Wpis z mikrobloga

Nie lubię złorzeczyć na ludzi, ale oby każda menda, która pisze w internecie, że wynajmie mieszkanie za „2000 zł + czynsz” oblewała się codziennie stęchłym sokiem ze śmieci. I to najlepiej prosto na twarz.

Uj mnie obchodzi czy zarabiasz na tym 2000 zł, a 1000 zł to czynsz administracyjny czy zarabiasz 500 zł.
Podawaj całkowitą kwotę od razu, dziadu niemyty.

(°°

#gorzkiezale #wynajem #bekazpodludzi #nieruchomosci #zalesie
  • 135
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Moseva No mi w jednym mieszkaniu zmienił się już 3 razy a w drugim już 4 raz. Przy normalnej inflacji też zmieniał się przynajmniej dwa razy w roku. Nie wspomnę o tym że najemca w czynszu płaci jedynie zaliczki na poczet zużycia mediów i nie wiesz czy nie zużyje więcej niż zapłacił. Dlaczego ja miałbym ponosić koszty zużycia mediów, skoro to nie ja z nich korzystam na czas najmu? Oczywiście w
  • Odpowiedz
@Moseva: Popieram. Cebulaki się odpaliły. Dodałbym do tego jeszcze Januszy Biznesu, którzy uważają, że to najemca powinien płacić fundusz remontowy. To też patologia i potem wyskakują z czynszem w stolicy rzędu 900zł.
A Ci wszyscy co piszą, że się zmienia co chwila i jak to żyć to dobrze odklejeni są. Mam mieszkanie w Warszawie, które wynajmuje i czynsz się zmienia często (3 razy w roku), ale to kwoty rzędu 30gr/m2
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Moseva: stawka czynszu jest zależna od: ilości lokatorów, od ilości zużywanej wody, zużycia ogrzewania... Jeden będzie płacił 350 inny będzie miał do zapłaty 600.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tonawegla: ja jestem dorosły i płacę w Krakowie sporo. Widocznie nie trzeba być dorosłym. A umieć też liczyć. Nikt nie mówi o podawaniu z mediami, a chodzi o czynsz. Ten jest raczej stały a ciągu roku
  • Odpowiedz
Przeciez woda zimna/ciepla i ogrzewanie zaleza od ilosci osob w mieszkaniu i ich nawykow a jest to glowny skladnik czynszu.


@tonawegla: Co Ty p--------z? Przecież za wodę, gaz i inne media płaci się osobno. W dodatku najmujący sam powinien podpisywać umowę z dostawcą powyższych i sam sobie opłacać, wyeliminowałoby to wszelkie patologie niepłacących s---------w z rynku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Moseva: w ogóle beka z ludzi który myślą, że ktoś się na to nabierze bo będzie mu się wyświetlało wcześniej jak posrotuje od najtanszych xD Nie dość, że ma pewnej więcej roboty z odpisywaniem to finalnie więcej osób się wycofa xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Moseva: Ja bym dodał jeszcze numer budynku do opisu jako wymóg. Czasami są ulice które mają dosłownie kilka kilometrów i to dosyć sporo zmienia.
  • Odpowiedz
@Mac02: nie na to samo, bo każdy zdaje sobie sprawę, że media liczy się osobno, w 90% według zużycia. Każdy chce mieć możliwość porównania ceny wynajmu, nie ceny mediów, takie to trudne?
  • Odpowiedz
  • 0
@konmad ale to jeżeli placilem za śmieci w czynszu 60 zl, a potem podnieśliśmy na 100 zl to jako wynajmujący komuś mieszkanie przerzucam na niego tą płatność. Nie wynajme mu za 2200 plus media, bo czynsz sie tez zmienia, droższe śmieci, dochodzi fundusz remontowy itd.

Więc nie chcę być stratny na tym ze czynsz idzie do góry. Przerzucam to na osobę która wynajmie mieszkanie
  • Odpowiedz
@Mac02: w jednym i drugim przypadku musisz poinformować wynajmującego o rosnących cenach czynszu, więc nie rozumiem w czym problem? Masz w czynszu wyraźnie napisane ile idzie na media, a ile idzie na fundusz remontowy czy administrację spółdzielni.
  • Odpowiedz
  • 0
@konmad czyli według ciebie napisać 2200 plus Media i dalej gwiazdka, ze jak wzrośnie jutro czynsz to on dalej płaci?

To ja wolę pisać 2000 plus czynsz (ok 500)
  • Odpowiedz