Wpis z mikrobloga

Nie lubię złorzeczyć na ludzi, ale oby każda menda, która pisze w internecie, że wynajmie mieszkanie za „2000 zł + czynsz” oblewała się codziennie stęchłym sokiem ze śmieci. I to najlepiej prosto na twarz.

Uj mnie obchodzi czy zarabiasz na tym 2000 zł, a 1000 zł to czynsz administracyjny czy zarabiasz 500 zł.
Podawaj całkowitą kwotę od razu, dziadu niemyty.

(°°

#gorzkiezale #wynajem #bekazpodludzi #nieruchomosci #zalesie
  • 135
@Strus lol u mnie czynsz zmienia się ze 3 razy w roku. Plus różne zużycie wody i ogrzewanie mieszkania też jest rozliczane w czynszu. Generalnie co 2-3 miesiące jest inna kwota.
@Moseva: szukałam ostatnio mieszkania i doskonale rozumiem ból. Filtruje sobie mieszkania po cenie do 2000 i dostaje np coś takiego:
Jedna oferta to 1700 + czynsz 200 + liczniki
Kolejna to 1600 + około 400 opłaty
Kolejna 1300 + 600 czynsz + liczniki
Kolejna 1400 + 500 media

...
Naprawdę ciężko się połapać jaki mniej więcej będzie ostateczny koszt ¯\(ツ)_/¯

Ja rozumiem, że ludzie zużywają różne ilości wody czy prądu,
@Moseva: To się już nie zmieni. Jedyna nadzieja w serwisach ogłoszeniowych, że zaczną wyświetlać też kwotę za czynsz na liście ofert a nie tylko wewnątrz oferty. Tak jak Allegro zaczęło podawać na liście cenę wraz z kosztem dostawy, po tym jak sprzedawcy zaczęli odkuwać sobie na cenie dostawy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tonawegla:

a skad mam wiedziec czy ktos bedzie zuzywal 5metrow wody czy 50 bo ma taki kaprys? Albo czy będzie ogrzewal na 30stopni mieszkanie w zimie?:p

Przeciez woda zimna/ciepla i ogrzewanie zaleza od ilosci osob w mieszkaniu i ich nawykow a jest to glowny skladnik czynszu.

4 mieszkania jakie wynajmowalem to na żadne z nich nie było problemu napisac cena x + liczniki...
@Moseva: agresywna Moseva xd jeżeli czynsz jest stały to spoko, ale jeśli jest w nim woda / prąd / ogrzewanie lub inne rzeczy zależne od wynajmującego to jak on ma określić, ile ten czynsz wyniesie xD? W pełni rozumiem, ważne jest to ile na koniec dnia zostaje mu w kieszeni, co go obchodzi czy się myjesz 5 minut czy 5 godzin.
(Wynajem + opłaty stałe) = cena ogłoszenia.
+ media od zużycia.
A więc:
1200zł wynajem + opłaty stałe.
Jak obliczyć opłaty stałe? MASZ TO #!$%@? MAĆ NA #!$%@? ROZLICZENIU Z SPÓŁDZIELNI.

Więc: Bierzesz swoją cenę i rozliczenie z spółdzielni:
tam pattrzysz
-fundusz remontowy - xx złotych
-wywóz śmieci - xx złotych
-opłata za windy - xx złotych
-utrzymanie zieleni - xx złotych
-inne koszty stałe xx złotych
Sumujesz i masz czynsz.
Teraz
@Moseva: Jak będziesz w ogłoszeniu pisał kwotę za całość to nikt w oferte nie kliknie bo ludzie będą klikać tam gdzie kwoty są mniejsze. Jedyny sposób poradzenia sobie z tym to wymuszenie podawania pola na całość przez portal ogłoszeniowy.