Wpis z mikrobloga

A ja wciąż nie mogę uwierzyć że Unia kazała się przerzucić na samochody elektryczne do 2035. Przecież to jest jakiś absurd i kosmos w chwili obecnej. Cena auta, infrastruktura do ładowania, POBÓR ENERGII ELEKTRYCZNEJ, obciążenie jej itd. Jedziesz nad morze z Rzeszowa i musisz robić przymusowy postój powiedzmy w Łodzi na ładowanie xd. Nie wiem ile się ładuje takie auto (właśnie, jakie auto?). Jest tyle rzeczy które się nie uda że to bajka. Ludzie na to nie pójdą, ale Unia już szykuje podateczki na spalinowe, a obstawiam że żeby udupic spalinowe to wymyśla jakiś przepis ograniczający dostępność paliw...elektryk jest zbyt niebezpieczny pod kątem wolności obywatela. Te teorie spiskowe o udupieniu klasy średniej masonach i inwigilacji coraz bardziej wydają mi się prawdopodobne. Jestem przerażony. ( _) aha i jakby ktoś miał wątpliwości: #urojeniaprawakoidalne

#motoryzacja #uniaeuropejska #samochodyelektryczne #samochody
  • 212
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jakub972:

Cena auta


Nie będziesz miał auta i będziesz szczęśliwy, że nie musisz go utrzymywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jestem ciekawy czy faktycznie niemieckie koncerny już na tyle dopracowały technologie aby zapewnić te auta do 2035 roku? Jeśli dobrze rozumiem od tego roku będą mogli sprzedawać tylko elektryki, a nie słyszałem jak na razie głośnych sprzeciwów Mercedesa, VW albo bmw, że to za wcześnie.

Biorąc pod uwagę,
źródło: comment_1655210974tWwE79CE6UQb4cr1xKZFl9.jpg
Będzie się zajeżdżało na stację i dostawało nowy zestaw baterii (te by trzeba najpierw ujednolicić, albo chociaż mocno ustandaryzować). Dzięki temu cały proces potrwa kilka minut, jak zwykłe tankowanie. Same baterie będą ładowane osobno, ale dzięki temu będzie trzeba dużo mniej miejsca, no i zawsze coś tam dostępne będzie.


@mlodyapollo:

Porownaj objetosc baterii z objetoscia paliwa potrzebnego do przejechania podobnego dystansu, oraz to jakiego typu infrastruktury potrzebujesz zeby szybko te baterie
@jakub972: ale co to za brednie o ładowaniu elektryka? Przecież to jest zakaz sprzedaży aut spalinowych od 2035 roku, a nie żaden nakaz jazdy elektrykiem z Rzeszowa nad morze. Jeszcze nie wiadomo, czy w 2035 roku bedzie nas stac na rower, a Ty coś o elektrycznym samochodzie piszesz.
@jakub972: UNIA JEST SUPER PISOFCU!!!111JEDEN

Pamiętaj, bez Unii bylibyśmy nikim, w dupie, im arschloch. Tylko przewodnictwo NIEMIEC i FRANCJI daje nam jakąkolwiek szansę cywilizacyjną. To nowe prawo jest PROEKOLOGICZNE (zapytaj Greenpeace i Zielonych). Nie ma to żadnego związku z chronieniem niemieckiego przemysłu samochodowego przed importem aut amerykańskich i chińskich!!! Pobudujemy GAZOWE elektrownie i będzie prąd do elektryktów i będzie gites. Pamiętaj jednak, że Węgiel jest zły i Atom jest zły, więc
@jakub972: Za każdym #!$%@? z idiotów w nitkach takich jak ta co szpuszczają się do rozwoju elektryków i tego, że za 13 lat na 100% będą się super szybko ładowały i miał super zasięg i w ogóle jak to się telefony w 13 lat rozwinęły, więc samochody też muszą, kiedy największym problemem nie są elektryki i ich technologia, tylko to że sieć pamiętająca jeszcze Gierka nie wytrzyma takiego obciążenia, kiedy każdy
@jakub972: Najlepsze jest to, że sam jestem fanem elektrycznych samochodów, ale uważam, że w Polsce i innych krajach byłego bloku wschodniego to przez pewnie i 50-70 kolejnych lat elektryk będzie fanaberią, a nie żadnym standardem, bo to jest fizycznie niemożliwe, aby w krótszym czasie nadrobić te wszystkie lata gównobudowania w Polsce po wojnie i instalacji, które przeciążyć może jednoczesne oglądanie telewizora, odpalenie pralki i gotowanie wody w czajniku elektrycznym. Zwyczajnie śmieszy
@jakub972: no unia tymi ekodecyzjami świetnie gnoi maluczkich, jednocześnie nie obejmie to super marek, tak samo jak paliwa dla samolotów prywatnych też nie będą opodatkowane

