Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 232
@TheGreenBastard: a ja uważam, że przedstawiasz typowe dla Polaków podejście, które mocno jest ugruntowane w języku, że jeśli jakieś wydarzenia były po myśli obserwatora lub uczestnika to UDAŁO SIĘ, a jak nie po myśli - SAM SOBIE WINNY. To jest tak mocno zakorzenione, że gdyby przyjrzeć się innym językom, to Amerykanie na ten przykład wyraźnie podkreślają swój udział i swoje, a u nas jakaś tajemna siła. U zachodnich i południowo-zachodnich sąsiadów
  • 4
@c43amg miło to czytać ale sam o sobie bym tak nie powiedział, ile by człowiek nie zarabiał, to mało, takie charakter ;) ale trzeba uczciwie przyznać, że mam nieco lepiej niż ktoś, kto brał kredyt na matkę aby zapewniać wkład własny i prosił szefa o sztuczne podwyższanie wynagrodzenia aby dostać kredyt na odpowiednią kwotę.
Sam wkład miałem na poziomie 120k, co było równe 20% kredytu
to nie jest efekt życia ponad stan


@DexterFromLab: jakby ktoś zarabiał 25 k miesięcznie to dla niego nie ma znaczenia czy rata to 2k czy 5k, chyba że jest taki rozrzutny i ma 23 k kosztów stałych miesięcznie, czyli żyje ponad stan. Jak ktoś narzeka że rata wzrosła z 2k na ponad 4 to znaczy że stanowi znaczącą część zarobków i odbija się na dostępnych wolnych środkach. Mniej wolnych środków to
Wśród ludzi z pracy zaś dominuje swoiste "zdziwienie" że jak to tak mogło wzrosnąć ( )


Nikt się nie dziwi że wzrosło.
Ludzie się dziwią dlaczego doszło do największej serii podwyżek w III RP w tak krótkim czasie. Jak benzyna będzie po 16 zł to też się zdziwię mimo że wiem że będzie drożeć.

Jeden gość powiedziała ze "nie wiedział o stopach procentowych".
Czaisz? On nie wiedział (
@gatineau: jeśli zamierzasz spłacać wszystkie raty zgodnie z harmonogramem to zgadza się, to nie ma znaczenia. Ale jeśli zamierzasz nadpłacać to oddasz więcej odsetek niż bez przeliczeń.

2 scenariusze, kredyt 100k, 10 lat, spłacany grzecznie przez 5 lat. Rata 1200, w tym momencie 800 kap + 400 odsetek.

a) spłacasz 1000 zł kapitału, (przeliczono harmonkgramu) płacisz kolejna ratę (+400zl), spłacasz cały kredyt. Zaplaciles 400 odsetek
b) spłacasz dwie raty (150 +
jasne, biorę, dlatego sprawdzam ceny domów w okolicy i patrzę czy sprzedanie nieruchomości pozwoli na spłatę kredytu


@domelradom: to musisz działać szybko, bo kupujący teraz czekają na obniżkę (są skłonni płacić coraz mniej) a kredyciarze chcą dostać coraz więcej (bo chcieliby mieszkanie warte 400 tysięcy sprzedać za milion bo taki mają wartość kredytu aktualnie). Jeśli stopy będą dalej rosnąć to czekający są na lepszej pozycji. Oczekiwania cenowe obu grup zamiast się