Wpis z mikrobloga

Nie lubię złorzeczyć na ludzi, ale oby każda menda, która pisze w internecie, że wynajmie mieszkanie za „2000 zł + czynsz” oblewała się codziennie stęchłym sokiem ze śmieci. I to najlepiej prosto na twarz.

Uj mnie obchodzi czy zarabiasz na tym 2000 zł, a 1000 zł to czynsz administracyjny czy zarabiasz 500 zł.
Podawaj całkowitą kwotę od razu, dziadu niemyty.

(°°

#gorzkiezale #wynajem #bekazpodludzi #nieruchomosci #zalesie
  • 135
  • Odpowiedz
@tonawegla: Gdyby tylko był sposób żeby to uśrednić, albo podać czynsz, który płacił ostatni wynajmujący...
Mnie kubik wody kosztuje 6zł, już przeżyję jeśli ktoś napisał, że czynsz wynosi 480, a ja będę płacićł 492.
  • Odpowiedz
Jedna rzecz to co pisze @tonawegla:

Druga sprawa jest taka, że jak wystawiałem tak ogłoszenie jak chciałaś to co się działo? Nikt nie dzwonił bo połowa szukających wynajmu i tak robi już filtrowanie po niższej cenie bo wie, że w większości dojdzie czynsz. Po drugie część ludzi nie umie czytać i nie rozumie nawet jak mają podane całość to nie umieją przeczytać, że to całość.

Także nie, nikt nie będzie wystawiał
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Moseva: to pisz do portali ogłoszeniowych, żeby systemowo coś z tym zrobili.
Jak ja dam cenę za wszystko (mniej więcej, po poprzednich lokatorach) to nawet nie spojrzysz na moje ogłoszenie, bo "co to za cena z dupy, a jeszcze pewnie czynsz do tego"
  • Odpowiedz
@JohnFairPlay: masz bardzo tania wode, gratulacje. U mnie jest to okolo 12zl.

Ale jakbys doliczyła do tego scieki, ktore z automatu w bloku masz doliczane to robi sie bardziej 20 zl.

A i pamietaj, ze w przypadku ogrzewania miejskiego, koszt ogrzania tego metra wody to dodatkowo jakies 30-40zl.

Wiec nagle cena metra cieplej wody to nie 6zl a 50zl....
  • Odpowiedz
Czynsz administracyjny nie zmienia się 4x w roku, żeby marnować ludziom czas.


@Moseva: Zmienia się.

Uj mnie obchodzi czy zarabiasz na tym 2000 zł, a 1000 zł to czynsz administracyjny czy zarabiasz 500 zł. Podawaj całkowitą kwotę od razu, dziadu niemyty.


Nie. Uwazam, ze podawanie kwoty + czynsz jest najuczciwsze i nawet uwazam, ze powinno byc standardem. Oczywiscie kwota ostatniego czynszu powinna byc podana w ogloszeniu, a przy podpisywaniu umowy najlepiej
  • Odpowiedz
@Moseva:
I podpisywać aneks co kilka miesięcy? Super pomysł. A co jak jeden najemca zużywa 3 m3 wody na następny 9 m3? Skąd wynajmujący ma wcześniej wiedzieć ile będą wynosiły opłaty?

Jedyne co, to powinien być podawany orientacyjny czynsz, żeby można było jeszcze na etapie ogłoszenia dodać dwie liczby do siebie.
  • Odpowiedz
@Moseva: Kobieto, czynsz non stop rośnie, myślisz że właściciel który wynajmuje komuś mieszkanie za 2000zł, lokator będzie mieszkał powiedzmy 10 lat, będzie zarabiał na wynajmie coraz mniej z roku na rok, żeby móc dopłacać do wyższego czynszu? xD
Dodatkowo w czynszu często wliczone jest zużycie i podgrzewanie wody - jeśli lokator lałby ciepłą wodę 2h dziennie to właściciel też ma za to bulić bo tak?
  • Odpowiedz
a skad mam wiedziec czy ktos bedzie zuzywal 5metrow wody czy 50 bo ma taki kaprys? Albo czy będzie ogrzewal na 30stopni mieszkanie w zimie?:p


@tonawegla: nie wiem ale jakoś każdy właściciel mieszkania które wynajmowałem umiał sobie to ogarnąć, jak zuzywalem więcej niż w prognozach to doplacalem, jak mniej to nadpłacałem. Ale faktycznie niektórych może to przerastać.
  • Odpowiedz
@Moseva: Kiedyś szukałem lokatorów na zastępstwo. Gdy podawałem całkowitą kwotę, to nikt nie dzwonił. Absolutnie nikt. Ucięcie czynszu i mediów sprawiło, że mieszkanie znalazło nowych lokatorów tego samego dnia i trzeba było robić "casting" :<

  • Odpowiedz
@Moseva: a landlorda gówno obchodzi czy musisz kliknąć w jego ogłoszenie, tylko chce być wysoko pozycjonowany. Póki olx nie wprowadzi jednolitego sposobu i nie będzie zrzucał ogłoszeń które robią inaczej każdy się będzie starał wyglądać jak najlepiej bo inni tak robią. Np cała dzielnica wystawia mieszkanie za 2000, ale nie informuje o 1000 zł czynszu. Ja wystawiam za 2500 łącznie i nikt nie klika w moje ogłoszenie. Ludzie w dupie mają
  • Odpowiedz
a ja wam wytłumaczę jak to działa w cywilizowanych kraju bo w tym robię. Jest nowy wynajemca mieszkania, robi się protokół oddania mieszkania gdzie wypisujemy wszystkie uszkodzenia, ilość kluczy, No i co najważniejsze stan wszystkich liczników (woda zimna, ciepła, gas, prąd, stan baku na olej do hajcowania, licznik pralki jak jest). Wynajemca płaci nam czynsz, a w nim znajdują się rzeczy stałe jak podatek, ubezpieczenie, kominiarze, pielęgnacja ogrodu (podzielona na ilość mieszkań),
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru takie rozwiązania już są, ale sortowanie chyba tego nie uwzględnia. Więc oni robią tak, podają niski koszt wynajmu a do tego spory czynsz, a w treści jeszcze info o zaliczkach i internecie za 60 zl ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I tym sposobem dobrze się pozycjonują, ale jak sobie podliczysz to wychodzi po prostu drogo, to nieuczciwe.
  • Odpowiedz