Wpis z mikrobloga

A ja wciąż nie mogę uwierzyć że Unia kazała się przerzucić na samochody elektryczne do 2035. Przecież to jest jakiś absurd i kosmos w chwili obecnej. Cena auta, infrastruktura do ładowania, POBÓR ENERGII ELEKTRYCZNEJ, obciążenie jej itd. Jedziesz nad morze z Rzeszowa i musisz robić przymusowy postój powiedzmy w Łodzi na ładowanie xd. Nie wiem ile się ładuje takie auto (właśnie, jakie auto?). Jest tyle rzeczy które się nie uda że to bajka. Ludzie na to nie pójdą, ale Unia już szykuje podateczki na spalinowe, a obstawiam że żeby udupic spalinowe to wymyśla jakiś przepis ograniczający dostępność paliw...elektryk jest zbyt niebezpieczny pod kątem wolności obywatela. Te teorie spiskowe o udupieniu klasy średniej masonach i inwigilacji coraz bardziej wydają mi się prawdopodobne. Jestem przerażony. ( _) aha i jakby ktoś miał wątpliwości: #urojeniaprawakoidalne

#motoryzacja #uniaeuropejska #samochodyelektryczne #samochody
  • 212
@jakub972: tu ciężko ci odmówić racji xD

Pamiętajcie że to jest ledwo OTWARCIE NEGOCJACJI - teraz całe lobby spalinowe będzie się oburzać i negocjować złoty środek. Myślę że do 2025 będą trwały prace nad finalnym wyglądem takich przepisów.

Ekscytowanie się pierwszym dzwonkiem jest niemądre, można popatrzeć na te przepisy za kilka miesięcy, kiedy zaczną być wypracowywane kompromisy.
  • 1
ale dlaczego chcą mnie zmuszać do czegoś.


@jakub972: dlatego żeby nam planeta nowa pierdąlneła, troglodyto. Wzrost temperatury już jest krytyczny i nie ma wątpliwości, że to efekt działań człowieka. Jeżeli nie będzie drastycznej redukcji emisji to czeka nas dramat, załamanie gospodarek i miliardy uchodźców na granicy.

Dodatkowo zielona energia to szansa na rozwój technologii, a brak blachosmrodów poprawi komfort życia w miastach.
@jakub972: chyba cały problem tkwi w tym, żeby oderwać się od prywatnego 'jak to tak, każdy ma autko i tak ma być' i zauważyć globalne 'podstawowym sposobem transportu jest ponad stuletnia technologia polegająca na wywoływaniu wybuchów paliwa i wypuszczaniu toksyn ze spalania w atmosferę'
@vornikor:

ty chyba rzeczywiście masz urojenia - polecam wykop odstawić. PS doczytaj, to nie zostało nigdzie klepnięte na 100%, jedynie zatwierdzono propozycję w KE


Za to Ty chyba jesteś naiwny jeśli sądzisz że tego nie zatwierdzą.

@FizzyDrink:

piszesz o Azji i Indiach. No to informacyjnie: Indie, Chiny, Indonezja, Kambodża, Singapur, Tajlandia, Korea, Japonia też banują samochody spalinowe.


Fajnie, tylko weź pod uwagę że są to państwa bądź co bądź niezależne,