Wpis z mikrobloga

Świadomość ludzi z miast na poziomie zależności miasto-wieś jest przerażająca..

Właśnie jakaś pseudo pogodynka z Dzień Dobry TVN ubolewa nad tym że „wszędzie będzie pogodnie ale niestety padać będzie na północnym wschodzie”.

Zdaje sobie sprawę ze deszcz to dla miastowych tragedia bo robi się mokro i brudzą się białe adidaski. Do tego tragedia bo gorzej się pije na ławce w parku kawę z papierowego kubka ale do #!$%@? nędzy ogarnijcie się trochę i spójrzcie trochę szerzej.

W większości kraju większego deszczu nie było od kilku miesięcy, czyli w okresie największego zapotrzebowania roślin na wodę.

Jeśli do redukcji plonów dołożymy sytuacje gospodarczą kraju i świata to na jesień dla większości nawet dieta czokoszokowa będzie luksusem.

#takaprawda #rolnictwo #polska #gospodarka #miasto #wies
  • 102
via Wykop Mobilny (Android)
  • 54
@kuroszczur: @gorzki99: u miastowych bez zmian. Narzekają wiecznie na korki. Zima narzekają na jakość powietrza. Narzekają na wysokie ceny nieruchomości. Budują domy na wioskach - narzekają że śmierdzi, kurzy się i że rolnicy pracują po nocach. Pojadą na wakacje narzekają że deszcz pada jak oni wypoczywają. Latem jak są upały narzekają że w mieście nie idzie wysiedzieć. A na koniec narzekają na narzekających rolników i innych ludzi bo jak ktoś
@tomy86: Dziwie się, że Ci sie chce gadać z tymi cymbałami. Zawsze powtarzają te swoje pierdy o dopłatach nie mając w ogóle pojęcia o kryteriach ich przyznania. #!$%@? ja nigdy złotówki takiej pomocy nie otrzymałem, a oni myślą że każdy rolnik dostaje walizkę pieniędzy jak jest susza xD no beka

Wiedza na temat produkcji żywności w naszym narodzie jest zerowa, mimo tego że jesteśmy krajem rolniczym. Smutne to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kuroszczur: no widzisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) przekaz mojej sraki jest taki że każdy na coś narzeka. Rolnicy narzekają na pogodę, górnicy na to że nie ma szesnastki, policjanci na to że przestali dawać łapówki i za każdym razem bawią mnie takie wpisy o rolnikach bo każdy z nas jest Polakiem a mamy to do siebie że narzekamy ( ͜͡ʖ ͡°)
@tomy86: Jako człowiek ze wsi też nigdy nie lubiłem deszczu, zresztą jak każdy z wyjątkiem rolników. Ale też nie zawsze rolnicy się cieszą z deszczu, bo jak spada go za dużo, to wszystko gnije i nie ma kiedy nawozić, zbierać, suszyć siana.
Świadomość ludzi z miast na poziomie zależności miasto-wieś jest przerażająca


@tomy86: Myślałem że napiszesz o niepoprawnej romantycznej wizji wsi u ludzi z miasta.
A Ty się przyczepiłeś prognozy pogody. Ogólnie jest przyjete, że ładna pogoda to pogoda słoneczna i tyle. Wszyscy wiedzą, że rośliny potrzebują wody i nikt się nie cieszy, że mają jej za mało. Wyluzuj.