Wpis z mikrobloga

Nie lubię złorzeczyć na ludzi, ale oby każda menda, która pisze w internecie, że wynajmie mieszkanie za „2000 zł + czynsz” oblewała się codziennie stęchłym sokiem ze śmieci. I to najlepiej prosto na twarz.

Uj mnie obchodzi czy zarabiasz na tym 2000 zł, a 1000 zł to czynsz administracyjny czy zarabiasz 500 zł.
Podawaj całkowitą kwotę od razu, dziadu niemyty.

(°°

#gorzkiezale #wynajem #bekazpodludzi #nieruchomosci #zalesie
  • 135
@konmad mówimy tutaj o ogłoszeniach i ich formie.

Ty wolisz sby było napisane 2200 + media plus gwizdka ze czynsz sie może zmienić

A ja ze 2000 + czynsz ok 500

Chodzi tylko o formę ogłoszenia
@Mac02: Nie, ja chcę żeby było napisane, że 2200zł plus media według zużycia. Każdy wie, że kwota za media się zmienia, szczególnie w dzisiejszych czasach. Tyle wystarczy. Jak ktoś zadzwoni można powiedzieć, że media są rozliczne w ryczyałcie, ale według zużycia, w czynszu.
@Mac02: Rzeczywiście, o zmienia wysokości reszty składowych czynszu też nie można powiadomić wynajmującego. NIe wiem jakie ty masz z nimi relacje, że to taki problem.
@konmad ale chodzi o sam Fakt ogłoszenia... Piszesz że media sa zmienne, tak samo jak czynsz...

Czyli o mediach w ogłoszeniu możesz napisać ze + Media

A o czynszu nie??
@konmad a po 2, poinformować?? Najemca przepisuje czynsz na siebie i tyle. Przecież gdyby czynsz był po mojej stronie i poszedł był do wynajmujących ze od dzisiaj 100 więcej bo czynsz poszedł w górę to myślisz ze ktoś zapłaci skoro nie ma tego w umowie??
@Mac02: nie nie można, czego nie rozumiesz? Każdy chce mieć jeden sposób wystawiania ogłoszeń. Każdego interesuje cena najmu. W piździe mają ile wynoszą opłaty za media, bo ile zużyjesz tyle płacisz.
@Mac02: W umowie nie umiesz napisać, że wynajmujący ma zapłacić za media wg zużycia według wskazań ze spółdzielni, to nie baw się w wynajmowanie.
@Mac02: nie chce mi się ciągnąć tej dyskusji, bo na siłę próbujesz udowodnić, że się nie da. Ja mówię, że się da. Mam już dość ogłoszeń 1500zł, a na samym końcu treści ogłoszenia informacja +700zł czynszu plus prąd wg zużycia.
@Mac02: dalej nie ogarniasz prostego problemu. Czytanie ze zrozumieniem boli? OP pisze o tym, że ta cena czynszu jest ukryta gdzieś w gąszczu informacji o wynajmowanym lokalu, przez co muszę każde jedno ogłoszenie czytać uważnie, żeby znaleźć łączne koszty. Nie mogę też posegregować skutecznie ogłoszeń wg kwoty wynajmu. Rób z siebie debila gdzie indziej, ja kończę tą bezsensowną dyskusję. Nie wołaj więcej.