Wpis z mikrobloga

Takie pytanie: jak oglądacie filmy i seriale? Z napisami, z lektorem czy z dubbingiem? Pytam, ponieważ dość blisko mi do 40lvl, a wraz z różową oglądamy zwykle z napisami(od czasów divx) i jakiś czas temu zapytałem córki(lvl 18) jak ona ogląda i jej znajomi - odpowiedziała że sama ogląda z napisami, ale większość jej znajomych ogląda z lektorem i jak coś wychodzi na którymś tam serwisie streamingowym i nie ma lektora to mają straszny ból dupy. Jak z tym oglądaniem jest u Was?

#pytanie #seriale #film #netflix #hbogo #hbomax #disneyplus #amazonprimevideo
  • 68
  • Odpowiedz
@enforcer: Zależy jak chce oglądać film i w jakiej sytuacji. Jak jestem zmęczona i mi mgli przed oczami to wolę lektora- łóżeczko, żadnych okularów, skupiania się zbytnio. W innych przypadkach mogą być napisy.
  • Odpowiedz
@enforcer: Oryginalny język + napisy po angielsku. Chyba, że coś ma dobry dubbing - wtedy może być dubbing. Nie rozumiem jak można oglądać filmy z lektorem, przecież gra aktorska to też sposób i ton wypowiedzi, który jest zagłuszony przez lektora.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@enforcer: oryginal po angielsku, anime i ew np koreanskie filmy/seriale, niemieckie itd z napisami.

Lektor lub dubbing to straszna rzecz. Totalnie psują artystyczna kreacje aktora i nie tylko, zmieniaja dialogi, wszystko sie psuje.

23 lata mam tak od zawsze
  • Odpowiedz