Wpis z mikrobloga

"Zakazanie najmu krótkoterminowego ograniczy turystykę" - lol XD Po pierwsze to jest rak dla ludzi, którzy mają w bloku takie mieszkania. Po drugie airbnb od dawna nie jest już tak konkurencyjny cenowo do hoteli. Po trzecie turyści powinni siedzieć w hotelach, a jak janusz chce się bawić w hotelarza to niech sobie wybuduje hotel z innymi januszami. 99% społeczeństwa na takim zakazie skorzysta, dziękuję za uwagę.

#nieruchomosci #wynajemkrotkoterminowytorak
  • 124
  • Odpowiedz
@PAST: > Komuchy i inne czerwone scierwo chce tego zakazywać. Moje mieszkanie, to mogę tam sobie nawet jodłować i ruchać kota jak się mota.

@PAST: Przecież to ty teraz prezentujesz mentalność neo-komuszą pod tytułem "wolnoć, Tomku, w swoim domku", ty zoofilu.
  • Odpowiedz
@mickpl: o tak. O ile jeszcze w domkach jednorodzinnych jest to pewnie mniej uciążliwe jak ktoś w domku obok ma imprezę (chyba że w ogródku..) to w bloku nie da się żyć obok airbnb (2 lata obok takiego przybytku here i trzeba się było wyprowadzić bo nie ma na to sposobu + policja też nic nie zrobi bo co chwile jest ktoś inny w mieszkaniu).

No ja np wynajmuje na airbnb czy bookingu w 100% zeby pozwiedzac a wracam tam spac i ewentualnie zjesc i takich lokatorow tez jest duzo, wiec zakazac czegos fajnego bo patologia nie umie sie zachowac xd


@LowcaZMroku: to zamieszkaj obok airbnb i podziel się na nowo wrażeniami i nie pierdziel takich rzeczy bo ty sie
  • Odpowiedz
@mickpl: dokladnie z airbnb tez się wyleczylem jedynie to jest lepsze gdy chce się jechać większa ekipa i wynająć jakiś domek ale wtedy nie zatruwamy życia innym w bloku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mickpl: Surowe kary powinny być nie za wjechanie na zielonej strzałce tylko właśnie za takie rzeczy - śmiecenie w tatrach, hałasowanie - 5000 mandatu.

Jest to czysta złośliwość, zupełnie niepotrzebna w życiu. Przepisy drogowe łamiesz często z musu - jedziesz do pracy, śpieszysz się. To jest konieczność. Nie ma konieczności darcia mordy w wynajętym mieszkaniu. Nie musisz tego robić, by zyć. Tu spokojnie można walić mandatami z grubej rury.

Jak
  • Odpowiedz
@Thunderbolt: jeszcze raz zadam pytanie - co mnie to obchodzi?

Są lepsze rozwiązania niż zakazywanie komukolwiek co ma robić ze swoim lokalem.
Nie widzę powodu dla którego inni korzystający mają pokutować za to, bo tobie przykro bo się nie wyspałaś i dlatego preferujesz patologiczne rozwiązania.
  • Odpowiedz
@mickpl: Gdy kupowałem mieszkanie w #poznan i naciskiem na dzielnice #rataje wiele widziałem. Prócz mebli, AGD właściciel chciał zostawić psa, bo według niego był zżyty z mieszkaniem a młoda para wyprowadzała się do domku. Oczywiście mieszkania nie wziąłem, wyszedłem razem z psem zgłaszając całość do odpowiedniej fundacji. Jakim trzeba być #!$%@? by postąpić z żywym stworzeniem jak meblem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mickpl: Jak nie będzie mieszkań z booking/airbnb w danym kraju to się tam nie wybieram, łącznie z polską xD
hotele to rak i dobrze ze jest konkurencja w postaci najmu krótkoterminowego
  • Odpowiedz
@KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota: I to jest właśnie komunistyczne prawo – sąsiad kupił fortepian i gra Bacha, to niech sobie gra. Jego? No właśnie. Reszta won.

@El_Duderino: Mentalność neo-komusza to jest właśnie „a co z innymi? może komuś za głośno?”. Prawo własności jest święte. Za PRL-u było ustalone od której do której można hałasować. Teraz jeśli ktoś ci coś takiego zarzuci, to możesz sprawiedliwie dochodzić praw.
  • Odpowiedz
@mickpl: rakiem jest to ze gdybys sam miał druga chatę w centrum to pierwszy byś zarabiał na najmie krótkoterminowym, ale jak się nie ma, to inni tez niech nie maja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@serniczek_z_rodzynkami: samo rozwiązanie problemu musiałoby mocno uderzać w patonajmców takich lokali i ich mocną weryfikacje tak żeby już nie mieli opcji nająć kolejnego takiego lokalu, tylko taką opcję widzę jako ewentualne rozwiązanie. Aktualnie 'kara' w postaci mandatu 100zł jest po prostu śmieszna bo jutro masz następną ekipe i zabawa zaczyna się na nowo ;)
  • Odpowiedz
Po trzecie turyści powinni siedzieć w hotelach, a jak janusz chce się bawić w hotelarza to niech sobie wybuduje hotel z innymi januszami. 99% społeczeństwa na takim zakazie skorzysta


@mickpl: ale wysryw XD DDD
  • Odpowiedz