Unia już szykuje podateczki na spalinowe, a obstawiam że żeby udupic spalinowe


Będąc precyzyjnym to my to sobie zapisaliśmy w KPO a polskie stowarzyszenie paliw alternatywnych bardzo za tym lobbowało żeby to się pojawiło bo hurr durr biedota truje tk niech nie będzie jej stać na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jakub972: zamiana koni na samochody spalinowe to też był spiseg żydów i masonów XD Ja wiem, że chłopski rozum tu góruje i nikt nie wierzy w ocieplenie klimatu, ale ci u góry doskonale wiedzą co się świeci i zaczynają w końcu coś w tym kierunku robić. Ale oblężona twierdza motzno, na kij ci auto spalinowe jak nie będziesz miał wody w kranie?
@memento_mori: no nie, zasoby drożeją ale za niedobory mocy odpowiada konkluzja BAT, która narzuca bardzo rygorystyczne normy emisji i wymusiła wyłącznie części starszych bloków węglowych.
Te bloki zostały zastąpione gazem, który sprowadzany z Rosji i którego ceny wystrzeliły w kosmos. Węgiel mamy swój, 90% węgla w energetyce to krajowe wydobycie. Za kryzys energetyczny odpowiada Bruksela.
a zysków nie ma z nich żadnych


@lagi_mozgu: no jeśli zysk mierzysz w dolarkach i pkb, to wtedy faktycznie nie ma

najlepiej jest zrobic tak: cokolwiek zachód wymysli zeby ograniczyc emisje i przejsc na zrodla odnawialne, to nalezy zawolac ze chinczycy tez truja albo hindusi sie dopiero rozwijaja i to nic nie da

i tak trzeba gadac w kółko, a za 50 lat obudzimy sie w fajnym klimacie
@jakub972: Absurdem to jest, że ponosimy miliardy zł ukrytych kosztów za niechęć do tego typu zmian i każdy ma to w dupie. I to, że nieodwracalnie degradujemy planetę na której sami musimy żyć słodko to ignorując i udając że jest okej. Sorry, przemysł wynikający z istnienia osobowych samochodów spalinowych jest na tyle szkodliwy, że 2035 jest wręcz zbyt odległą perspektywą. Infrastrukturę da się zbudować bez problemu w parę lat, a nawet
@memento_mori:
No możnaby np zacząć budować bezemisyjną energetykę jądrową, która daje stabilną energię cały rok i całą dobę. No ale w Brukseli nie lubią tego, zbanowali atom w funduszach spójności, za to można było otrzymać dotacje na ekologiczny rosyjski gaz.

Jeśli według ciebie taka polityka ma sens to nie mam więcej pytań.

przejsc na zrodla odnawialne


Przy obecnej technologii nie da się przejść na źródła odnawialne, bo ich produkcja zależy od
No możnaby np zacząć budować bezemisyjną energetykę jądrową, która daje stabilną energię cały rok i całą dobę.


@lagi_mozgu: no moznaby

No ale w Brukseli nie lubią tego, zbanowali atom w funduszach spójności, za to można było otrzymać dotacje na ekologiczny rosyjski gaz.


@lagi_mozgu: co i tak bylo lepsze niz zachowania reszty swiata

Przy obecnej technologii nie da się przejść na źródła odnawialne, bo ich produkcja zależy od pogody.


