Wpis z mikrobloga

A ja wciąż nie mogę uwierzyć że Unia kazała się przerzucić na samochody elektryczne do 2035. Przecież to jest jakiś absurd i kosmos w chwili obecnej. Cena auta, infrastruktura do ładowania, POBÓR ENERGII ELEKTRYCZNEJ, obciążenie jej itd. Jedziesz nad morze z Rzeszowa i musisz robić przymusowy postój powiedzmy w Łodzi na ładowanie xd. Nie wiem ile się ładuje takie auto (właśnie, jakie auto?). Jest tyle rzeczy które się nie uda że to bajka. Ludzie na to nie pójdą, ale Unia już szykuje podateczki na spalinowe, a obstawiam że żeby udupic spalinowe to wymyśla jakiś przepis ograniczający dostępność paliw...elektryk jest zbyt niebezpieczny pod kątem wolności obywatela. Te teorie spiskowe o udupieniu klasy średniej masonach i inwigilacji coraz bardziej wydają mi się prawdopodobne. Jestem przerażony. ( _) aha i jakby ktoś miał wątpliwości: #urojeniaprawakoidalne

#motoryzacja #uniaeuropejska #samochodyelektryczne #samochody
  • 212
via Wykop Mobilny (Android)
  • 696
@jakub972: w ogóle rządy jedyne co to dokręcają śrubę. Dzień po dniu z każdym kolejnym przepisem ten na samym dole ma mniej móc, mniej mieć i mniej być. Szkoda, że w tym samym czasie widać coraz większe odrealnienie nowych elit tego świata. Byle nygus zabełkocze jakiś szajs na tle Audi i bujających się orangutanów i kosi hajs jakiego uczciwie pracujący człowiek, nawet ten słynny programista 15k nie zarobi przez kilka lat.
obstawiam że żeby udupic spalinowe to wymyśla jakiś przepis ograniczający dostępność paliw


@jakub972: nie muszą nic takiego wymyślać, bo ropa skończy się za kilka dekad, albo będzie na wyczerpaniu i jej cena będzie zaporowa

Imo to dobra decyzja UE, zobaczymy tylko czy termin 2035 jest realny pod względem przygotowania infrastruktury. (Głównie chodzi o ładowanie tirów)
@jakub972: Ale wiesz że np w 2037 będziesz mógł kupić używane auto spalinowe z 2035?. Jeśli do końca życia będziesz chciał jeździć spalinówką to jest duża szansa że to ci się uda. Chyba że masz 15 lat to jednak koło 50 roku życia będziesz już musiał kupić elektryka. Do 2035 jeszcze 13 lat - postęp technologiczny w kwestii aut spalinowych i całej infrastruktury będzie GIGANTYCZNY. Przypomnij sobie jak wyglądały telefony komórkowe
@kidi1 szkoda że nie zaczną od tych krajów/regionów gdzie faktycznie jest problem z emisja spalin. Azja indie, no i oczywiście ekologiczne silniki 5.0. w Stanach... U nas silniki w miastach 1.0 to nie rzadkość. No cóż mamy inne podejście po prostu. Ja uważam że powinni ułatwiać dostęp, zmniejszać koszt elektryka, zachęcać przez stwarzanie warunków infrastruktury a nie zacząć od zakazywania i opodatkowania spalinowych. Zobaczymy jak będzie.