Wpis z mikrobloga

Pracowałem kiedyś w grażyneksie. Zatrudniony byłem w dwóch firmach. W jednej dali mi umowę o pracę z dofinansowanie urzędu pracy na minimalną. W drugiej miałem umowę zlecenie.
Gdy po półtora roku składałem wypowiedzenie to nie wypłacili mi hajsu za urlop z umowy zlecenie mimo że tak byliśmy dogadani. Było to jakieś 400 ziko. Wypowiedzenie za porozumieniem stron.

Po roku dzwonią do mnie abym wysłał im papierek że to ja chciałem rozwiązać umowę bo urząd pracy chce zwrotu dofinansowania na mnie. (Dofinansowanie zakładało że będą mnie trzymać 2 lata i nie zwolnią). Więc wysłałem do urzędu pracy informację że wypowiedzenia nie chciałem składać.
Z tego co się dowiedziałem musieli oddawać ponad 10k zł.
#pracbaza #praca
  • 55
@Yurakamisa: czekaj czekaj - bo poki co to jest bait.
Jezeli Ty chciales rozwiazania umowy za porozumieniem stron, to jest na to piekny papierek -
"zwracam sie z prosba o rozwiazanie umowy o prace miedzy toba a firma na mocy porozumienia stron"
i na dole podpis pracownika.
Wiec to jest wystarczajaca informacja dla pracodawcy i UP, ze to Ty skladales wniosek.

Wiec albo nie masz pojecia co piszesz, albo sciemniasz.
Dla
Jezeli Ty chciales rozwiazania umowy za porozumieniem stron, to jest na to piekny papierek -

"zwracam sie z prosba o rozwiazanie umowy o prace miedzy toba a firma na mocy porozumienia stron"

i na dole podpis pracownika.

Wiec to jest wystarczajaca informacja dla pracodawcy i UP, ze to Ty skladales wniosek.


@ugluck: Dajesz określ kto składa to wypowiedzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rozwiązanie umowy o pracę na
@Mineciarz69: nie znajdziesz księgowej która ogarnie ci firmę za najniższą krajową. Aż tak nisko nie upadliśmy. Jak chce się tanio to bierze się biuro rachunkowe. Jak chce się dobrze i zawsze dyspozycyjnej to się bierze księgową z doświadczeniem która kosztuje, ew jest kilka lat przed emeryturą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Yurakamisa: @a__m: Na świadectwie pracy jest albo podane, że było wypowiedzenie i z czyjej inicjatywy albo że było rozwiązanie za porozumieniem stron i nie ma wtedy podane z czyjej inicjatywy. W świetle kodeksu pracy nie ma czegoś takiego jak wypowiedzenie za porozumieniem stron.

Kodeks pracy nie zakłada konieczności określania, kto jest inicjatorem rozwiązania umowy za porozumieniem stron. Ktoś jednak inicjuje taką procedurę. Nawet wyrejestrowując pracownika z ZUS-u trzeba wskazać, kto
@eshabe: Ogólnie byli trochę w dupie. Kadrowa mało ogarniająca bo pracowała w zawodzie 0,5 roku jak odchodziłem. Nie miałem badań medycyny pracy, brak bhp ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc w sumie mogłem bez problemu rozwiązywać umowę z winy pracodawcy.