Wpis z mikrobloga

Niestety, uzależnienie od #!$%@? to najcięższe uzależnienie i wynika z toksycznej relacji przemysłu żywieniowego (upychanie weglów, soli i tłuszczy) z naszym przystosowaniem do #!$%@? wszystkiego.Do tego po schudnięciu komórki tłuszczowe nie umierają, a są na głodzie. Więc przez kolejne 5 lat, dopóki nie wymrą domagają się szamy. Jest to więc uzależnienie fizyczne.


@Urajah: Dokładnie, żarcie to ciężkie uzależnienie, bo nie możesz go całkowicie odstawić. Mam w rodzinie taka osobę, która zmaga
Ja chciałem powiedzieć tylko jedna rzecz. Według wykopków każda gruba osoba w pewnym momencie swojego życia powiedziała sobie, „chciałbym być gruby” będę więcej żreć.


@mrmydlo: ale co sugerujesz, że dorosła osoba nie wie kiedy i dlaczego tyje?
@Urajah: @parys88: @elemenTH: wy macie swoje obliczenia, a ja mam swoje doświadczenie ¯\_(ツ)_/¯ na początku w ciągu dwóch 3 tygodni spadło mi 9 kg na 2500 kcal, ale że to za szybko to dietetyk zwiększył mi do 2600 i tak co tydzień 0,8-1 kg było mniej. Kłócić się nie będę bo nie mam w tym interesu.
Może kwestia tego że z dnia na dzień przestałem jeść słodkie, chipsy i
@SaintWykopek: W deficyt też trzeba umieć. Najczęściej ludzie zejdą do jakiś chorych wartości, są w kółko głodni i nawet jak uda się coś schudnąć, to i tak zaraz sobie odbudują tłuszczyk. Już nie mówiąc o całej masie produktów, od których nie da się schudnąć, np. taki jogurt z owocami - jogurt ok, owoce ok, cukier nie ok, a żeby był fit to niech będzie, że bez tłuszczu, jakby serio to ten
@Bover: ależ oczywiście, że wiele osób nie wie i tyje chociaż "je mało" - na obiad smażony schabowy ociekający tłuszczem, którym jeszcze fajnie polać ziemniaczki, tutaj czekoladka i cukierek, tu serniczek, a z nudów kanapka z serem i szynką smarowania obficie masłem (a najlepiej dwie) i już masz prawie 1000 kcal nadwyżki z małej objętości jedzenia. Dodaj do tego mało ruchu i naprawdę robi się po latach nieciekawie.
@mamabijeatataniezyje ja jestem trochę ulany, ale taka świnia nie jestem. Zaczynam być jak przytyje 5 kg, wtedy już widzę boczki no i wtedy też spodnie robią się ciasne, więc muszę schudnąć. Moja różowa to z kolei jest instruktorka fitness i ma kratę lekka na brzuchu więc ona nie musi się pilnować. Ja muszę się pilnować, żebym jej nie zbrzydł, bo obiektywnie mówiąc jest bardziej atrakcyjna ode mnie ;)
@Cyk_dwujeczka:
1. Niemal na pewno na początku poleciało sporo wody, zmniejsza się ilość glikogen i przeczyściły się flaki - to wszystko nie jest tłuszczem.
2. O ile mogłeś dokładnie obliczyć gramaturę i kalorykę pożywienia, o tyle z wydatkiem energetycznym jest inaczej - to dodatkowa niewiadoma w równaniu.
3. Nie wiadomo czy zapotrzebowanie było dobrze policzone ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Cyk_dwujeczka w pierwszym miesiącu zawsze dużo leci, ja zjechałem chyba z 8kg a później już mozolnie szło po 3-4kg aż zjechałem 30kg ale miałem deficyt wg apki 500 dziennie do t9ego zwiększyłem aktywność a później jeszcze jeździłem rowerem 2-3 razy w tygodniu tak po minimum 20km ssybkim tempem. Realnie w dzień rowerowy to miałem lekko z 1000 deficytu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@elemenTH: dokładnie dobowe, jak wyczerpie limit 2800 ma przestać żyć? Czy kontynuuje spalanie i schudnie więcej? Dalej nie pojmujesz, czy to za trudne dla ciebie? Ustalił punkt referencyjny i od tego ustali sobie deficyt.
@mrmydlo: Stary, zauwaz, ze wykopki mają gdzieś dojście do sedna problemu, oni chcą tylko poczuć satysfakcję z tego, ze mogą komuś #!$%@?ć, a jeszcze jak wytłumaczą to sobie troską o czyjes zdrowie to sumienie juz całkiem ich nie męczy. Popatrz jak zawsze udają, że przejmują się czyimś zdrowiem, życiem czy szczęściem, szkoda tylko, ze nie widzę tej chęci pomocy tam gdzie naprawdę jest potrzebna.
@Cierniostwor: Oczywiście się zgadzam tylko jestem ciekawy ilu z tych którzy teraz tak się śmieją byłoby w stanie zacząć od dzisiaj jeść mniej niż „potrzebują”. Wiesz do czego zmierzam? Nie bronie specjalnie grubasów tylko chciałbym zobaczyć ilu z nich zaczęło by zjadać 2/3 porcji która normalnie jedzą i byli by zadowoleni.

Powtórzę jeszcze raz, napewno każda gruba dziewczyna żre bo chce być gruba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczywiście się zgadzam tylko jestem ciekawy ilu z tych którzy teraz tak się śmieją byłoby w stanie zacząć od dzisiaj jeść mniej niż „potrzebują”


@mrmydlo: Kilka razy w życiu miałem sytuację "OK jestem za gruby". Wtedy przestałem jeść kolację. Kiedy zasypiałem żołądek skręcał mi się z głodu ale bardzo mnie to cieszyło, bo jeśli jestem głodny to znaczy że organizmowi brakuje kalorii i będzie palić tłuszcz.
Niby nieprzyjmene, ale przyjemne.
To
@SaintWykopek: tylu mitów co pod tym wątkiem to dawno nie widzialem

"waga ci wróci w ciągu 2 lat, nie opłaca się chundąc !!!!one!!" no #!$%@? nic dziwnego, skoro po 3 miesiącach odchudzania wracanie do olbrzymiej nadwyżki i slabych nawyków. Dieta musi być NA CAŁE ŻYCIE. Tak samo ćwienia sport- NA CALE ŻYCIE. Jak raz byłeś grubasem to sorry, chcesz mieć fajne ciało to codziennie musisz kontrolować co i ile jesz oraz