Wpis z mikrobloga

A ja wciąż nie mogę uwierzyć że Unia kazała się przerzucić na samochody elektryczne do 2035. Przecież to jest jakiś absurd i kosmos w chwili obecnej. Cena auta, infrastruktura do ładowania, POBÓR ENERGII ELEKTRYCZNEJ, obciążenie jej itd. Jedziesz nad morze z Rzeszowa i musisz robić przymusowy postój powiedzmy w Łodzi na ładowanie xd. Nie wiem ile się ładuje takie auto (właśnie, jakie auto?). Jest tyle rzeczy które się nie uda że to bajka. Ludzie na to nie pójdą, ale Unia już szykuje podateczki na spalinowe, a obstawiam że żeby udupic spalinowe to wymyśla jakiś przepis ograniczający dostępność paliw...elektryk jest zbyt niebezpieczny pod kątem wolności obywatela. Te teorie spiskowe o udupieniu klasy średniej masonach i inwigilacji coraz bardziej wydają mi się prawdopodobne. Jestem przerażony. ( _) aha i jakby ktoś miał wątpliwości: #urojeniaprawakoidalne

#motoryzacja #uniaeuropejska #samochodyelektryczne #samochody
  • 212
@bartolama: nie bo dokręcą śrubę. Nie będziesz mógł nim jeździć bo będziesz płacić wysoki podatek za diesla (np. jak w Niemczech). Dodatkowo w Polsce już planują "strefy niskiej emisji" czyli nie wjedziesz autem spalinowym do srodka miasta (chyba w Rzymie tak jest?) https://www.auto-swiat.pl/ev/wiadomosci/strefy-czystego-transportu-po-polsku-jeszcze-diesle-nie-zginely/zx0c1mn Robią z nas niewolników.
@jakub972: Jakie miałeś samochody elektryczne 15 lat temu? Jakie masz dziś? Co bedzie za 15 lat?


@Leniek: To, że sporo się zmieniło wynika bardziej z faktu, że piętnaście lat temu nikt nie dawał #!$%@? o elektryki, niż jakiegoś wielkiego postępu w tej dziedzinie.
Dlaczego petrolheady na potrzeby swoich urojeń zawsze muszą sugerować, że przez te x lat nic się nie zmieni, nie dostawią ładowarek, nie rozbuduje się sieci przesyłowych, nie rozbuduje energetyki.


@Magowie0gniaEnjoyer: To nie sa urojenia tylko żelazna logika. Słyszałaś o czymś takim? :)

Takie przepisy powinny zostać wprowadzone w momencie gdy elektryki zajmą znacząco część rynku. W tej chwili ciągle jesteśmy we wstępnej fazie popularyzacji tego rozwiązania. Poza tym do elektryków trzeba
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@jakub972: przymusowy postój na ładowanie trwający jedną-dwie doby bo wszystkie gniazdka do ładowania na stacji zajęte i trzeba ładować z 230V. To że są ciągle zajęte to już się dzieje xd. Nie wiem jak oni to zrobią bo żeby to obsłużyć potrzebne byłyby setki tysięcy publicznych ładowarek jak nie więcej. Jedynym normalnym rozwiązaniem to wymiana baterii na stacjach na naładowane.
@jakub972: musisz zmienić myślenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jedziesz nad morze z Rzeszowa i musisz robić przymusowy postój powiedzmy w Łodzi na ładowanie xd.


A po co to komu? Źle Ci w Rzeszowie?

infrastruktura do ładowania


Areczku, nie masz gdzie ładować to nie masz autka. Dlaczego zakładasz, że teraz każdem miejsce parkingowe będzie miało ładowarke?

W lato 2019 zanim zaczął się ten cały cyrk wsiadłem w spalinową
@jakub972: 2035 nie wydaje się realnym terminem, z drugiej strony, jeśli do tej pory jakoś sensownie rozwiną elektryki - tj. przede wszystkim jakieś metody szybkiego ładowania i zwiększanie zasięgu - to spoko. Auta elektryczne w obecnej formie to (jak dla mnie) trochę bardziej ciekawostka technologiczna niż rzeczywisty środek transportu, narzędzie pracy i coś na czym można polegać. Z drugiej strony do 2035 roku może się jeszcze dużo stać. Japończycy cały czas
@jakub972: Patrząc na rozwój technologii oraz dostępności z roku na rok to do tego 2035 nie ma sensu zakazywać spalinówek bo nikt racjonalny nie będzie ich już wtedy kupował, chyba że jako drugi samochód do zabawy, kolekcji itp.
@jakub972: zabawniejsze jest co innego.
Do ładowania samochodów elektrycznych potrzebna jest masa energii, której po prostu nie ma. Nawet bez aut elektrycznych mamy niedobory mocy w systemie, właśnie dzięki pomysłom eurokratów, a dokładniej konkluzji BAT, która nakazała wyłączyć część jednostek węglowych. Właśnie stąd zimą mieliśmy kryzys energetyczny w całej Europie.

Teraz Unia sobie wymyślą kolejny świetny pomysł, samichody elektryczne, do których energii nie ma i nie będzie xD

Ale dobrq pal