kolejny obszar naszego życia, który chcemy ograniczyć i dać innym prawo do decydowania.
Zaraz się wezmą za te wymysły jak wypożyczanie samochodów prywatnych z pośrednikiem. Po to są wypożyczalnie, żeby ludzie z nich wypożyczali, a nie od innych ludzi.

Plus popyt i podaż: często w przypadku większych ośrodków i jakichś wydarzeń większych w danym czasie miejsc w hotelach po prostu nie ma.
  • Odpowiedz
@mickpl: Co Ty w ogóle opowiadasz? xD Wakacje w hotelu all incl to męczarnia.
Dla nas (ja, żona i 2 dzieci) airbnb albo booking to zajebista sprawa. My jak latamy sobie na wakacje to zawsze bierzemy mieszkanie bo znalezienie hotelu w naszym standardzie jest niemożliwe (czyli np. 2 sypialnie, salon, 2 łazienki itd). I właśnie w tym standardzie to wynajem jest o niebo lepszy i tańszy niż hotele. I nie
  • Odpowiedz
@acidd: nikt nie twierdzi, ze to niewygodne. Dla turysty rzecz jasna, bo dla Ciebie jako mieszkańca to średni biznes, jak sąsiedzi drą mordę do rana, Twoja dwójka dzieci nie może spać, a sam rano wstajesz do roboty niewyspany i #!$%@? użeraniem się z z banda imprezowych ludzi zwiedzających sobie po swojemu xD
  • Odpowiedz
@NuncjuszPapieski: wynajmowałeś kiedyś jakieś airbnb albo booking albo jakieś tam inne? bo ja wynajmuję już kilkanaście lat i nigdy się nie spotkałem z darciem mordy i z imprezami.
Może ty hostele dla młodzieży mylisz z "apartamentami"? xD Bo ja mam pewne wrażenie, że chyba żyjemy w innych światach
  • Odpowiedz
Po trzecie turyści powinni siedzieć w hotelach


@mickpl: na jakiej podstawie tak twierdzisz? Kto ustala gdzie powinni siedzieć turyści, a gdzie nie powinni?
  • Odpowiedz
@acidd: typie xD

Sam w 90% wyjazdów lecę na Airbnb i zawsze staram się być jak najmniej inwazyjny, bo wiem, ze za ściana mieszkają ludzie, którzy chcą mieć święty spokój, bo #!$%@? mieszkają sobie w bloku/kamienicy, a nie w hotelu.

A wiem, ze nie wszyscy są tacy jak ja czy Ty, niektórzy potrafią drzeć #!$%@? do rana po przyjściu wieczorem do wynajętego mieszkania przez
  • Odpowiedz
@mickpl: Hmm... Zastanowmy sie co moze zrobic wlasciciel lokalu? Hmmm wedlug Ciebie nic.

A czemu nie zrobi tego samego co wlasciciel hotelu.

Ten ma mnostwo ekip codziennie.
  • Odpowiedz