Wpis z mikrobloga

Świadomość ludzi z miast na poziomie zależności miasto-wieś jest przerażająca..

Właśnie jakaś pseudo pogodynka z Dzień Dobry TVN ubolewa nad tym że „wszędzie będzie pogodnie ale niestety padać będzie na północnym wschodzie”.

Zdaje sobie sprawę ze deszcz to dla miastowych tragedia bo robi się mokro i brudzą się białe adidaski. Do tego tragedia bo gorzej się pije na ławce w parku kawę z papierowego kubka ale do #!$%@? nędzy ogarnijcie się trochę i spójrzcie trochę szerzej.

W większości kraju większego deszczu nie było od kilku miesięcy, czyli w okresie największego zapotrzebowania roślin na wodę.

Jeśli do redukcji plonów dołożymy sytuacje gospodarczą kraju i świata to na jesień dla większości nawet dieta czokoszokowa będzie luksusem.

#takaprawda #rolnictwo #polska #gospodarka #miasto #wies
  • 102
  • Odpowiedz
@tomy86: Pochodzę ze wsi (ojciec jest rolnikiem) i zawsze denerwuje mnie jak w mass mediach przedstawiamy jest deszcz - niczym plaga XD Świadomość ludzi jest również na niskim poziomie, chyba tylko od ludzi pochodzących z rodzin rolniczych słyszę ubolewanie na temat ilości opadów. Mieszkam we Wrocławiu i pracuje z wykształconymi ludźmi ale u nich jest takie samo podejście do deszczu - „o nie tylko ciągle pada”. Bez edukacji na poziomie krajowym
  • Odpowiedz
@Wurmloch: nawet na "portalu dla kumatych" świadomość jest zerowa. I jeszcze się #!$%@?, że wieśniaki głupie sami mając we łbie obraz wsi wyjętej prosto z XIX wieku.
  • Odpowiedz
@tomy86: Typie, to może włącz sobie jakiś Agro biznes?
Myślisz że jak ja włączę Agro biznes to tam jest content dla mnie? Jakoś nie specjalnie mnie interesuje cena skupu trzody chlewnej i nie jęcze o to w internecie xD
Tak samo, ddtvn skupia się na innym kręgu odbiorców ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
u miastowych bez zmian. Narzekają wiecznie na korki. Zima narzekają na jakość powietrza. Narzekają na wysokie ceny nieruchomości. Budują domy na wioskach - narzekają że śmierdzi, kurzy się i że rolnicy pracują po nocach. Pojadą na wakacje narzekają że deszcz pada jak oni wypoczywają. Latem jak są upały narzekają że w mieście nie idzie wysiedzieć. A na koniec narzekają na narzekających rolników i innych ludzi bo jak ktoś śmie śmieć narzekać xD
  • Odpowiedz
Widać w mieście po staremu. P*********e miastowych cepów.


@rolnik_wykopowy: Ale wiesz że tak generalizując to sam jesteś arcy-cepem? Xd Sam mieszkam całe życie w Warszawie, mam też działkę na podwarszawskiej wsi i nigdy bym nie stwierdził, że „te wiesniaki to debile” bo to zależy od człowieka. W jednym i drugim miejscu są osoby bardzo fajne, ogarnięte ale są też #!$%@? tak jak ty. Życie.
  • Odpowiedz
@kuroszczur: jak pogoda jest idealna i plony obfite to tez źle bo cena w skupie spada xD rolnicy od zawsze narzekaja i narzekac będą a zaden z nich gospodarstwa nie sprzeda bo prawda jest taka ze to swietny biznes
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tomy86: Pozwolę sobie zgeneralizować mieszkańców wsi tak jak ty (sam nim jestem). Świadomość ludzi że wsi na temat zmian klimatycznych jest przerażająca. Większość z nich twierdzi że to spisek, wymysły "zielonych" oraz że kiedyś była dokładnie taka sama pogoda. O tym czym się pali w piecach na wsi nie będę nawet wspominał. A potem wielki płacz o susze ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@tomy86: Tyle, że to nie jest prognoza pogody dla rolników i hydrologów, tylko rozpatrywana jest z punktu widzenia zwykłych ludzi (w mieście czy na wsi, ale nie rolników), możliwości spędzenia wolnego czasu i ogólnie estetyki, bo tak się przyjęło, że jak świeci i grzeje to jest ładnie (mimo, że zmysł estetyczny niektórych ludzi łechtany jest przez deszcz itd.). Więc skoro gdzieś ma padać, czyli jest brzydka pogoda, to Pani pogodynka jest
  • Odpowiedz