Wpis z mikrobloga

Nie lubię złorzeczyć na ludzi, ale oby każda menda, która pisze w internecie, że wynajmie mieszkanie za „2000 zł + czynsz” oblewała się codziennie stęchłym sokiem ze śmieci. I to najlepiej prosto na twarz.

Uj mnie obchodzi czy zarabiasz na tym 2000 zł, a 1000 zł to czynsz administracyjny czy zarabiasz 500 zł.
Podawaj całkowitą kwotę od razu, dziadu niemyty.

(°°

#gorzkiezale #wynajem #bekazpodludzi #nieruchomosci #zalesie
  • 135
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Moseva:

Dokładnie. A potem masz nasrane tanich ogłoszeń gdzie czynsz itp sprawiają, że w ogólnych rozrachunku nawet na 5 stronie możesz znaleźć tańsze mieszkanie
  • Odpowiedz
@tonawegla: bo powinno się podawać cena wynajmu, a media rozliczać z liczników. Rozliczenie ze spółdzielnią to wyłącznie kwestia właściciela mieszkania.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
Wiekszosc z komentujacych chyba nie wynajmuje xd szukasz mieszkania na olx i widzisz cene: 2000 zl, myslisz fajnie! A gdzies na koncu masz w opisie + czynsz tysionc pićset. Inne ogloszenie- 2500 za wynajem w tym czynsz + rachunki. Kolejne ogloszenie- mieszkanie czynsz 1500 zl za miesiac! A tu taki c--j bo wynajmujacy dopisał w ogloszeniu gdzies na koncu- oplata za wynajem +3000 zl + rachunki wg licznikow. Albo dowiadujesz sie o
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mac02: ok, ale to i tak sie sklada na czynsz. Potem przychodzi Ci rozliczenie za wode +/- x zlotych i placisz. Ale sam czynsz z zaliczkami jest praktycznie staly.
  • Odpowiedz
  • 1
@anussatanus nie jest aż tak stały bo jest różnica czy dwie osoby zużywają wodę czy jedna zużywa wodę. A po drugie musi być rozróżnienie na czynsz plus reszta za wynajem bo nikt nie weźmie na siebie odpowiedzialności że osoba wynajmująca będzie zużywa wody jak 10 osobowa rodzina
  • Odpowiedz
@r333m4k444: dokladnie 49,02 pln za m3 cieplej wody place u siebie przed podwyzkami z tego roku.

Trzeba bylo doroslych spytac o koszty zycia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W calym temacie nie chodzi o sposob rozliczania a o oczekiwania ze caly miesieczny koszt bedzie podany w ogloszeniu a to jest raczej niemozliwe ze wzgledu wlasnie na rozne zuzycie mediow.

Swoja droga, przy ogrzewaniu miejskim nie ma zadnej
  • Odpowiedz
  • 0
@anussatanus ale w umowie musisz coś mieć wpisane. I jeżeli ja do tej pory mieszkałem w mieszkaniu dwie osoby to mam czynsz na przykład 700 zł. Jeżeli wynajmujący będzie sam mieszkał to czynsz mu spadnie do 500 zł ale dopiero po okresie rozliczenia na przykład po 6 miesiącach. Czyli po sześciu miesiącach będzie miał nadpłaty w czynszu 1200 zł . Więc jakbyś chciał mieć napisaną umowę na stałą kwotę ?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tonawegla: nie caly miesieczny koszt tylko zeby podawali w ogloszeniu sume czynszu i wynajmu- to sa stale koszta, a w ogloszeniu dopisać co i tak kazdy powinien wiedziec: + media wg rozliczenia rocznego/ miesiecznego/ stanow licznika/ rachunkow/ cokolwiek innego)
  • Odpowiedz
Uj mnie obchodzi czy zarabiasz na tym 2000 zł, a 1000 zł to czynsz administracyjny czy zarabiasz 500 zł.

Podawaj całkowitą kwotę od razu, dziadu niemyty.


@Moseva: Jako wynajmujący zawsze wpisuję pełną. P-------a dostawałem z tym gównem jak szukałem koleżance mieszkania
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mac02: dokladnie tak jak teraz mam i wszystkie inne mialem xd umawiamy sie ze place co miesiac 2000 zl+ rachunki zgodnie z rozliczeniem co pol roku xd jakbym mial nadplate w zaliczkach to bym mniej zaplacil tych rachunkow za wode i ogrzewanie, a ze zawsze zuzywam wiecej niz jest w zaliczkach to co pol roku doplacam
  • Odpowiedz
no ale czynsz jest zmienny


@GrubyGrubiutki: Większość składników czynszu jest stała. Ja od 8 lat płace praktycznie taki sam czynsz, pomijając zmiany związane z wywozem śmieci.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mac02: no wlasnie nie zawsze tak podaja xD szukasz mieszkania na olx i widzisz cene: 2000 zl, myslisz fajnie! A gdzies na koncu masz w opisie + czynsz tysionc pićset. Inne ogloszenie- 2500 za wynajem w tym czynsz + rachunki. Kolejne ogloszenie, wyświetla sie cena 1500 zl za miesiac! Z capslika napisane okazja! 1500 zl ultra hd 40 m2! Myslisz biere mieszkanko, ale tu taki c--j bo wynajmujacy dopisał w
  • Odpowiedz