Wpis z mikrobloga

@krzywinio: A doliczyłeś już do tej godziny "krótki" wstęp co je zainspirowało do zrobienia tego dania, krótki rys historyczny skąd się wzięło i dlaczego idealnie komponuje się z ciastem oraz nalewką, które są do znalezienia w innych jej przepisach, do których linki podaje poniżej? XD

W sensie to pół-żartem, bo to zawsze można scrollować, ale rozpierdzielają mnie takie przepisy z jakimiś elaboratami.
@RicoElectrico: Może, nie pamiętam, bo w sumie nie rozróżniam tych stron, pamiętam to wszystko raczej jako jeden z tych wielu "szyldów" jakie odwiedzałem szukając przepisu :). No bo na wielu stronach jest w sumie tak jak napisałem. Nie mam o to bólu dupy ani nic, bardziej sobie z tego po prostu zażartowałem, bo czasem zdarzało się że człowiek chciał sobie coś na szybko zrobić, a tu jeden przepis rozwleczony na kilka
@MG78: Też nie rozumiem tego krytykowania obszernych opisów dań na stronach. Przescrollowanie do przepisu to max kilka sekund, a w opisie można dodatkowo opisać wykorzystane techniki, zwrócić uwagę na ewentualne błędy jakie można popełnić, itd.
@fantazm: To jeszcze można zrozumieć, ale opisy, że mężowi i bombelkowi tak smakowało, że oooo ja cię "mamusiu rób to częściej". I tak moje łasuchy zajadały się tymi wspaniałymi brioszkami. Teściowa nawet pokiwała głową.
@krzywinio: coś w tym jest, wczoraj po raz pierwszy robiłem karpatkę, to moje drugie ciasto w życiu XD
Filmik trwa 10 minut ale wliczając kilkukrotne mycie trzepaczek, szpatułek, foremek bo nie mam wypasionej kuchni oraz mam #!$%@?ą instalację elektryczną, trwało to godzinę a wliczając sprzątanie to półtorej bo zmywarki brak.