Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jaki język obcy (inny niż ang) wybralibyście do nauki i dlaczego?
Wgl warto się uczyć nowego języka pod kątem pracy? Może się mylę ale praca z dodatkowym językiem w Polsce to głównie na słuchawce/jakiś support czy customer service a i tak w biznesie głównie jest #angielski. Chyba lepiej się uczyć pod kątem #emigracja.
Szukam czegoś dla siebie ale nie mam nic sprecyzowanego bo każdy kraj ma w sobie coś co lubię* (np. drużyny sportowe, muzykę, kulturę, ludzi, egoztykę, itd.). Na pewno bodźcem będzie jakaś przydatność tego języka, być może zarobki, średni stopień trudności, może nawet nieco "egzotyczny" język (ale nie chiński).
Propozycje to (praca w PL/praca w tym kraju):
#niderlandzki
#norweski
#szwedzki
#koreanski / #japonski ?
#finski
#dunski
Jakieś inne propozycje? *Na pewno nie ciągnie mnie do włoski/hiszpański/niemiecki/francuski/rosyjski

#jezykiobce #jezyki #jezykobcy #rozwojosobisty #nauka #holandia #norwegia #szwecja #korea #japonia #finlandia #dania #korpo #praca #podroze

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62ffb0b7e019e56123c068d8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 19
@AnonimoweMirkoWyznania: ja się uczę koreańskiego ale to dla siebie :) Angielski znam w takim stopniu, że mogę prowadzić spotkania w firmie (ale nie takie super biznesowe) ale jakbym jeszcze chciała polepszyć swoje CV to bym dodała niemiecki na 100%, ewentualnie włoski/hiszpański