Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak to możliwe, że ludzie wybierają przeciętne życie i są z tym jak najbardziej ok? Tak, wiem freethinker ze mnie ale serio popatrzcie na swoich znajomych, każdy jedzie na tym samym skrypcie default.exe. W liceum/na studiach każdy wielki bojownik kościoła, ślub=game over, nigdy nie będzie pchał wózka, buntownik systemu i co to on nie jest. Nagle mają tacy po 25 lat i uruchamia się skrypt: ślub (o dziwo kościelny), dzieci, kredyty, problemy rodzinne + narzekanie na ta to wszystko. 25 lat to jakaś magiczna bariera i ludzie tracą zainteresowanie światem? Przecież jest tyle do zrobienia, przeżycia, zobaczenia. Gdzie jakaś naturalna chęć eksploracji świata, kosmosu, zrobienia wielkich rzeczy? W tym wieku co osiągneli, co zobaczyli? Turcje pod hotelem w all invclusive? Żeby była jasność - nikt nie musi tego robić na siłę ale nie rozumiem czemu ludzi w ogóle nie interesuje świat, spełnianie swoich marzeń, itp.? Najlepiej to nie wychylać się, iść wydeptaną ścieżką, oglądać sobie netflixa w domu z żoną z nadwagą i czerpać wiedzę o polityce z nagłówków artykułów żeby potem mieć o czym się kłócić ze znajomymi. Ktoś powie, że przecież to wszystko można robić mając żone i dziecko o co mi chodzi.. gdyby tak było to nie robiłbym tego wpisu. Niestety ludzie po ślubie nie mają chęci nawet na codzienne rzeczy. Ja tu mówię o zainteresowaniu kosmosem a oni nawet aktywności sportowe odpuszczają. Najlepsze to, że ci ludzie świadomie to wybierają bo czemu by na to wszystko narzekali? Jeszcze nie słyszałem: "jest ciężko, mało co śpię i nie mam czasu dla siebie ale wiem że warto to robić dla rodziny". Jest narzekanie, narzekanie, narzekanie i kiedyś to było jak byłem młody. Ty jeśli masz te 25-30 lat i nie robisz to co oni to jesteś DZIE-CI-NNY! Jesteś dziecinny bo lubisz podróżować, uczyć się języków obcych, programowania, poszerzasz wiedzę z astronomii/fizyki, chciałbyś czegoś dokonać w życiu, może zrewolucjonizować, odkryć, może stworzyć aplikację która pomoże ludziom, masz swoje idee, wizje świata..

#przemyslenia #antynatalizm #rodzice #dzieci #childfree #przegryw #tfwnogf #npc #swiat #nauka #slub #blackpill #tinder #rozwojosobisty #zwiazki #polak #doroslosc #agepill #filozofia

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6305f5b81eed4ee6f4af7a7c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jak to możliwe, że ludzie wybierają...

źródło: comment_1661347108oI1f1zjkQvKsz7BlPjMoPO.jpg

Pobierz
  • 44
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania:

25 to wiek gdzie mniej więcej nasz mózg przestaje się rozwijać. Do tego wieku neuroplastyczność przebiega automatycznie dlatego człowiek jest ciekawy świata i rzeczy które go otaczają. Po tym okresie jeśli chcesz się rozwijać to niestety musisz wiedzieć jak to robić a nikt tego uczy tak naprawdę. Ja polecam od siebie podcast Andrew Hubermana, ma on parę odcinków na ten temat jak nie stać się dziadem już po okresie studiów.
@AnonimoweMirkoWyznania brawo, odkryłeś Amerykę: większość ludzi to rurkowce, których celem jest przeżyć ¯_(ツ)_/¯ Też tego nie rozumiem.

@bin-bash ile czasu na to spełnianie ma się programista po 8h nawet na zdalnej, jak czas jeszcze poświęca rodzinie, a oprócz tego ma jeszcze obowiązki domowe? To zupełnie co innego, niż zostanie digital nomadem i zwiedzanie świata albo rozwijanie swojego projektu w zupełnie innej skali ze względu na ilość wolnego czasu.
@bin-bash ile czasu na to spełnianie ma się programista po 8h nawet na zdalnej, jak czas jeszcze poświęca rodzinie, a oprócz tego ma jeszcze obowiązki domowe? To zupełnie co innego, niż zostanie digital nomadem i zwiedzanie świata albo rozwijanie swojego projektu w zupełnie innej skali ze względu na ilość wolnego czasu.


@SkorpionX: nie znam nikogo kto pracuje 8h, chyba masz na mysli juniorow z jakiegos SH gdzie jest kolchoz. Powyzej 25
chciałbyś czegoś dokonać w życiu, może zrewolucjonizować, odkryć, może stworzyć aplikację która pomoże ludziom, masz swoje idee, wizje świata..


@Fifka23: zgoda ale omówmy się: #!$%@? zrewolucjonizujesz i #!$%@? stworzysz co pomoże ludziom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
po prostu nie będziesz dźwigał tego bombelkowego balastu przez 20 lat ale i tak warto
@AnonimoweMirkoWyznania: po prostu to jest okres, gdzie ludzie sobie uświadamiają że nie zwojują świata, a dziecko i rodzina to najlepsze co może ich spotkać, geniuszem nie zostaną, nauka języków obcych im idzie średnio i z trudnością, w pracy też mizerne rezultaty, po robocie lepiej walnąć piwko niż iść na siłownię, więc pozostaje rodzina, która jest pewnego rodzaju usprawiedliwieniem samego siebie i swoich decyzji, dochodzi do tego jeszcze sytuacja kobiet, którym odzywa
ZazdrosnaOślica: Pochodzę z biednej ale nie-patologicznej rodziny. Mając 18 lat rzuciłem studia dwa razy, mając 20 lat wyjechałem do UK, wróciłem bardzo szybko. Mając 25 lat skończyłem studia zaoczne, prowadząc własna mała firmę. W wieku 26 lat ożeniłem się i miałem dziecko. W wieku 28 lat zostałem architektem w dużym korpo, w wieku 30 lat zrzuciłem 80kg nadwagi. W wieku 32 lat wyjechałem do Ameryki być dyrektorem.
Gdyby nie moja żona