Wpis z mikrobloga

Jakoś ponad 2 lata temu jak zaczął się covid, były u mnie w #pracbaza straszne cięcia, konkurencja lepiej sobie radziła, a co za tym idzie lepiej płaciła to większość ekipy tam poszła. Mi szefostwo powiedziało żebym został, to pod koniec roku dostanę wielką podwyżkę. Zostalem, i do końca roku nie było oczywiście nic xD. Temat był omijany za każdym razem jak go poruszałem. Na początku tego roku dostałem ponownie ofertę z tej firmy i znowu była ta sama śpiewka, że tym razem to już na pewno dostanę podwyżkę (+ zaległa), maksymanie do czerwca. Jest połowa wrzesnia a podwyżek oczywiście ani widu ani słychu xD Jak mogę coś tu podziałać? Bo kurde, jestem lojalny na ciężkie czasy, a podwyżek nie ma :/ Zawsze jak porsuszam temat to jestem zlewany.
  • 116
@tanie_wino: fool me once, shame on you. fool me twice, shame on me. Za pierwszym razem jeszcze bym uwierzył w obietnicę podwyżki - zostałbym nielicznym ze starej gwardii, wiem co robię i ogarniam robotę, budżet się uwolnił, bo przecież prościej dać podwyżkę wynoszącą nawet 100% pensji zwolnionego pracownika, niż utrzymać go za jego pensję... ale jak już wtedy zaczął w #!$%@? lecieć to było pewne że będzie leciał dalej. Rób dalej
@tanie_wino: nauczcie sie wreszcie, ze do pracy sie chodzi po pieniadze, a nie po wieczny wzrost ambicji. mam wielu znajomych, ktorzy odrzucaja oferty o 20-30% wieksze, bo albo sie boja zmian, albo 'bo to nie do konca moje srodowisko". I tacy juz sa przegrani, bo pracodawcy robia badania kto i jak jest obronty na rynku pracy i jesli maja jakiegos nawet speca, ktoremu placa ponizej wartosci rynkowej, ale nie wykazuje on
@tanie_wino mowisz, ze albo dostajesz podwyzke tu i teraz i to przebijajaca oferte tej drugiej firmy, albo rzucasz kwitami i odzoesz do drugiej firmy.
Ja oprocz podwyzki od teraz postawilabym jeszcze warunek wyplacenia zaleglych obietnic(oszacuj kwote). Jak nie to twoja lojalnosc ci szkodzi
@tanie_wino: dostaniesz zaległą podwyżkę, czyli podniosą Ci pensje o ile mieli a potem drugi raz, czy dadzą kasę którą dostałbyś otrzymując podwyżkę zgodnie z pierwotnym ustaleniem?

Jeśli ogarną to do końca miesiąca i do tego czasu będzie przelewik z wyrównaniem to można się zastanawiać jak bardzo chcesz tam zostać.
Tylko czy w tej bajce są też smoki?( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja bym szukał już od pierwszego dnia
@tanie_wino: W angielskim jest takie powiedzenie "Fool me once shame on you, fool me twice shame on me" czyli jak po pierwszym razie się nie nauczyłeś, że Cię robią w #!$%@? za drugiem razem to twoja wina a za trzecim to już bierz kupon bo festiwal dopiero się zaczyna radzę wziąć wazelinę i wypiąć dupę.