Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak to możliwe, że ludzie wybierają przeciętne życie i są z tym jak najbardziej ok? Tak, wiem freethinker ze mnie ale serio popatrzcie na swoich znajomych, każdy jedzie na tym samym skrypcie default.exe. W liceum/na studiach każdy wielki bojownik kościoła, ślub=game over, nigdy nie będzie pchał wózka, buntownik systemu i co to on nie jest. Nagle mają tacy po 25 lat i uruchamia się skrypt: ślub (o dziwo kościelny), dzieci, kredyty, problemy rodzinne + narzekanie na ta to wszystko. 25 lat to jakaś magiczna bariera i ludzie tracą zainteresowanie światem? Przecież jest tyle do zrobienia, przeżycia, zobaczenia. Gdzie jakaś naturalna chęć eksploracji świata, kosmosu, zrobienia wielkich rzeczy? W tym wieku co osiągneli, co zobaczyli? Turcje pod hotelem w all invclusive? Żeby była jasność - nikt nie musi tego robić na siłę ale nie rozumiem czemu ludzi w ogóle nie interesuje świat, spełnianie swoich marzeń, itp.? Najlepiej to nie wychylać się, iść wydeptaną ścieżką, oglądać sobie netflixa w domu z żoną z nadwagą i czerpać wiedzę o polityce z nagłówków artykułów żeby potem mieć o czym się kłócić ze znajomymi. Ktoś powie, że przecież to wszystko można robić mając żone i dziecko o co mi chodzi.. gdyby tak było to nie robiłbym tego wpisu. Niestety ludzie po ślubie nie mają chęci nawet na codzienne rzeczy. Ja tu mówię o zainteresowaniu kosmosem a oni nawet aktywności sportowe odpuszczają. Najlepsze to, że ci ludzie świadomie to wybierają bo czemu by na to wszystko narzekali? Jeszcze nie słyszałem: "jest ciężko, mało co śpię i nie mam czasu dla siebie ale wiem że warto to robić dla rodziny". Jest narzekanie, narzekanie, narzekanie i kiedyś to było jak byłem młody. Ty jeśli masz te 25-30 lat i nie robisz to co oni to jesteś DZIE-CI-NNY! Jesteś dziecinny bo lubisz podróżować, uczyć się języków obcych, programowania, poszerzasz wiedzę z astronomii/fizyki, chciałbyś czegoś dokonać w życiu, może zrewolucjonizować, odkryć, może stworzyć aplikację która pomoże ludziom, masz swoje idee, wizje świata..

#przemyslenia #antynatalizm #rodzice #dzieci #childfree #przegryw #tfwnogf #npc #swiat #nauka #slub #blackpill #tinder #rozwojosobisty #zwiazki #polak #doroslosc #agepill #filozofia

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6305f5b81eed4ee6f4af7a7c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jak to możliwe, że ludzie wybierają...

źródło: comment_1661347108oI1f1zjkQvKsz7BlPjMoPO.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
Turcje pod hotelem w all invclusive?


@AnonimoweMirkoWyznania: Znajdą się tacy, co z podobną pogardą odniosą się do Twoich osiągnięć. Masz własny dom? Masz dobrze prosperującą firmę? Przeczytałeś "W poszukiwaniu straconego czasu"? Biegasz maratony? Wyciśniesz na ławce 150 kg? Masz jakiś tytuł naukowy? Napisałeś książkę?

Ty się śmiejesz z nich bo nie jeżdżą po świecie, oni się śmieją bo np. nie masz rodziny. Kwestia innych wartości.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania:

Ma kanał na YT, ciężko mi wskazać który konkretnie epizod ale temat neuroplastyczności często się pojawiał w odcinkach na temat snu, neuroprzekaźników, było parę odcinków na temat ustalania sobie celów i optymalizacji miejsca pracy. Np. w jednym z odcinków mówił że po skończonej sesji uczenia należy podnieść adrenalinę i kortyzol np. poprzez wypicie kawy czy zimny prysznic (tymczasem ludzie zazwyczaj piją kawę przed nauką a nie po). Ogólnie polecam
  • Odpowiedz
Gdzie jakaś naturalna chęć eksploracji świata, kosmosu, zrobienia wielkich rzeczy


@AnonimoweMirkoWyznania: A to ludzie mają taką naturalną chęć? Bo piszesz, że wszyscy wokół tylko wegetują, więc chyba nie mają takich chęci. Człowiek to zwierzę i jego naturalne popędy skłaniają go do rozmnażania, zapewnienia sobie pożywienia i schronienia. Co w tym dziwnego, że człowiek zachowuje się zgodnie z biologią swojego gatunku? To tak jakby mieć pretensje do pszczoły, że robi miód
  • Odpowiedz
Jesteś dziecinny bo lubisz podróżować, uczyć się języków obcych, programowania, poszerzasz wiedzę z astronomii/fizyki, chciałbyś czegoś dokonać w życiu, może zrewolucjonizować, odkryć, może stworzyć aplikację która pomoże ludziom, masz swoje idee, wizje świata..


@AnonimoweMirkoWyznania: ale Ty nie tworzysz aplikacji która pomoże ludziom - ty piszesz anonimowe posty na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Taka jest neistety smutna prawda, że większość tych co poszła drogą mniej uczęszczaną
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: szukasz przyczyny nie tam gdzie trzeba. To czy prowadzisz "niezwykłe" życie czyli inne niż 99% społeczeństwa nie zależy od tego czy masz żonę, dzieci czy nie. Brak rodziny nie uczyni cię niezwykłym. Jeśli przesledzisz życie niezwykłych osób: naukowców, lekarzy, odkrywców, polityków to większość z nich miała dzieci i rodziny. Ale idziesz w dobrym kierunku. Jeśli chcesz cokolwiek w życiu osiągnąć, niekoniecznie niezwykłego to odstaw tv, netflixa, jeśli gnijesz po
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Powyzej 25 lat to juz przynajmniej mid i niebawem senior, ktory juz wie ocb i albo pracuje w 2-3 firmach jednoczesnie albo w jednej i reszte czasu poswieca na swoje rzeczy

@bin-bash: o #!$%@?, senior zaraz po studiach xD takie rzeczy tylko w Polsce
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: zgadzam się w 100% z twoim wpisem. To ja jestem taką osobą, której nie opisujesz ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Olałem związki, bo baby mnie tylko blokowały w rozwoju i zamiast inwestować chcialy przeżerać kase na konsumpcję. Całą kasę.

Zamierzam spełniać swoje plany i marzenia do 35-40, potem jak mi się
  • Odpowiedz
Ja polecam od siebie podcast Andrew Hubermana, ma on parę odcinków na ten temat jak nie stać się dziadem już po okresie studiów.


@Kreek: fajnie, popatrzę. Ja polecam Zen Jaskiniowca i Maxa Stirnera
  • Odpowiedz
@bin-bash: o #!$%@?, senior zaraz po studiach xD takie rzeczy tylko w Polsce


@yhbgrobdoivbvwamsv: gosc po studiach moze miec juz kilka lat doswiadczenia i nadawac sie na seniora. Poza tym napisalem "niebawem", nie wiem czy masz problem z czytaniem ze zrozumieniem czy celowo pomijasz. Mi wpisali senior w stanowisku po 4 latach doswiadczenia, po kolejnych 3 wpisali expert, gdybym dalej bawil sie w stanowiska to pewnie bylbym juz
  • Odpowiedz