@lagi_mozgu:
@Wykuwrizator:

To wyjaśnij mi proszę, czym różni się pod względem inwigilacji elektryk od nowej spalinówki? Do zrealizowania bez problemu tu i tu.


A taka to różnica, że w spalinówce nie masz skomputeryzowanego systemu który Cię szpieguje cały czas.

@Mlekkko:

Unia Europejska nakłada przepisy na obywateli państw członkowskich UE - to jest działanie we własnym zakresie.


To jest działanie na szkodę tych państw, które nie mogą decydować same o sobie, a
globalnie - da sie


Nie, nie da się. To jest mniej realne niż budowa słonecznych elektrowni orbitalnych. Przy okazji te orbitalne elektrownie byłyby tańsze niż synchronizacja energetyki na całym globie i przesył między kontynentami, bo zapewne masz na myśli że zawsze gdzieś świeci słońce i wieje wiatr.
Już nie mówiąc o wojnach i potencjalnych blokadach przesyłu np w ramach sankcji.

OZE to dobre uzupełnienie, ale nie nadaje się jako podstawa systemu elektroenergetycznego.
@vind: Btw. czym tę infrastrukturę zasilisz? Energię z ducha świętego wytworzysz? Już teraz są braki w produkcji en. elektrycznej, a już widzę jak to będzie wyglądać przy autach elektrycznych, ogrzewaniu elektycznym i może jeszcze samolotach na prąd xDDD
Nie, nie da się.


@lagi_mozgu: no spoko, wiec rozumiem ze pogodziles sie z faktem, ze ludzkosci pozostało stulecie, moze dwa

bo skoro nie zaspokoimy rosnacych potrzeb energetycznych (bo sie nie da, a paliw kopalnych za 100 lat juz zadnych nie bedzie), to czeka nas ostatnia wielka wojna o zasoby, a potem mozna nomen omen zgasic swiatlo
Btw. czym tę infrastrukturę zasilisz? Energię z ducha świętego wytworzysz? Już teraz są braki w produkcji en. elektrycznej, a już widzę jak to będzie wyglądać przy autach elektrycznych, ogrzewaniu elektycznym i może jeszcze samolotach na prąd xDDD


@Miler111111: a to teraz się z tym obudziłeś? Od ilu lat, ba, dekad naukowcy trąbią o potrzebie zmian w kontekście pozyskiwania energii?
no spoko, wiec rozumiem ze pogodziles sie z faktem, ze ludzkosci pozostało stulecie, moze dwa


Nic takiego nie napisałem. Mamy energetykę jądrową, która jest bezemisyjna, a uranu starczy nam na 1000 lat.

Poza tym mamy postęp techniczny, za 20 lat może opanujemy fuzję jądrową, może będą te elektrownie orbitalne, prace trwają.

Zamiast wrzucać mnie na siłę do worka "szury" zrozum, że ja jestem za ekologią, ale za mądrą ekologią, nie na pałe
Najpierw niech ten autobus jeździ na wieś, bo w p0lsce w 80% wsi nie jeździ ani jeden albo 3 na cały dzień


@Miler111111: no na wsi to akurat problem z ładowaniem będzie najmniejszy.
I to najpierw sobie ten autobus załatw. Ma do 2050 pusty jeździć, bo janusz musi 20-letnim golfem? Nie ma potrzeby, to nie jeździ. Do mieszkania na wsi też nikt nie przymusza, ktoś chce mieć jej zalety, to niech
@lagi_mozgu: ok, fair enough

co nie zmienia faktu, że problemy energetyczne to globalny problem, światowej gospodarki, wynikający z historii i wyzwan współczesności, a nie coś co by się nie przydarzyło gdyby nie 'unijna biurokracja'

bo ona może i nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem, ale przecież nie spowodowała globalnego kryzysu zasobów

no chyba, że ktoś uważa, że możemy tak jak inne kraje udawać, że wszystko jest ok, palić tak jak paliliśmy i mieć